Onderzoek cultuur bij Pontes komt er Hoorcommissie RO verdeelt gemeenteraad WfS# ÏTI* Kauwgom blijft een probleem Duurzaamheidspri j s voor seniorencomplex Middelburg Nieuw project voor recreatieondernemers Klachten na inzet van hagelkanon Bijbels boekje voor geslaagden Vrijdag 29 mei 2009 25 Raad ook akkoord met eenmalige subsidie programma Centree. door Melita Lanting ZIERIKZEE - Er komt een onder zoek naar de mogelijkheden om het cultuurhuis te koppelen aan Pontes Pieter Zeeman. Dat heeft de gemeenteraad gisteravond be sloten. De raad heeft ook ingestemd met het voorstel om eenmalig 50.000 euro beschikbaar te stellen aan het activiteitenprogramma 2009 van Centree. Centree is een cultuurpro ject rondom de Nieuwe Kerk in Zierikzee dat onlangs van start is gegaan met het Weekend van de Amateurkunst. De raad ging ech SINT-MAARTENSDIJK - Bij de ge meente Tholen zijn de afgelopen week zes klachten binnengeko men over het anti-hagelkanon van fruitteler André Alkema uit Sint- Maartensdijk. Hij zette het appa raat in de nacht van maandag op dinsdag voor de eerste keer in. Dat ging, net als bij de anti-hagel- kanonnen op Zuid-Beveland, ge paard met harde knallen. Zes men sen konden er kennelijk geen be grip voor opbrengen dat de teler op die manier zijn fruit probeert te beschermen tegen de hagel. Het anti-hagelkanon in Sint-Maar tensdijk is het eerste op Tholen. SINT-MAARTENSDIJK - Dominee J. Joppe, predikant in Sint-Maartens dijk, heeft een boekje geschreven voor jongeren die geslaagd zijn voor hun eindexamen. Het boekje, met de titel Geslaagd! Ie diploma behaald, is bedoeld als geschenk voor jongeren in de ker kelijke gemeente. In dertig hoofd stukken behandelt Joppe allerlei as pecten van het behalen van een di ploma en de tijd die daarna komt. Daarbij legt hij steeds een link naar de Bijbel. Geslaagd! is versche nen bij uitgeverij Den Hertog in Houten en kost 9,90 euro. ter niet zonder slag of stoot ak koord met beide punten. Het on derzoek naar de mogelijkheid om poppodium Brogum, de muziek school en de bibliotheek in en bij de scholengemeenschap onder te brengen leverde verdeelde reacties op. LSD ziet die locatie niet als ide aal voor Brogum. Alert! wil de mu ziekschool in de Poststraat houden omdat de kinderen na schooltijd niet nog eens naar hetzelfde ge bouw zouden willen. CDA en Christenunie dienden een amen dement in waarin de fracties uit spreken dat (nog voor een onder zoek plaatsgevonden heeft) de mu ziekschool en de bibliotheek wor den ondergebracht bij Pontes. Dat laatste ging de overige fracties te ver. Die wilden liever wachten tot het onderzoek naar de kansen van deze optie af is, en het amen dement werd verworpen. Naar aanleiding van het voorstel om Centree te subsidiëren dien den SGP en Christenunie een mo tie in waarin het college werd ver zocht om bij Centree er op aan te dringen op zondag geen activitei ten te organiseren en de zondags rust te respecteren. Tijdens het Weekend voor de Amateurkunst is er volgens Margot de Pagter van de Christenunie veel overlast ge weest De meerderheid van het col lege was tegen de motie, maar wet houder Ad Verseput zegde wel toe dat hij met de organisatie zal pra ten en deze zal verzoeken een deel van de dag de zondagsrust te hand haven. Informatiebijeenkomst. FNV Bondgenoten, FNV Bouw, AbvaKabo FNV nodigen u uit op woensdag 3 juni om 19.30 uur. voor een informatieve bijeenkomst over het thema: ONTSLAG en WW in hel Vakbondscentrum, Voorstad 22 in Goes. Laat je tijdig informeren. Ontslag of faillissement van de werkgever kan ook u treffen. ZIERIKZEE - De hoorcommissie voor de Ruimtelijke Ordening in de gemeente Schouwen-Duive- land wordt opgeheven. Dit ge beurt tegen de zin van een deel van de gemeenteraad. In de hoor commissie konden raadsleden in vertrouwelijkheid praten met in dieners van zienswijzen tegen een bestemmingsplan. Dit werd door een deel van de raad (LSD, Alert!, gezoek Ujde«sde Vinkst^rook GtoeouetzO'S'"9' e„uujW!)"wd tu>nflduics (dus neem foto's en|of tekening*" meeO loiduieg ONTDEK AL ONZE AANBIEDINGEN OP W W W. I NTE Rl E U R-PA AU W E N L Zonnemaire ligt vlakbij Zierikzee50 autominuten uan Rotterdam, Roosendaal en Terneuzen. Groenlinks en Henk Coomans, wd) als zeer waardevol gezien om dat er dan open gediscussieerd kon worden. Een meerderheid van de fracties vond de hoorzitting juist overbodig omdat het bezwaar ook nog eens in de openbaarheid werd besproken in de commissie Ruimtelijke Ordening. Een extra hoorzitting is bovendien een te zware belasting voor de raad. Demonstratie van verschillende methodes in Terneuzen. door Wout Bareman TERNEUZEN - In de strijd tegen kauwgom in de winkelstraten laat Terneuzen niets meer aan het toe val over. De gemeente heeft drie gespecialiseerde bedrijven uitgeno digd hun methode om kauwgom van de straatstenen te verwijderen te demonstreren. De aanpak varieert van het ge bruik van hogedrukspuiten in combinatie met borstels tot een be vriezingsmethode. De eerste demonstratie vond vori ge week plaats, vandaag volgt de tweede en volgende week de der de. De kauwgomoorlog is moeilijk te winnen, bevestigt een gemeente lijk woordvoerder. Bovendien is het weghalen van kauwgom in de Noordstraatprome- nade en toeleidende straten een ui terst kostbare zaak. Bram Stoffels van de ondernemers- koepel Coördinatie 8c Manage ment (CM): „Maar het is zeker geen weggegooid geld, want de aanblik van de winkelstraten wil ook wat; die gaat er enorm op vooruit." Woonzorg Nederland ziet prijs als steun voor soortgelijke projecten. door Maurits Sep MIDDELBURG - Het appartementen complex aan de Gerbrandylaan in Middelburg is het meest duurza me van Nederland. Woonzorg Ne derland heeft voor de bouw van het complex met 56 levensloopbe- stendige seniorenappartementen een landelijke duurzaamheidsprijs gekregen van minister Jacqueline Cramer. De prijs - de Building Business Golden Green Award - is toege kend aan het Middelburgse com plex omdat dat is gebouwd met slim gebruik van duurzame materi alen en omdat het energiezuinig is. Bovendien vindt de jury de ar chitectuur aansprekend. En dank zij een goede indeling van de ruim tes kunnen bewoners goed ma noeuvreren met rollators en scoot- mobielen. De appartementen zijn 75 vierkante meter of groter. In de categorie duurzame wo- ning(her)ontwikkeling deden lan delijk 37 projecten mee. Winnaar Woonzorg Nederland beschouwt de prijs als een steun in de rug om op een duurzame manier betaalba re seniorenwoningen te bouwen. RENESSE - Brancheorganisatie Re- cron komt met een nieuw project om recreatieondernemers te steu nen. Een speciaal ontwikkeld sys teem attendeert de ondernemers wekelijks op noodzakelijke werk zaamheden en controles die ze bin nen het eigen bedrijf moeten uit voeren. Ook krijgen de onderne mers toegang op wet- en regelge ving die specifiek is gericht op hun bedrijf. Het systeem is giste ren gepresenteerd aan europarle mentariër Lambert van Nistel- rooij. Hij was op werkbezoek bij Strandpark De Zeeuwse Kust in Renesse. Van Nistelrooij zegde de ondernemers toe dat hij zal hel pen om in Brussel financiering te vinden voor dit project. „Ik heb de suggestie gedaan om een aanvraag te doen bij het CIP, een program ma dat speciaal is opgezet voor het midden- en kleinbedrijf"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 73