estien r a rfot( grafen 1 2 Zaterdag 30 mei 2009 werd dat oud-diskjockey Curry zijn twintigjarig huwelijk met Pa tricia Paay voor haar beëindigde, rinkelt bij Hoogendijk onophoude lijk de telefoon. Privé bracht deze week de eerste foto's van Hoogendijk samen met Curry, stiekem geschoten door een toerist. Hoogendijk: „Ik zei nog tegen Adam: volgens mij ge beurt er iets. Ik heb niets gezien, maar mijn maag draaide zich om. Het was intuïtie. Mensen vroegen altijd eerst: mag ik een foto ma ken? Nu gebeurt het gewoon." Bekende Nederlanders wanen zich door Thalia Brandt en nergens meer onbespied nu ieder- Frouke Tamsma een een mobiele telefoon met ca- "W" k ga met Adam Curry en mera heeft. Wie herinnert zich I ineens is iedereen in rep niet de beelden van Georgina Ver- I en roer." Actrice Micky baan die zoenend met presentator I Hoogendijk, 'even op Pieter van der Wielen werd be- -A- een yogaretreat in het trapt in een café? Eén stap voorbij buitenland', blikt terug op een tu- de voordeur en er zijn miljoenen multueuze week. Sinds bekend amateurfotografen die je op de Bekend Nederland zoekt dekking nu iedereen een mobieltje met fotocamera op zak heeft. De 'amateur paparazzi' hopen net die ene foto te maken die geld opbrengt. Maar roddelbladen trekken zelden de portemonnee. prettige én minder prettige mo menten kunnen aantreffen. Sterrenfotograaf Edwin Smulders hoort dat veel BN'ers last hebben van amateurpaparazzi die zich in de Amsterdamse P.C. Hooftstraat ophouden. „Elke zaterdag staat daar een aantal jongetjes de BN'ers op te wachten. Ze respecte ren geen grenzen, fotograferen Paul de Leeuw Roddelblad Story drukt in 2002 foto's af van Paul de Leeuw met zijn geadopteerde zoontje op zijn arm. De presen tator spant een proces aan, om dat hij zijn kinderen absoluut uit de publiciteit wil houden. De foto's zijn gemaakt vanaf de straat door het raam van de woonkamer. De rechter stelt De Leeuw in het gelijk, hij krijgt 5.000 euro. Karin Bloemen Tot haar ongenoegen staat Karin Bloemen in 2003 naakt in Weekend. Ze is stiekem ge fotografeerd op een Jamai- caans naaktstrand. Bloemen stapt met succes naar de rech ter en krijgt 2.500 euro en een rectificatie. In hoger beroep krijgt ze ook de naam van dege ne die haar heeft gefotogra feerd, een novum in de recht spraak. Dit arrest heeft de be scherming van de privacy van BN'ers vergroot. Willem-Alexander en Maxi- In Privé verschijnt in 2004 een fotoserie van de nieuwe wo ning van de kroonprins en de prinses in Wassenaar. Ze stap pen naar de rechter. Het blad mag de foto's niet meer publi ceren op straffe van een dwang som van 25.000 euro. Wouter Bos De PvdA-leider vindt dat Week end in 2007 geen recht heeft foto's van zijn kinderen te pu bliceren. De rechter is het met hem eens. Weekend moet 4.000 euro schadevergoeding betalen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 12