Economie Cruiseschip krijgt in juli 2010 ligplaats naast stad Vlissingen Philips snijdt in design-afdeling Jeugd leert spelenderwijs financieel keuzes te maken www.hz.nl Hogeschool Zeeland brengt je vérder! Meer mensen in de bijstand ZLM scoort op site als beste bij autoverzekering fPönjëT eker Oad Turkije Bulgarije iiom Zaterdag 30 mei 2009 1 5 EINDHOVEN - Philips gaat wereld wijd het mes zitten in een van de paradepaardjes van het concern: Philips Design. De onderneming wil tientallen banen schrappen bij de ontwerpafdeling, die de afgelo pen jaren aan de hand van de Itali aanse creatief directeur Stefano Marzano juist sterk aan belang had gewonnen. Tijdelijke contracten worden in be ginsel niet verlengd, budgetten be vroren en bovendien moet het aan tal medewerkers terug. In totaal worden mondiaal 55 van de ruim 500 functies geschrapt. In Eindho ven en Amsterdam verdwijnen sa men 35 banen bij de 'kunstafde- ling' van Philips, waarvan een groot deel in Eindhoven. Gedwon gen ontslagen zijn niet uitgesloten. Zeeland Cruise Ports zoekt steun voor passagiersbrug. door Claudia Sondervan VLISSINGEN - Het MS Prinsendam (800 passagiers) krijgt bij haar be zoek aan Vlissingen op 20 juli 2010 een ligplaats naast de stad. Zee land Cruise Ports wil het cruise schip van de Holland Amerika Lijn laten afmeren aan de Handels kade aan de Vlissingse Buitenha ven. Met de vaste kadegebruikers aan de Westerhavenweg, Finsa bv en Mercuria Energy, heeft directeur Alex Nelis overeenstemming over incidenteel medegebruik door crui seschepen. De Handelskade komt volgens de Nelis uit onderzoek van het Bureau Lievense te Breda naar voren als beste optie nabij de stad. De kade is met extra meerpa len afdoende te verlengen, stelt de directeur. De vakantiegangers kun nen ontscheept worden via een ponton en een overdekte passa giersbrug voor het ontschepen van de vakantiegangers. Nelis zoekt ko mende week steun en medefinan ciering voor de benodigde twintig miljoen euro bij Provincie, ge meente Vlissingen en Havenschap Zeeland Seaports. De andere ligplaats die Lievense onderzocht, aan de verlengde Piet AMSTERDAM - Hoe maak je de juis te financiële keuzes en laat je je geld groeien? longeren kunnen de ze vaardigheden oefenen met een online spel dat is gemaakt door de Autoriteiten Financiële Markten en het platform CentiQ. Dat maak ten de partijen gisteren bekend. Is het rendement hoger als je spaart of belegt? En is die leuke be leggingsadviseur wel betrouwbaar? In het korte spel 'Meer keuze met geld' (www.meerkeuzemetgeld.nl) krijgen jongeren tips om valkuilen te vermijden. Ouders kunnen ad vies aan hun kroost vragen wat te doen met het vakantiegeld dat de ze maand op hun rekening wordt gestort, aldus AFM en CentiQ; Vooral middelbare scholen zullen worden benaderd om ruchtbaar heid aan het spel te geven, zo liet een woordvoerster van de AFM weten. "Ik studeer op dit moment Vehicle Engineering aan de universiteit in Odense, Denemarken. Naast het volgen van lessen, neem ik deel aan een fantastisch project: ik leid een Formula Student Race Team. Aan de race in Silverstone, waar we naartoe werken, nemen meer dan 135 universiteiten deel. Ik ben opgeklommen tot Technisch directeur/Algemeen team-manager. Dit is bijzonder voor een buitenlandse student. Ik krijg geweldige kansen! Zo ben ik in Londen geweest om te spreken met ingenieurs van McLaren Formula 1, Lockheed Martin en Ford!" Ook je grenzen verleggen? Kom naar de info-avond op 9 juni! Heinkade, vergt te veel aanpassing en daarmee een te lang traject met procedures, zo luidt de vrees van Nelis. Overigens is er kans dat het MS Amadea of een zusterschip van de Duitse cruisereder Phoenix nog dit jaar terugkomt in Vlissin gen. Het eerste bezoek op 8 mei, nog aan de Verbruggekade in de Scaldiahaven, was voor herhaling vatbaar, liet de cruisedirectie de Zeeuwse organisatie weten. Het MS Prinsendam doet Vlissingen aan op een 28-daagse reis die de opvarenden vijf- tot tienduizend euro kost. Op de website www.hol- landamerica.com is Vlissingen las tig te vinden: de rederij laat het spellen als 'Villssingen'. DEN HAAG - Het aantal bijstandsge rechtigden is voor het eerst in vier jaar gestegen. Uitzendbureaus heb ben fors minder werk en produ centen zien hun afzetprijzen kelde ren. Dat blijkt uit cijfers die het Centraal Bureau voor de Statistiek gisteren publiceerde. Het eerste kwartaal van 2009 steeg het aantal bijstandsuitkeringen met vierduizend tot 263.000. Dit komt geheel voor rekening van de stijging in het aantal kortlopende uitkeringen. Het aantal langlopen de bleef met een daling van vijf honderd vrijwel stabiel. De groei van het aantal kortlopen de uitkeringen is een gevolg van de situatie op de arbeidsmarkt. Vo rige week meldde het CBS voor het eerst een werkloosheidsstij ging. Het aantal arbeidsuren door uitzendkrachten lag eind maart zes procent lager dan in december. De industrie ziet de vraag snel te ruglopen en is genoodzaakt de prij zen fors te verlagen. De afzetprij zen in de industrie waren in april dit jaar twaalf procent lager dan in april 2008. De prijzen zijn in korte tijd gekelderd. In de olie-, metaal- en chemische industrie daalden de afzetprijzen het hardst. AMSTERDAM - Autoverzekeraar ZLM, waarbij mensen uit Zeeland en Noord-Brabant zich kunnen aansluiten, komt het beste uit de bus in een peiling van de finan ciële vergelijkingssite Independer. Deze peilde vorig jaar de mening over eigen autoverzekeringen bij 140.000 bezoekers van de site. Van de landelijke scoren FBTO en Interpolis het hoogst met beide een 7,8. Het zwakst wordt Budgio (6,7) beoordeeld. Nieuwkomers Allsecur (7,4) en Ditzo (7,3) scoren rond het gemiddelde. Uit de peiling blijkt ook dat men sen zijn gesteld op autoverzeke raars waarmee zij direct contact kunnen onderhouden. Verzeke raars die via een tussenpersoon werken, worden minder gewaar deerd. In de peiling is gekeken naar de aspecten klaarstaan voor de klant, beloften nakomen en schadeafhandeling. Waarom zelf zoeken? je 199, - €179 Voor hetzelfde geld j/- een beter advies xüiï 220winkels 0900-8482 globereisburo.nl Inflatie eurozone op laagste niveau ooit LUXEMBURG - De inflatie in de eu rozone is in mei op het laagste ni veau beland sinds in 1996 met de metingen is begonnen. De prijzen in de landen die de euro gebrui ken bleven stabiel (0 procent). Dat blijkt uit een gisteren gepubliceer de eerste raming van het Europees statistisch bureau Eurostat. Het cij fer is lager dan analisten voorza gen. Zij rekenden op een toenami met 0,2 procent na prijsstijgingei van 0,6 procent op jaarbasis in zo wel april als maart. süzEn Hotel Krizantum**** 8 dagen va sAQ ;All.lnc)u,siye 0900-8482 v (JWWN www.globereisburo.nl —er*.. Economie India groeit sterker dan verwacht NEVV OELMI - De Indiase economie is in het afgelopen fiscale jaar, dat liep tot eind maart, met 6,7 pro cent gegroeid. Dat was flink lager dan de groei van 9 procent in het vorige jaar, maar hoger dan de ver wachting van analisten. Het groei cijfer is gisteren gepubliceerd. De groei in het vierde kwartaal van het boekjaar bedroeg 5,8 procent. Analisten voorzagen een kwartaal- groei van-circa 5 procent. De schat tingen voor het hele boekjaar lie pen uiteen van 6 tot 6,5 procent. Ierland pompt geld in genationaliseerde bank DUBLIN - Ierland voorziet Anglo Irish Bank van 4 miljard euro aan nieuw kapitaal. Dat maakte de overheid vrijdag bekend. De bank, een van de grootste van Ierland, werd in januari genationaliseerd, maar moet nu met vers geld over eind worden gehouden. De bank meldde gisteren in de pe riode oktober-maart van het gebro ken boekjaar 2008^009 een ver lies te hebben geleden van 4,1 mil jard. De overheidssteun moet nog worden goedgekeurd door de EU. Goudstrand o_ 8 dagen 2ö^ O9OO-8482 www.globereisbu

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 15