Patrick Lodiers als ramptoerist Op 12 juni begint medium Derek Ogilvie met zijn tweede reeks Nederlandse theatershows. Tegelijkertijd is hij op tv te zien met een programma waarin gezinnen centraal staan. De alleenstaande 'geestenfluisteraar', zou nu best een eigen gezinnetje willen, vertrouwde hij Thalia Brandt toe. kijktip kijken luisteren foto Manon van der Zwaai Hij zegt op telepathi sche wijze met ba by's te communice ren en met overlede nen te kunnen pra ten. „Soms geeft de energie van een overledene me beelden door, de andere keer zie ik duidelijk het silhouet van een do de voor me", vertelt de 44-jarige Schot die zijn gestorven oma en twee overleden vrienden om zich heen voelt. Zodra het woord 'gave' valt, wordt hij echter kriegelig. „Omdat ik niet speciaal bén! Mijn baan is misschien niet doorsnee, maar verder ben ik een gewone jongen." Op vrije dagen kijkt hij thuis tv -zijn favoriete programma is South Park -, drinkt een biertje in de kroeg of bezoekt met vrienden het strand. „Sinds vorig jaar woon ik op Cyprus. Ik had nog nooit bui ten Schotland gewoond en vond het tijd nieuwe ervaringen op te doen. Cyprus is een warm oord waar ook mijn gepensioneerde ouders zich lekker kunnen ont spannen." Zijn Nederlandse uitvalbasis ligt in Almere. „Omdat daar weinig zend masten voor mobiele telefoons staan. Ik ben erg gevoelig voor de straling van die masten. Ik krijg al snel hoofdpijn en een metalen smaak in mijn mond." Sinds hij hier naam maakte met het programma Baby's Wil Is Wet (2007) pendelt Ogilvie heen en weer tussen zijn 'thuis' en Neder land. Zijn geliefde katten reizen al tijd met hem mee. „Beryl, Caspar en Mo zijn al echte jetsetkatten. Ze krijgen zelfs airmiles!" zondag, 21.55 uur PZC zaterdag 30 mei 2009 Derek Ogilvie: „Mijn baan is misschien niet doorsnee, maar verder ben ik een gewone jongen." foto GPD Na met baby's en geesten te heb ben 'gefluisterd', communiceert het medium in zijn huidige pro gramma Derek's Family Circle voor het eerst ook met oudere kinderen. „Zo praatte een 8-jarige jongen met een verstandelijke beperking, via mij, met zijn ouders. Heel bij zonder. Dat soort dingen wil ik va ker doen." Schampert: „Sommige mediums houden het bij: 'wie zoek je? O, je vader? Ik zie hem achter je staan, hij houdt van je en weet dat je aan hem denkt'. Bullshit, dat kan ieder een! De informatie die ik uit de geestenwereld krijg, is zeer gedetail leerd: 'je vader is vier jaar terug overleden aan een hartaanval en jij bent twee jaar geleden verhuisd'." Zijn hang naar detail verklaart vol gens het medium zijn ongekende populariteit in Nederland. „Neder landers zijn nuchter en hebben be wijs nodig voor ze iets aannemen." Ogilvie's programma's trekken hier meer dan een miljoen kijkers per aflevering, zijn boeken gaan als warme broodjes over de toonbank en als hij signeersessies houdt in boekhandels, loopt het storm. Hij heeft een Nederlandse fanclub en een fansite waarop liefhebbers Ogil- vie-balpennen, -kopjes en -T-shirts kunnen bestellen. Hij laat zich naar eigen zeggen niet meeslepen door het succes. „Ik ge niet ervan dat ik mensen blij maak. Maar als dit morgen op houdt, is dat oké. Dankzij mijn fail lissement heb ik geleerd niet te veel waarde aan dingen te hech ten." Ooit was Ogilvie een succesvolle horecaondernemer met miljoenen op de bank, maar eind jaren negen tig ging hij failliet. „Ik maakte enke le zakelijk gezien onhandige beslis singen en raakte alles kwijt: mijn huis, mijn bedrijf, zelfs mijn vriend verliet me na een relatie van vijf jaar." Het was niet de eerste moeilijke pe riode in zijn leven. „Op mijn 17e heb ik een zenuwinzinking gehad. Jarenlang leefde ik met het geheim dat ik homoseksueel was en dat ik overleden mensen zag. Dat brak me op." Pas op zijn 29e kwam hij uit de kast en vertelde hij familie en vrienden over zijn zesde zintuig. „Iedereen reageerde fantastisch." Zelfs zijn faillissement had een po sitief staartje. „Het stelde me in staat fulltime aan de slag te gaan met het paranormale. Mijn eerste baan was bij een Schotse radiozen der. Voor ik naar Nederland kwam, deed ik tv-programma's en theatershows in Schotland, Ierland en Groot-Brittannië Hij verheugt zich op de komende theatershows in Amsterdam en 's Hertogenbosch. Lacht: „Al schiet ik, vanwege mijn perfectionisti sche aard, weieens in de stress op het podium. Bijvoorbeeld als een vrouw volhoudt dat haar dak niet lekt, terwijl haar overleden zoontje me dat doorgeeft. Ik vraag haar dan haar echtgenoot op te bellen. Bevestigt hij mijn verhaal, dan heb ik rust." Een reading lukt niet altijd. „In dat geval probeer ik mensen thuis op te zoeken. Geesten volgen me ook weieens vanuit het theater. Soms vind ik het moeilijk na shows in slaap te komen, omdat ik allerlei energieën met me meeneem." Het gaat hem voor de wind, maar volmaakt happy is Derek Ogilvie nog niet. „Ik mis een man om mijn leven mee te delen. De afgelo pen negen jaar stond ik niet open voor een nieuwe relatie, nu wel." Ook lonkt een gezin. „Als ik man nen met hun kind zie lopen, denk ik: dat zou me fantastisch lijken. Maar een kind heeft stabiliteit no dig en ik vlieg de halve wereld over. Daarbij ben ik homoseksueel en single dus ik weet niet hoe rea listisch die wens is." Glimlacht: „Ach, misschien ontmoet ik wel een partner die al een kind heeft. Je weet nooit wat de toekomst brengt." L3 Derek Ogilvie: Family Circle, don derdag, RTL 4, 21.30 uur Meer informatie over Derek Ogil vie's theatertour is te vinden op www.rtl.nl/service/rtltickets fw Reageren? redactie.media@wegener.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 121