Geduld beloond met fotoprijs ij Nog geen vrouwen in de top 10:00 Zaterdag 30 mei 2009 1 9 De lezersredacteur is bereikbaar per post op het adres van de Centrale Redactie van de PZC, Park Veldzigt35, Postbus 91 4330 AB Middelburg. Telefoon: 0118-434005 E-mail: Lezersredacteur@pzc.nl Het forum waarop lezers zich kunnen uiten over actuele zaken is bereikbaar via internet; vvmv.pzc.nl EVEN Het is alsof de geschiedenis zich herhaalt. Deze week ging het weer eens over de sekse bij de sollicitatieprocedure voor een hoge functionaris. Dit keer bij de politie Zeeland. Niet raar trouwens, want minister Guusje Ter Horst legt er zelf erg de nadruk op. In 2011 moet de helft van de korpschefs uit vrouwen of allochtonen bestaan. De nieuwe korpschef van Zeeland moet een goed bestuurder, leider en team speler zijn, open en transparant bovendien. Topeisen voor een top positie, een logische combinatie. Het moet gewoon de beste per soon op de beste plaats zijn. De voorgedragen kandidaat, Eveli ne Rutten, viel af Het oordeel van de selectiecommissie en de onder nemingsraad van de Zeeuwse poli tie luidde: geen teamspeler, niet transparant, niet open. De haast vergeten discussie over voorkeursbeleid voor vrouwen laai de weer op. Er wordt getwijfeld aan de opgegeven reden dat Rut ten niet capabel is. Zij zou geen korpschef geworden zijn omdat ze vrouw is. Ik wil niet geloven dat Eveline Rut ten daarom op een zijspoor is ge zet. Die strijd hebben we toch ge voerd? Iedereen die bij de sollicita tieprocedure betrokken is, zal toch wel zo kien zijn dat het om de kwaliteit gaat. Of worden mannen nog altijd onrustig als ze bevelen van een vrouw moeten opvolgen en moet op de hoogste plaats een soort 'mannetjes-man' zitten, die mannen begrijpt? Ik wil het niet geloven. De twee fe ministische golven zijn toch niet voor niets geweest? Deze week werd ik uitgenodigd voor een enqüete, omdat 'Vrou wen in de Media' ongerust is over het feit dat maar een op de vijf des kundigen die worden geïnter viewd, vrouw is. Ook op radio en tv zijn vooral mannen de spreek buizen. De vraag werd me eerder gesteld in de jaren tachtig, ten tijde van de tweede feministische "golf Zijn dit dan toch de tekenen van een der de noodzakelijke golf? Mlil ii'1 I ÜHiii'lll i'ii'li'llllil Winnaar krijgt foto op canvas van Verschoore en wellicht jaarprijs. De redactie van de PZC heeft de foto van de Oost-Souburg- se Tim Adriaanse ver kozen tot foto van de maand mei. Adriaanse legde een koolmeesje vast dat nestelt in een brievenbus bij het provinciaal do mein Puyenbroeck in Oost-Vlaan- deren. Om de ouders en hun jon gen rust te gunnen, werd de brie venbus buiten werking gesteld. Een sympathiek gebaar en goed ge zien door Adriaanse. Hij heeft de foto niet cadeau gekre gen: „Onze zoon van 12 hield in de gaten wannneer het meesje eraan kwam. Die vogels zijn me toch snel. Ik stond met mijn camera klaar. Ik heb veel foto's genomen, maar er ook veel gewist, omdat er bijvoorbeeld alleen maar een brie venbus op stond." Bij de beoordeling van ongeveer 200 foto's van de maand mei hiel den Joyce Davidse en Piet Grim lang stand. De jury, bestaande uit de internet redactie en de lezersredacteur van de PZC, heeft uiteindelijk voor Adriaanse gekozen omdat het een mooie complete foto met een ver haal is. Tim Adriaanse mag zijn winnende foto op canvas laten afdrukken (40 bij 30 centimeter) bij foto Ver schoore. De winnaars van elke maand dingen mee naar de jaar prijs, de foto van het jaar 2009. De eindwinaar krijgt een camera. Joyce Davidse: bevrijdingsfestival Vlissingen Piet Grim: kleurrijk fé. Tim Adriaanse maakte de winnende foto. Hij dingt ook mee naar de PZC-fotoprijs 2009.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 19