Zeeland De boot is gedraaid en 'Zonder certificaat krijgen we geen werk' KRANEN DOUCHEWANDEN PZC bezorgers.nl 26 Zaterdag 30 mei 2009 MAGAZIJNVERKOOP zaterdag 30 mei Baderie Middelburg Grènadierweg 17 Bijzonder concert in Sint Jacobskerk VLISSINGEN - Dubbelriet-ensemble Aulos Consort vult vanavond, sa men met het Kopererisemble Hil- varenbeek en de jonge trompetvir tuoos Floris Onstwedder, de Sint Jacobskerk in Vlissingen met zijn klanken. Onstwedder, die reeds met het Zeeuws Orkest optrad, brengt on der meer muziek van Albinoni ten gehore. Ook klinkt Music for the Royal Fireworks van Handel, op origineel door Handel bedoelde in strumenten. Het concert begint om 20.00 uur, maar de kerk is al eerder open. Tongprijzen na korte opleving weer onderuit VLISSINGEN - Tongprijzen op de vis- afslag in Vlissingen zijn gisteren al weer onderuitgegaan na twee we ken van prijsstijgingen. Een kilo tong deed vrijdag 8 mei in Vlissingen gemiddeld 6,80 euro. Vrijdag 22 mei was dat negen a tien euro. Daar ging gisteren ech ter weer twee a drie euro af. De tongaanvoer in Vlissingen was met zo'n 19.000 kilo niet eens zo groot. De visserij kampt al sinds eind 2008 met zeer lage prijzen, als gevolg van vraaguitval door de economische recessie en import van goedkope kweekvis. F.M.van Eede, C.L.W.van Eede-Hidskes, huisartsen Afwezig van: 2 juni t/m 12 juni De praktijk wordt waargenomen door: dnC.C.Koole dr.Ch.Vriezekolk dr.W.J.M.Spekhorst Spreekuur op afspraak Het telefonisch spreekuur vervalt MAGAZIJNVERKOOP zaterdag 30 mei Baderie Middelburg Grenadierweg 17 Ter Reede Vlissingen wint twee prijzen VLISSINGEN - Verzorgingshuis Ter Reede in Vlissingen heeft de eer ste prijs gewonnen voor de LNV Smaakprijs en de derde plaats bij de Gastvrijheidszorg Award. De Smaakprijs is door het ministe rie van LNV aan Ter Reede toege kend omdat het verzorgingshuis in de brasserie 'lekker eten en drin ken biedt in een plezierige ambian ce'. Het restaurant van Ter Reede werkt bovendien met eerlijke Zeeuwse producten die zo veel mo gelijk biologisch zijn. De LNV Smaakprijs is bedoeld om aan dacht voor milieu en biologische producten te stimuleren. Ook met de gastvrijheid in het restaurant is het volgens inspecteurs en klanten goed gesteld. Van de 137 zorginstel lingen die zijn beoordeeld, eindig de Ter Reede als derde. Mae meet puzzelt, (we meet iweugd www.lekkerpuzzelen.nl Cy _vQ De economische crisis heeft ook ge volgen voor sloopbedrijf Sturmen Dekker, met vestigingen in Oostka- pelle (hoofdkantoor), Middelburg en Goes. De PZC volgt de ontwikkelin gen bij het bedrijf in het Weekboek Sloopwerk. Vandaag de negende afle vering, over kwaliteitszorg. door Maurits Sep OOSTKAPELLE - De beloftes waren snel gedaan: 'We laten werk aan wegen eerder uitvoeren, dan steu nen we op die manier de bedrij ven in de deze crisistijd', klonk het uit diverse overheidsmonden. Maar Sturm en Dekker merkt er niets van dat de beloftes al worden nagekomen. De gemeente Middel burg bijvoorbeeld heeft net een reeks verkeersprojecten geschrapt. Maar diezelfde overheden gaan in tussen wel door met het opleggen en controleren van allerlei stren gere) eisen voor kwaliteitszorg. „Ja, dat is een behoorlijk klem waarin we zitten", beaamt direc teur Robert Maranus van het Oostj kapelse sloopbedrijf „Want zon der certificaten krijg je helemaal geen opdrachten." Sturm en Dekker moet dus wel blijven investeren in opleidingen, aanpassing van handboeken en het behalen van nieuwe certifica ten. Flinke kosten die doorgaan ter wijl de inkomsten blijvend onder druk staan. „We hebben ons inves teringsplan al tegen het licht ge houden en sommige uitgaven uit gesteld. We moeten wel." Bodemsanering is het eerste nieu we certificaat voor Sturm en Dek ker. Behalve slopen wil het bedrijf zich ook gaan toeleggen op sane ren. Dat levert extra werk op, want opdrachtgevers doen graag zaken met één bedrijf voor het he le project. Maranus: „Onze men sen zijn al ingeschreven voor de opleiding. Daarna gaan we de pro cedures voor bodemsanering be schrijven in ons kam-systeem. Dat staat voor kwaliteit, arbo en mi lieu. Dat is één boek waarin we al onze certificeringen hebben ver vat. Want op sommige punten is er overlap. Opleiding en ervaring van personeel bijvoorbeeld komt in alle gevallen terug. Dat kun je dus net zo goed samenvoegen." Sturm en Dekker heeft een sta giair van de Hogeschool Zeeland ingezet om het kam-systeem bij te werken. „Dit is een hele mooie op dracht voor een student. Boven dien kent hij het bedrijf, want hij heeft al eens een tijdje bij ons ge werkt. Maar het is ook een flinke klus, hij is er een half jaar dag in dag uit mee bezig." Alles wat in het kam-systeem staat, is de theorie. Die moet na tuurlijk ook in praktijk worden ge bracht. „Alles over de sloopnor- men is nu klaar. Vanaf 1 juni gaan we de nieuwste regels toepassen op nieuwe projecten. Bijvoorbeeld hoe we de eerste werkaanvraag be oordelen. Is er een sloopvergun ning? Worden de nutsvoorzienin gen afgesloten? Welke afvalstoffen zijn er en hoeveel?" Sturm en Dekker werkt met 'puin', maar ook daaraan worden strenge eisen gesteld. „Puin moet schoon zijn. Het gaat voor een deel weer als fundering voor we gen de bodem in, dus er mogen geen verontreinigingen in zitten. We moeten ook precies registeren waar het vandaan komt en waar het heen gaat. De overheid wil het hele afvaltraject kunnen volgen." weGeNeR NieuwsMedia 0800 - 022 27 10 Harold Schouten werkt aan zijn panoramadoek aan boord van de Maatje Adriana. foto Louis Drent

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 28