Buitenland Dvd Toon Hermans Troepen in hogere staat van paraatheid Noord-Korea wil vooral eigen bevolking imponeren LEZERSEMTRA PZC Pakistan gaat opnieuw gebukt onder aanslagen Mediasterrer Moutarde van Sonaansee Voor het eerst uitgebracht op dvd, de enige film die Toon Hermans ooit heeft gemaakt: Moutarde van Sonsansee. De heer Moutarde, een nogal dichterlijk aangelegde antiquair, woont in een klein dorpje aan zee. Zijn bestaan wordt bedreigd door een zakelijke worstfabrikant die enkel denkt aan de uitbreiding van zijn terrein. Speelduur 93 minuten. Adviesprijs 14,95 1 Lezersprijs 9,95* *exclusief 1,95 verzendkosten Meer informatie en bestellen bestelsn op www.pzc.nl/webwinkel categorie winkelen. De levertijd is 5 werkdagen. U kunt ook de bon invullen. De levertijd is dan 10 werkdagen. Bij vragen over uw bestelling of levering belt u met de klantenservice: 0900-2021352 0,45 per gesprek). Het is helaas niet mogelijk om uw bestelling telefonisch of per email door te geven. BON DVD TOON HERMANS Hierbij bestel ik(aantal) x 'Toon Hermans DVD' a 9,95 per stuk VOORLETTERSVOORNAAM NAAM OM Ov GEBOORTEDATUM ABONNEENUMMER Hierbij machtig ik Buckaroo Payment Service om in opdracht van Wegener Nieuwsmedia BV eenmalig het verschuldigde bedrag af te schrijven. BANK-/GIROREKENING HANDTEKENING exclusief verzendkosten van 1,95. Stuur de volledige in blokletters ingevulde bon in een envelop naar Webwinkel, o.v.v. 'Toon Hermans DVD', Postbus 1090,5004 BB Tilburg. De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. Op alle informatie die u aan ons verstrekt is de Wet Bescherming Persoonsgegevens van toepassing. In het colofon van de krant en op www.pzc.nl treft u nadere informatie aan. VS en Zuid-Korea reageren op opzeggen bestand uit 1953. SEOUL - Zuid-Korea en de VS heb ben hun troepen gisteren in de ho gere staat van paraatheid gebracht nadat Noord-Korea het bestand had opgezegd dat in 1953 een eind maakte aan de Koreaanse Oorlog. De surveillance van Noord-Korea is opgevoerd, met extra vliegtui gen en personeel, aldus een Zuid-Koreaanse regeringswoord voerder. De spanningen op het Koreaanse schiereiland, die hoog opliepen toen Noord-Korea een onder grondse kernproef en een reeks ra ketproeven uitvoerde, worden zo verder op de spits gedreven. Noord-Korea reageerde op de be kendmaking van Zuid-Korea dat het zich aansluit bij het Security Proliferation Initiative, een door de VS geleide groep van meer dan negentig landen die hebben afge sproken schepen aan te houden en te doorzoeken als vermoed wordt dat die verboden wapentuig vervoeren. Het dreigde met militai re actie tegen schepen die het wa gen Noord-Koreaanse schepen aan te houden. De vijf permanente leden van de VN-Veiligheidsraad plus Zuid-Ko rea en Japan, de landen die het meest te vrezen hebben van Noord-Koreaanse atoomwapens, zijn het er volgens een diplomaat over eens geworden dat er nieuwe sancties tegen Noord-Korea moe ten komen. Hoe die er uit moeten zien is nog niet duidelijk. De Amerikaanse minister van bui tenlandse 'zaken Hillary Clinton zei dat Noord-Korea de keus heeft gemaakt een resolutie van de VN-Veiligheidsraad en verplichtin gen die het via het zeslandenover- leg is aangegaan, aan zijn laars te lappen. Daar zitten consequenties aan vast, zei zij. De Amerikaanse regering probeert via overleg met andere landen steun te verwerven voor een hard optreden tegen Pyongyang. Presi dent Obama zal de kwestie met zijn Russische ambtgenoot Dmitri Medvedev bespreken op een top in Moskou en minister van Defen sie Robert Gates vloog woensdag naar Singapore om met de Aziati sche ministers die daar bijeen zijn over een aanpak te praten. Het grootste gevaar dat van Noord-Korea uitgaat is volgens Obama's nationale veiligheidsadvi seur, James Jones dat het kerntech nologie kan doorgeven aan andere landen of terreurorganisaties. Analisten: kernproef moest basis creëren voor machtsoverdracht. SEOUL - In de straten van Pyong yang hangen posters waarop arbei ders fier ten hemel stijgen naast een langeafstandsraket. De posters zijn onderdeel van een '150 da- gen-campagne' die de Noord-Kore- anen aan moet sporen harder te werken door hen te vervullen van nationale trots. De raket verwijst naar een raket proef die Noord-Korea begin april uitvoerde en waarmee het zich de woede van de internationale ge meenschap op de hals haalde. De ze week voerde het ook nog eens een ondergrondse atoomproef uit en nu vindt zelfs zijn belangrijkste bondgenoot China dat Pyongyang gestraft moet worden. De uitdagende houding van Noord-Korea kan bedoeld zijn om indruk te maken op de VS, maar analisten denken dat die vooral be stemd is voor binnenlands ge bruik. De 150 dagen-campagne dient duidelijk politieke doelen, zeggen analisten, en de atoom- en raketproeven zijn middelen om die doelen te bereiken. De campagne bereikt zijn hoogte punt begin oktober, wanneer de oprichting van de communistische partij wordt gevierd. Er bestaan aanwijzingen dat die gelegenheid zal worden aangegrepen om - voor het eerst in bijna dertig jaar - een nationale conventie te houden en een opvolger bekend te maken voor leider Kim long II (67). De Zuid-Koreaanse analist Cheong Seong-chang denkt dat de 150-dagen campagne erop is ge richt successen te boeken waar de Posters met raketten moeten Noord-Koreanen vervullen van trots PESHAWAR - Pakistan is gisteren op geschrikt door een reeks aansla gen, nadat het islamitische land een dag eerder al het doelwit was geweest van een terreuraanval door de radicaalislamitische tali- banbeweging. De golf van geweld lijkt een reac tie op het offensief van Pakistaan se regeringstroepen tegen taliban- rebellen in het noordwesten van het land, aan de grens met Afgha nistan. Een controlepost in de noordwes telijke stad Peshawar, in de buurt van talibanbolwerken, werd gister avond (plaatselijke tijd) getroffen door een zelfmoordaanslag. Vol gens een politiewoordvoerder reed de dader met een bomauto in op een wegblokkade van de politie. Zeker vier militairen zouden om het leven zijn gekomen, meldde de Britse omroep BBC. Het was de derde explosie gisteren in Peshawar, de hoofdstad van de Noordwestelijke Grensprovincie. Eerder ontploften twee bommen in een drukke bazaar. Zeker zes mensen kwamen om in de markt- wijk, tientallen mensen raakten ge wond. Ook bij een controlepost in de stad Deri Ismail Khan in de Noord westelijke Grensprovincie ontplof te een zware bom. Daardoor vie len zeker twee doden en raakten ongeveer tien mensen gewond. opvolger zich later op kan laten voorstaan. Ook de Amerikaanse Korea-deskundige Peter Beek denkt dat de kernproef vooral be doeld was om een stevige basis te creëren voor een machtsover- dracht.Behalve een opvolger aan wijzen moet Kim Jong II nog twee zaken zien te regelen voordat zijn gezondheid verder achteruit gaat: de economie versterken en de be trekkingen met de VS normalise ren. Volgens Kim Yong-hyun van de Dongguk-universiteit in Seoul voelt Kim long II dat zijn tijd op raakt. Wellicht heeft hij ook ge gokt dat de kernproef zo'n schrik teweeg zou brengen dat de VS Pyongyang hulp zou aanbieden. Kim ziet volgens de analist twee Amerikaanse journalistes die op 4 juni in Noord-Korea terecht moe ten staan, ook als wisselgeld. „Hij wil alle problemen oplossen via een package deal met de VS. Daar om legt hij al zijn onderhande- lingskaarten op tafel." Britten zijn gevestigde orde in Lagerhuis zat na schandaal. door onze correspondent Yolanda Bobeldijk LONDEN - De gevestigde macht in Groot-Brittannië wankelt door aanhoudende onthullingen over de graaicultuur in het parlement. Gisteren stapten weer twee parle mentsleden op. Britten, diep verontwaardigd over het declaratieschandaal, zien de vastgeroeste gentlemen's club in het Lagerhuis liefst zo snel mogelijk verdwijnen. Een nieuwe groep staat klaar: me- diaberoemdheden. Zij blijken haar fijn aan te voelen dat kiezers op zoek zijn naar parlementariërs die

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 8