Buitenland Noord-Korea dreigt met 'maatregelen' /y Vrees voor escalatie Advertentie in krant VS wenst moord op Obama Brand op veerboot Italië SCHOUWEN-DUIVELAND MEEST DUURZAME KUSTGEMEENTE 10 I Zaterdag 30 mei 2009 Zesde lancering van korte afstandsraket sinds atoomproef. seoul - Noord-Korea blijft dreigen de taal uitslaan. Het communisti sche land waarschuwde gisteren 'zelfverdedigingsmaatregelen' te treffen, indien het daartoe geprovo ceerd wordt door de VN-Veilig- heidsraad, die overweegt Pyong yang te straffen voor zijn recente atoomproef In een door het staatspersbureau KCNA verspreide verklaring wor den de leden van de Veiligheids raad voor 'huichelaars' uitge maakt. „Er is een grens aan ons ge duld. De kernproef die in ons land is gehouden is de 2054e op aarde. De vijf permanente leden van de VN-Veiligheidsraad hebben 99,99 procent van het totale aantal kern proeven gehouden." In verband met de oplopende spanningen blijven Chinese vis sers bij Noord-Korea uit de buurt. Waarnemers op het Zuid-Koreaan- se eiland Yeonpyeong zagen Chine se krabvissers uit havens in het noorden vertrekken en telden gis teren de helft minder Chinese vis sersboten in het gebied dan eerder deze week. Volgens de Amerikaanse minister Robert Gates (Defensie) is er nie mand in de regering van president Obama die vindt dat er sprake is van een crisis. Ook zei hij dat er geen aanleiding is om extra Ameri kaanse militairen naar de regio te sturen. De VS hebben al 28.000 mi litairen in Zuid-Korea en als er mi litaire stappen moeten komen, moeten die internationaal breed warren - Een lokale krant in de Amerikaanse staat Pennsylvania heeft gisteren zijn excuus aangebo den voor het afdrukken van een advertentie waarin president Oba ma impliciet dood wordt gewenst. In de Warren Times Observer stond donderdag een advertentie met de tekst: „Moge Obama in de voetsporen treden van Lincoln, Garfield, McKinley en Kennedy!" Het zijn de namen van de vier pre sidenten van de Verenigde Staten die de afgelopen twee eeuwen wer- worden gedragen, zei Gates. De Amerikaanse minister ziet in de ontstane situatie een kans om de banden met China te verstevigen. De regering in Beijing heeft vol gens hem duidelijk haar ongenoe gen over de atoom- en raketproe ven van Noord-Korea laten blij- ken.De Russische VN-ambassa- deur Vitali Tsjoerkin zegt dat tus sen de grote mogendheden in gro te lijnen overeenstemming bestaat over de inhoud van een nieuwe VN-resolutie die naar verwachting volgende week onder leden van de Veiligheidsraad zal worden rondge stuurd. Noord-Korea vuurde giste ren voor de zesde keer deze week een raket af. Volgens het Zuid-Ko- reaanse persbureau Yonhap gaat het om een korteafstandsraket. Het projectiel werd afgeschoten vanaf de oostkust. den vermoord. Uitgever John El- chert zei dat de advertentieafde ling van de krant eenvoudigweg het historische verband niet had gelegd. De geheime dienst heeft een onderzoek ingesteld naar de opsteller van de advertentietekst. PALERMO - Blusboten bestrijden de brand op de Vincenzo Florio. De veerboot was gisteren onderweg van Napels naar Palermo toen er brand uitbrak op het parkeerdek. Ruim vijfhonderd passagiers moes ten met reddingsboten worden geë vacueerd. Ze werden door een ande- Met dank aan de recreatiebranche, de provincie Zeeland, Natuurmonumenten, Staatsbosbeheer, Rijkswaterstaat en velen binnen en buiten de gemeentelijke organisatie. De gemeente Schouwen-Duiveland is de meest duurzame kustgemeente van Nederland. Bij de uitreiking van de Quality Coast Awards in Noordwijk kwam Schouwen-Duiveland met een score van 80,25% als hoogste uit de bus. Hiermee laat het Zeeuwse eiland de gemeente Noordwijk nipt achter zich, die in 2007 de Award ontving met een 80% score. Ook wint Schouwen-Duiveland het in dit opzicht van alle andere Europese mededingers. Hier betaalt zich ons beleid uit dat jaren geleden is ingezet. Onder het motto "Economie en Ecologie,Twee handen op één Buit !"werd en is samenwerking gevonden met de recreatiebranche, de provincie Zeeland, Natuurmonumenten, Staatsbosbeheer, Rijkswaterstaat en andere partijen. Aldus heeft de gemeente Schouwen-Duiveland in eendrachtige samenwerking met deze partijen consequent geïnvesteerd in de open ruimte. Deze onderscheiding komt dus zeker ook hen toe en het gemeentebestuur feliciteert hen daarmee van ganser harteWij zijn ervan overtuigd dat dit belangrijke promotionele resultaat ons als samenwerkende partijen verder zal blijven stimuleren om deze lijn voort te zetten en verder te ontwikkelen. Burgemeester en wethouders van Schouwen-Duiveland. zie voor het officiële persbericht www.schouwen-duiveland.nl Gemeente f{ Schouwen-Duiveland Taliban kondigen wraak voor 'barbaars' legeroptreden aan. door onze correspondent Harald Doornbos ISLAMABAD - Voor de meeste obers ter wereld bestaat een ongewone dag uit een omgegooid glas of een dronken gast. Voor ober Basheer in de Pakistaanse hoofdstad Isla mabad was het een enorme explo sie, 54 doden en 260 gewonden. „Je kunt je niet voorstellen hoe luid de knal was en hoe verschrik kelijk ik het vond om bebloede, do de collega's van me op de grond te zien liggen", vertelt Basheer. Hij had dienst toen een talibanstrij- der, in september vorig jaar, zich zelf en een vrachtwagen vol met explosieven opblies voor de poort van het Marriott Hotel in Islama bad. „Ik stond in de keuken", her innert Basheer zich. „Alles om me heen stortte in, een vrouwelijke ober lag dood op de grond. Net als gasten en bewakingspersoneel." De Marriott-bomaanslag was een van de bloedigste en meest gedurf de aanslagen van de taliban in de recente geschiedenis van Pakistan. Nu, negen maanden later, is het land opnieuw in de ban van de zelfmoordcommando's. Dagelijks ontploffen er bommen in Paki staanse steden, en vallen er slacht offers. De aanslagen worden Een politieman staat voor een enorm dikke muur die speciaal werd aangelegd na de bloedige aanslag op het Marriott Hotel in Islamabad vorig jaar. foto Harald Doornbos/GPD steeds opgeëist door de taliban. In een oproep gaf talibanleider Baitul- lah Mahsood het advies aan de ste delijke bevolking om te vertrekken 'aangezien de taliban nog een groot aantal aanslagen zullen ple gen uit wraak voor het barbaarse legeroptreden in de provincie Swat'. Het grootste offensief vindt sinds vier weken plaats in en rondom de provincie Swat, zo'n 130 kilome ter ten noordoosten van de hoofd stad Islamabad. Lokale talibanstrij- ders lijken in Swat onder de voet te zijn gelopen. Een tweede, klei ner legeroffensief is aan de gang rondom de provincie Waziristan, zo'n 250 kilometer ten oosten van

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 10