eeland PZC 25 In najaar pas nieuw strand Bonedijke zeker wL Pinksterda 1EB93 WALCHEREN 26 en 27 33 'mm IJ 25% KORTING Taart Veerse jeugd leert veilig fietsen Zaterdag 30 mei 2009 Tip? walcheren@pzc.nl Kunstenaars leggen de Zeeuwse kust vast vanaf een schip SGP-voorlichter uit Colijnsplaat al 25 jaar actief in de Kamer Vondst explosieven en onverwacht zachte grond leiden tot uitstel. door Miriam van den Broek VLISSINGEN - De werkzaamheden voor de kustversterking Nol- le-Westduin hebben toch vertra ging opgelopen. Het Waterschap Zeeuwse Eilanden heeft besloten de stranden pas na de zomer in september op te spuiten met nieuw zand. Aanvankelijk zou de zandsupple- tie in de week van 4 juli, bij het be gin van de zomervakantie, klaar moeten zijn. Maar doordat op een aantal plaatsen in de dijk en dui nen bij Vlissingen explosieven uit de Tweede Wereldoorlog zijn ge vonden, is vertraging ontstaan. Daarnaast is de grond waarop een zanddepot moet komen, zachter dan verwacht. Ook dat maakt dat er meer tijd nodig is voor testen en aanvullend onderzoek. Verder is besloten dat de pijplei ding voor de zandsuppletie op een andere plek (voor de duinover gang Westduin) moet komen te liggen. De leiding wordt ingegra ven zodat badgasten er geen hin der van hebben. Vanwege het toeristenseizoen wordt van 4 juli tot 31 augustus niet aan de kustversterking ge werkt. De werkzaamheden wor den in september hervat en eind oktober of begin november afge rond. Om het toerisme tegemoet te ko men is een tijdelijk, gratis parkeer terrein aangelegd. Dat terrein com penseert volgens het waterschap |V| Het waterschap gaat pas na de zomer nieuw zand op de stran den bij Nolle-Westduin spuiten. De werkzaamheden hebben na melijk vertraging opgelopen. voor een groot deel de parkeer plaatsen die voor de werkzaamhe den zijn weggehaald. Ook zijn twee tijdelijke duinover gangen gemaakt bij het gratis par keerterrein richting Kon Tiki en bij Zwanenburg. Na september worden die weer weggehaald. Ver der komen er vanaf de Sloeweg borden die toeristen naar het strand leiden. De plek waar de explosieven zijn gevonden, is afgezet met hekken. Dat blijft ook in de zomer zo. Er worden geen extra maatregelen ge nomen om er voor te zorgen dat mensen dat gebied niet betreden. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Niets staat de komst van de Open Wijkschool in de Vlissingse Bonedijkebuurt nog in de weg. Het grootste struikelblok, angst voor overschrijding van het budget, is uit de weg geruimd. Van de vijf aannemers die hun prijs aanboden, voldoet de laagste inschrijver aan het budget dat l'Es- caut voor ogen heeft. De woning corporatie heeft de ontwikkeling van de brede school onlangs over genomen van de gemeente. Het zou gaan om een aannemer 'in de korte omgeving' van Vlissin gen. Die moet nog wel voldoen aan criteria voor de Europese aan besteding: een voldoende jaarom zet, een stabiel weerstandsvermo gen in verband met bankgarantie en ervaring in de bouw van scho len, sportaccommodaties in combi natie met woningen. Binnen twee weken moet duide lijk zijn of dat lukt met deze aanne mer. Maar daar heeft l'Escaut-direc- teur Jan van Beekhuizen 'absoluut vertrouwen' in. „Ik denk dat dat wel goedkomt. Anders zou het weer een drama zijn. De bouw laat nu al zo lang op zich wachten. Ik hoop dat de eer ste paal nóg dit jaar de grond in gaat. Wethouder Prins heeft im mers altijd geroepen dat dit moet gebeuren voordat zijn ambtster mijn erop zit. In elk geval zijn we nu van de kant af en dat is heel be langrijk." Aan het ontwerp van Marlies Röh- mer, die landelijk geldt als dé archi tect voor basisscholen, wordt niet getornd. De vorm van het getal acht, die door de wethouder nog als haast onmogelijk werd bestem peld, blijft gewoon intact. Ook de woningen erboven en de parkeer kelder zijn meegerekend. SCHULTING ECHTE M A K E L A A 0 18-6 16617 VEERE - Veerse kinderen die leren hoe ze veilig „Maar in Veere heb je veel dingen ook niet die je deren van groep 7/8 moeten straks ook veilig over straat moeten gaan? In het stadje is het toch toch moet kennen om in andere plaatsen veilig naar Middelburg kunnen fietsen." Daarom deed lekker rustig? Daar kun je toch vrij zorgeloos op over straat te kunnen. Wij hebben geen verkeers- de school gisteren mee aan het Streetwise-pro- straat spoelen? Jawel, erkent Inge den Boer, leer- lichten in Veere en maar één zebrapad. Daar ject van de ANWB, vertelt Den Boer. „En het was kracht van groep 1/2 op de basisschool Valerius, moet je toch ook mee kunnen omgaan. En de kin- erg nuttig." foto Lex de Meester U bent welkom van 10.00 tot 17.00 uur Intratuin Koudekerke (Provinciaalseweg tussen Vlissingen en Koudekerke) intratuin Donderdag en vrijdag koopavond. OP ALLE NATUURSTENEN BADKAMERPRODUCTEN 9 natuursteen in uw badkamer: bijzonder en nu zeer betaalbaar 9 exclusief bij Dominicus Westkapelle verkrijgbaar in zwart en wit natuursteen (actie* geldig t/m 30 juni) *vraag naar de achevoorwaarden Tip? redactie@pzc.nl "Het was feest, dus moest er taart komen bij het IJzendijkse gezin. Omdat het feest op zondag was, werd net over de grens gebak be steld. De moeder van de vrouw die taart bestelde, belde een tijdje ge leden de politie dat haar auto was gestolen. Onderzoek wees uit dat ze het vehikel zelfbij de supermarkt had achtergelaten en naar huis was gelopen. Dochterlief bleek een appeltje dat niet ver van de boom was ge vallen. Toen ze het gebak ging ophalen, was de bakkerij geslo ten. Bij thuiskomst kreeg ze een telefoontje. Wanneer ze haar taarten kwam ophalen? Van die andere bakker van Watervliet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 27