Waalse twisten bedreigen voortbestaan regering België Zaterdag 30 mei 2009 1 7 LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl (max. 150 woorden) Ter Schorre 2 Ook wij moesten onze moeder naar Ter Schorre in Terneuzen brengen. Dat deed pijn, maar het kon niet anders. Al die tijd is zij in Ter Schorre door het verplegend personeel goed en liefdevol verzorgd. Wij zijn daar nu- nog steeds dankbaar voor. C. Vael-Verhaegen Graaf Jansdijk B 190, Westdorpe De Ruyter Regelmatig hoor ik de kreet 'Vlis- singen, de stad van Michiel de Ruy ter' voorbij komen, maar waarom is dat eigenlijk? Niet dat ik verder een oordeel wil geven over de prestaties van de beste man, hij moet een echte held zijn geweest, maar hij leefde zo'n tweehonderd jaar geleden. Zijn er dan in al die tijd geen ande re Vlissingers geweest die hun stempel hebben kunnen drukken op de geschiedenis van Vlissin- gen? Of is het gewoon het karakter van de Ruyter dat zo kenmerkend is voor Vlissingers? Avontuurlijk? Heldhaftig? Ik ken redelijk wat Vlissingers, avontuurlijke, maar dat zijn er niet veel. 'Vlissingen, de stad van Michiel de Ruyter'. Zou het niet beter zijn om een slogan aan de stad te verbinden die echt iets zegt over de stad en haar inwo ners? Vlissingen de stad van multi culturele veelkleurigheid, of ge woon de stad van de Westerschel- de. Iets over de stad zeggend. Marco Stroo Schuitvaartgracht 47, Vlissingen Dioxine Dioxine is een gif dat zich opsta pelt in organismen; het breekt niet af (krant, 29 mei). Levensgevaarlijk spul! Volgens de provincie is bij Thermphos de dioxine-uitstoot te hoog maar niet schadelijk voor de volksgezondheid. Wat lees je zo iets toch vaak. Als ergens een grote loods met asbest dakbedekking in de fik staat of een petrochemische installatie, dan roepen overheids instanties nog voordat de brand weer is uitgerukt dat er geen ge vaar is voor de volksgezondheid. Gewoon doorgaan met ademha len, luidt dan het advies. Maar o wee als Jan-met-de-pet zijn kip- penkotje met anderhalf plaatje as best wil afbreken. Dan wordt de straat afgezet met linten, komen er zeker vijf man waarvan drie in as- tronautenpak om asbest te verwij deren want asbest is gevaarlijk voor de volksgezondheid. Zo'n operatie kost duizenden euro's, een sloopvergunning en misschien binnenkort een milieu-effectrap portage. De overheid wast z'n han den in onschuld en houdt zich slechts bezig met volks verlakkerij. BJ. Meijs Kinderstraat 1, Zierikzee Regionale verkiezingen kunnen uitmonden in crisis nationaal kabinet. door Willem Staat Ook de Belgen zijn opgeroe pen om te stemmen voor het Europese Parlement. Heel erg warm lopen ze er niet voor. Belangrijker zijn de regionale verkiezingen die ook op zondag 7 juni worden gehouden. Regionale verkiezingen wil zeg gen: voor de parlementen van Vlaanderen, Wallonië, Brussel en de Duitse gemeenschap. De uitsla gen van vooral de Waalse verkie zingen lijken bepalend te zijn voor het voortbestaan van de federale, anders gezegd nationale regering. De politieke verhoudingen in Bel gië zijn vergiftigd. Premier Yves Le- terme moest in december aftreden wegens vermeende beïnvloeding van de rechterlijke macht bij proce dures rond Fortis. Hij is opgevolgd door Herman van Rompuy, even als Leterme lid van de christen democratische CD&V. Van Rom puy, een saai, maar degelijk politi cus nam eert hok vol kemphanen over. In België is het ongeschreven wet dat de regering een meerderheid heeft in zowel Vlaanderen als Wal lonië. Aan Waalse kant is dat het geval, want de grootste partijen, de liberale MR en de socialistische PS zijn vertegenwoordigd, evenals de kleinere humanistische CDH. Aan Vlaamse kant is slechts een minderheid vertegenwoordigd. Be halve de CD&.V doet alleen de li berale VLD mee. De socialistische SPa zit hier in de oppositie. Zo doende is de rode familie uiteenge dreven. Dat de regering meer Waals dan Vlaams bloed heeft, is 'Zelfverrijking vormde rode draad bij enorm aantal schandalen socialisten' koren op de molen van Vlaams Be lang, Nieuwe Vlaamse alliantie en Lijst Dedecker, partijen die van de daken schreeuwen dat Vlaanderen te veel euro's moet afstaan aan het economisch zwakkere Wallonië, luist Wallonië staat zondag 7 juni dus in de kijker. Heel lang waren de socialisten daar oppermachtig. Mede door een massa schandalen, waarbij zelfverrijking van politici een rode draad vormde, verkeert de PS in verval. In 2009 gebeurde bij de nationale verkiezingen het ongelooflijke: de partij werd voor bijgestreefd door de liberale MR onder leiding van de huidige mi nister van Financiën Didier Reyn- ders. Deze liet echter als bewinds man in de nationale regering wei nig zien, ook niet bij het For- tis-drama, dat in België sporen ach terliet bij een massa aandeelhou ders. De campagne in Wallonië is uitge lopen op een kloppartij tussen de MR en de socialisten van Elio Di Rupo, zoon van een Italiaanse emi grant. De laatste riep deze week in de hitte van de strijd dat hij zowel in Wallonië als in Brussel niet ver der wil regeren met de MR. Dat legt een hypotheek op de nationa le regering waarin hij wel samen werkt met de liberalen. Mogelijk trekt de partij van Reyn- ders toch aan het langste eind. Dat komt omdat de socialisten, tirades en zuiveringen door Di Rupo ten spijt, geen beterschap vertonen. Juist toen ze in de peilingen groter werden dan de liberalen raakte een nieuw schandaal bekend. Een minister in de Waalse regering bleek naast zijn salaris van 11.000 euro per maand ook nog 13.000 eu ro per maand van de overheid te krijgen voor werk als 'consultant'. Wie er ook wint, MR of PS, de messen zijn geslepen. Di Rupo en Reynders kunnen niet meer met elkaar in een hok. Dat kan ook snel leiden tot de val van de natio nale regering. EEN GREEP UIT ONS ASSORTIMENT! FUCHSIA Staand of hangend HANG-OF TERRASPLAN TEN Potmaal 0 25 cm PERK- 1 PLANTJES Oiverse soorteri. Draagtray a 6 stuks BLOEIENDE VASTE PLANTEN - ,n or*erse n| [y soorten li GERANIUM Slaand ol

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 17