hier allemaal op de stoep' Gezelligheid is ook góed voor je Last van onkruid? www.roundup.eu 10.000! Vismarkt Veere Kabeljauwfilet Gospelkoor zingt twee keer Pinkstermarkt in Haamstede s Vrijdag 29 mei 2009 23 ■sll' 12,-/kg Op de Vismarkt - Veere Morgen (zaterdag) van 10.00 - 16.00 uur. Nellie Bakker, Ineke Hogerheijde, Paula Priester en Adrie Bakker op de brug achter de Zuidhavenpoort. foto Dirk-Jan Gjeltema Sociale samenhang helpt problemen in de buurt te voorkomen. In de sociologie is het verlies van sociale cohesie of samen hang al jaren een onderwerp van onderzoek. Ook politici heb ben het verbeteren van de sociale interactie, vooral in probleemwij ken, hoog op de agenda staan. Saamhorigheid zou de veiligheid en de leefbaarheid in een buurt vergroten. In het boek Burgers in de buurt: samenleven in school, wijk Op de skelter op safari in pinksterweekend WESTENSCHOUWEN - Met de skelter door bos en duin, op zoek naar viervoeters of esdoornbladeren. Vanaf het natuurinformatiepunt en trampolinecentrum Wester- schouwen zijn er tijdens het pink sterweekend diverse ontdekkings tochten te beleven. Te beginnen za terdag om 11.00 uur met een eerste avontuurlijke skelterexpeditie. Ook staat er (zondag) een damher ten- en reeënfietstocht op het pro gramma. meer informatie via www.jantrampoli- ne.nl en vereniging (uitgebracht onder re dactie van Beate Völker, docent aan de Universiteit Utrecht) wordt het verlies van gemeenschap door verschillende experts in kaart ge bracht. Sociologen noemen gemeenschap 'sociaal kapitaal': het heeft een po sitieve invloed op het welzijn van mensen maar ook op het functio neren van de samenleving. Eén van de oorzaken van het minder worden van sociale cohesie is het uit elkaar vallen van 'sociale set tings'. Dat zijn de plaatsen waar mensen werken, wonen, opvoe Zakjes met beestjes tegen de luizen ZIERIKZEE - Het bladluizenseizoen komt er weer aan. Daarom gaat de gemeente vanaf 25 mei weer zak jes ophangen in de bomen met daarin larven van het lieveheers beestje. Dit diertje is de natuurlij ke vijand van de bladluis. Sinds vier jaar worden deze beest jes door de gemeente ingezet en met succes. Eerder werden bestrij dingsmiddelen gebruikt maar dat mag niet meer. De luizen worden bestreden omdat ze een plakkerige substantie afscheiden en dat geeft overlast. den en recreëren. Vroeger gebeur de dit vooral aan huis, bij familie en in de buurt. Nu is het niet meer vanzelfsprekend om je werk of vrijetijdsbesteding in de buurt te hebben. De settings zijn boven dien 'anoniemer' geworden: kanto ren van multinationals in plaats van bijvoorbeeld een familiebe drijf. Hoe meer sociale settings samen vallen, dus als je elkaar tegenkomt op het werk, in de buurt én in je vrije tijd, hoe sterker de banden in een sociaal netwerk. Dit hadden vissers zoals het echtpaar Bakker: 'Kunstmatige eilandjes voor Vlaamse kust' BLANKENBERCE - Raadsvoorzitter Philip Konings van Blankenberge wil kunstmatige eilandjes aanleg gen voor de Vlaamse kust. Volgens hem bevordert een hele serie ei landjes tussen De Panne en Knok- ke niet alleen de veiligheid, maar zijn er ook ongekende recreatieve mogelijkheden. Door de aanleg ontstaat tussen de eilandjes en de stranden een soort lagune. Ko nings wil bij de aanleg gebruik ma ken van de know how die Vlaam se baggerbedrijven opdeden voor de kust van Dubai en Abu Dhabi. ze werkten op de haven, ze woon den in de buurt en gingen in hun vrije tijd naar activiteiten van de buurtvereniging. Wat is de invloed van een buurt vereniging op het gemeenschaps- of saamhorigheidsgevoel? Kinde ren van ouders die lid zijn van al lerlei verenigingen, presteren beter op school. Het blijkt ook dat lid maatschap van een buurtvereni ging bijdraagt aan het aanpakken en oplossen van problemen in de buurt. Als je ook nog goed contact met de buren hebt, helpt dat weer om problemen te voorkómen. NIEUWERKERK - Het gospelkoor To gether uit Nieuwerkerk geeft op Eerste Pinksterdag twee optre dens. 's Ochtends om tien uur zingt het 40 leden tellende koor bij de Pro testantse Gemeente in Nieuwer kerk. 's Avonds verleent het koor muzikale medewerking aan een dienst van de Doopsgezinde Ge meente in Ouddorp. Dat gebeurt vanaf 18.30 uur. Meer informatie over Together via www.gospelkoortogether.com. Hier won iemand BURGH-HAAMSTEDE - Volop kra men, de beste standwerkers en ver tier voor jong en oud. Tweede Pinksterdag wordt in Burgh-Haam- stede een grote markt gehouden. In de Noordstraat en op de Ring zijn handelaren vanaf 11 uur actief De markt (compleet met reuze trampoline en draaimolen) stopt om 17.00 uur. kijk voor meer informatie op

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 71