Buitenland in Pakistan Kom kijken naar het aquaduct in de nieuwe N57 Zaterdag 30 mei 2009 1 1 Uil IB .JK. Rover wordt gelyncht in Malaga MALAGA - In het Spaanse Malaga is een man (37) gelyncht die had ge- probeerd met een mes een gokhal te beroven. Toen de man zonder buit vluchtte, zetten drie klanten van de gokhal de achtervolging in. Na 800 meter kregen zij de crimi neel te pakken. Zij gooiden stenen naar hem, trapten en sloegen hem, tot hij roerloos op de grond bleef liggen. Een arts stelde vast dat de man was overleden. Toerist omgekomen bij ballonongeluk Turkije ANKARA - Bij een ongeluk met een heteluchtballon in Turkije is een Britse toerist om het leven geko men. Negen andere passagiers, ook voornamelijk Britten, zijn ge wond geraakt. Het ongeluk gebeur de gisteren in Cappadocië, een vul- kaangebied waar veel ballonvaar ten worden gemaakt. De televisie zender Haberturk berichtte dat en kele mensen botten hebben gebro ken. Phil Spector Phil Spector zeker 19 jaar achter de tralies LOS ANGELES - De Amerikaanse muziekproducer Phil Spector (68) is gisteren veroordeeld tot een cel straf van 19 jaar tot levenslang voor de moord op Hollywoodactri- ce Lana Clarkson in 2003. Spector is bekend als de uitvinder van de zogenoemde Wall of Sound, waar mee hij in de jaren zestig de pop muziek een 'ander geluid' gaf. Hij produceerde platen voor The Beat les en The Righteous Brothers. Nieuw 'killervirus' ontdekt in Afrika ATLANTA - Onderzoekers hebben in Afrika een nieuw dodelijk virus ontdekt. 'Lujo' veroorzaakt net als het Ebola-virus hevige bloedingen. In Zambia en Zuid-Afrika raakten het afgelopen najaar vijf mensen ermee besmet. Eén overleefde de besmetting dankzij een medicijn dat de onderzoekers hadden aanbe volen, zegt epidemioloog Lipkin. Hoe de patiënten geïnfecteerd raakten, is onduidelijk. Agent New York schiet collega dood NEW YORK - Een zwarte politie agent in burger die in New York met getrokken pistool achter een autokraker aanrende, is per abuis door een blanke collega doodge schoten. De 25-jarige agent Omar Edwards ging achter een dief aan die hij in zijn auto had zien rom melen. Twee collega's in een bur gerauto zagen hem rennen en zet ten de achtervolging in. Een van hen loste zes schoten op Edwards. re veerboot en een schip van de kustwacht aan boord genomen. Vijf passagiers, onder wie een zwangere vrouw, werden uit voorzorg naar een ziekenhuis gebracht, zei een woordvoerder van de havendienst in Palermo. foto Franco Lannino/EPA Islamabad. In dit gebied, dat grenst aan Afghanistan, bevinden zich honderden Al Qaida-strijders, afkomstig uit Arabische landen of uit centraal-Azië. Het is er al ne gen jaar onrustig. De Wazi- ristan-taliban, al jaren aan de macht, zijn het die de bloedige aanslagen van de afgelopen dagen plegen. Ze kiezen daarbij hun doel witten zo uit dat ze zo veel moge lijk slachtoffers maken. Ze zullen zich niet snel opnieuw op het Ma- riott-hotel in Islamabad richten. Ober Basheer, zijn collega's en de gasten weten zich inmiddels be schermd door twee wegblokkades met politiemannen. Rond het gro te hotel is een enorme muur ge bouwd van twee meter dik en vier meter hoog. „ledereen is in de ban van muren en hekken", verzucht Basheer. „Alles in dit land begint te-lijken op een bunker." President Asif Ali Zardari heeft aangekondigd dat het offensief in Swat doorgaat en dat in Wazi- ristan zal worden uitgebreid. De Pakistaanse autoriteiten willen de taliban hun 'veilige havens' ontne men zodat ze niet goed meer in staat zijn terreuraanslagen te ple gen. Velen betwijfelen of deze stra tegie van de militairen zal werken. De vrees bestaat dat taliban juist nu willen laten zien dat ze overal actief kunnen zijn waar ze willen in reactie op legeraanvallen. Dag van de Bouw zaterdag 6 juni van 10.00 -16.00 uur Op zaterdag 6 juni krijgt u de kans de bouwlocatie van het aquaduct in de N57 van dichtbij te bekijken. Het aquaduct wordt gebouwd onder het Kanaal van Walcheren door. KUNST/Rijkswaterstaat stelt de bouwlocatie die dag van 10.00 uur tot 16.00 uur open voor het publiek. De open dag wordt georganiseerd in het kader van de Dag van de Bouw. Geïnteresseerden zijn van harte welkom een kijkje te komen nemen achter de schermen. Rondleidingen KUNST/Rijkswaterstaat organiseert tussen 10.00 en 16.00 uur lopende rondleidingen naar het aquaduct. De rondleidingen vertrekken vanaf het Informatiecentrum N57, Kleverskerkseweg 21 in Middelburg. Vanaf het informatiecentrum is het slechts enkele minuten lopen naar de bouw locatie van het aquaduct. De rondleiding biedt een unieke kans om de aanleg van het aquaduct van dichtbij te zien! Het bouwteam van KUNST/Rijkswaterstaat geeft u graag uitleg over de werkzaamheden aan het aquaduct. Dag van de Bouw KUNST/Rijkswaterstaat organiseert deze open dag in het kader van de jaarlijkse Dag van de Bouw. Op deze dag zijn verschillende bouwlocaties in het hele land open voor geïnteresseerden. De Dag van de Bouw is een initiatief van Bouwend Nederland en de aangesloten bouwbedrijven. De bouwsector heeft grote maatschappelijk betekenis. De bouw biedt werk aan 500.000 mensen en er gaat jaarlijks 60 miljard in om. Meer informatie Kijk voor meer informatie voor de Dag van de Bouw op www.dagvandebouw.nl Kijk voor meer informatie over het aquaduct en de overige werkzaamheden aan de N57 op www.rijkswaterstaat.nl/N57 of bel 0800-8002. Het informatiecentrum N57 is op dinsdag, woensdag, donderdag en op elke eerste zaterdag van de maand geopend van 13.00 tot 17.00 uur. Het telefoonnummer van het Informatiecentrum N57 is 0118-622600. Water. Wegen. Werken. Rijkswaterstaat. Rijkswaterstaat, de uitvoeringsorganisatie van het ministerie van Verkeer en Waterstaat, werkt voor u aan droge voeten, voldoende en schoon water, vlot en veilig verkeer over weg en water en betrouwbare en bruikbare informatie. www.rijkswaterstaat.nl Rijkswaterstaat

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 11