was ze heel jong al heel sterk 7 spectrum Wimbledon wordt waarschijnlijk haar laatste jeugdtoernooi 1 Zaterdag 30 mei 2009 I i I i I reikt. De andere twee kunnen voor Zeeuw se begrippen ook een bijzonder aardig bal letje slaan. „Het was een unieke groep", zegt Maandag. „In elke Zeeuwse lichting I zit wel één tennisser die doorstroomt naar één van de betere speelsterktes, maar vijf tegelijk is heel bijzonder." Govers: „Ze heb ben elkaar naar een hoger niveau getild. Op trainingen wilden ze natuurlijk niet voor elkaar onder doen." De vijf talenten hadden volgens Luc Govers een mooi voorbeeld: Silvana Bau er. De Kruiningse tennisster brak in 2002 al op haar zestiende door en ging met het Nederlands Fed Cupteam mee naar Austra lië. „Lesley en de anderen zagen toen in dat ook voor een meisje uit Zeeland alles mogelijk is. Dat motiveerde enorm", aldus de Brabander. Bauer - inmiddels 23 - stop te overigens op zeventienjarige leeftijd, moe van het moeten presteren. Kerkhove stond in die tijd op de tennis baan bekend als een bijtertje. Ze was klein en kon dus niet echt domineren, maar ze sloeg wel alle ballen terug. Volgens Gorsse dankte ze die kwaliteit onder meer aan de vele trainingsuren met oudere tennissers. „Ik liet haar in Zierikzee vaak sparren met Jacco de Looff en Merlyn Atoon, die vijf, zes jaar ouder zijn. Ze kreeg daardoor vas tigheid." Govers: „Nadat ze ging groeien, kon ze een aanvallender spel ontwikkelen. Ze kon het tempo zelf gaan dineren, bal len eerder terugslaan en rally's kort hou den." Hoewel al haar jeugdtrainers weglie pen met Kerkhove, zag het bonds- bureau het zes jaar geleden nog niet zo in haar zitten. Tot ieders verrassing werd ze na haar basisschooltijd niet gese lecteerd voor de LOOT-opleiding in Ber gen op Zoom, waar ze een aangepast schoolprogramma kon draaien om veel te kunnen tennissen. Achteraf gezien was dat een" geschenk uit de hemel, zegt Gorsse. „Het maakte voor Lesley de weg vrij om naar de Tennis Academy Rotterdam te gaan. Het is een ge voel hoor, maar we hebben allemaal het idee dat ze zich daar beter heeft kunnen ontwikkelen dan waar dan ook." Flip van Betuw, de man achter de Rotter damse opleiding, vertelde Gorsse dat hij alleen maar meisjes aannam die het in zich hadden de top honderd bij de senioren te halen. De Kapellenaar ervoer dat als een groot compliment. „Voor wat we al met Lesley bereikt hadden, hè." Uiteindelijk pikte de bond haar toch weer op. Aanvankelijk ging Kerkhove, die bij een gastgezin in Rotterdam woonde, twee dagen naar het KNLTB-trainingscentrum in Almere. Nu zit ze er - als ze niet op pad is voor toernooien - elke dag. Hugo Ekker, de bondscoach van Jong Oranje, en Eddy Bank begeleiden haar daar. Ze maakt lange dagen, omdat ze nog altijd op en neer gaat vanuit Zierikzee. Maar ze weet waar ze het allemaal voor doet. Gorsse: „Toen ze bij mij vertrok en naar Rotterdam ging, heb ik gezegd dat Lesley een speelster is voor de top vijftig van de wereld. Bij de vrouwen, hè. Maar door de knieblessure van vorig jaar is ze wat achter op geworpen. Daar doe je niks aan. Je moet ook wat geluk hebben." Dan beëindigt Gorsse het gesprek abrupt. De tennisleraar moet weer de baan van LTC Zierikzee op, er wachten kinderen op hem. Eén daarvan is Romy, pas tien jaar oud en al aangemerkt als toptalent. Vreemd is dat niet; ze is het zusje van Lesley. Lesley Kerkhove wordt op 4 november achttien jaar. Na 1 januari moet ze de overstap naar de se nioren maken. Roland Garros en Wimbledon (eind juni) zijn waarschijnlijk haar laatste jeugd-Grand Slams. De kans dat ze begin september naar de US Open mag, is namelijk klein. Alleen als de Zierikzee- se na Wimbledon nog een reële mogelijkheid heeft om eind 2009 in de top vijf van de wereld te eindigen, mag ze van de bond naar New York. De huidige nummer 23 heeft echter de komende weken veel punten te verdedigen en waarschijnlijk zal ze dus niet al te veel meer kunnen stij gen. Kerkhove debuteerde begin 2006 in het ITF-jeugdcircuit. In Kopenhagen haalde ze als veertienjarige zowel in het enkel- als het dubbelspel de halve finales. Inmiddels heeft ze 187 ITF-jeugdpartijen gespeeld, waarvan ze er 125 won. In totaal werkte ze 406 sets af en 3726 games. In het dub belspel was ze net iets succesvoller dan in het enkelspel. De meeste partijen won ze met Arantxa Rus - afgelopen week de enige Nederlandse in het seniorentoernooi van Roland Garros - en Richel Hogenkamp. In de zomer van 2008 en het voorjaar van 2009 zette Kerk hove al haar eerste stappen in het seniorencircuit (WTA). Ze staat na elf partijen - vooral duels in de kwalificaties - 1023e op de wereldranglijst Als ze niet naat de US Open gaat begint ze na Wimbledon weer met het spelen van WTA-toernooien. adidas Lesley Kerkhove speelt in 2008 de dubbelfinale van Roland Garros, samen met Arantxa Rus. Ze verliezen het duel. foto Roeland van Vliet Oranje tonen de verliezers foto Roeland van Vliet De twee tennissters van Jong schalen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 141