Kabinet stopt met nieuwe wet godslastering Emotionele clash op Verantwoordingsdag Wijziging Telecommunicatiewet Tussenpersonen verzekeringen onder vuur Abseilen van Nederlands hoogste gebouw Ophef na WD-plan meningsuiting 6 Vrijdag 29 mei 2009 den haag - Verzekeringsagenten hebben hun foute praktijken met beleggingsverzekeringen nog niet afgezworen. Dat stelt Jan Wolter Wabeke, de ombudsman finan ciële dienstverlening, in een inter view met deze krant. „Uit de praktijk horen we dat som mige tussenpersonen, ten koste van hun klanten, blijven jagen op stevige provisies." Dat doen ze door mensen hun oude verzekerin gen te laten afkopen ten faveure van nieuwe. „Dat is in de regel zeer onvoordelig voor de klant", al dus Wabeke. De grootste branche koepel van adviseurs, Fidin, rea geert verbaasd. „Bij mijn weten worden er bijna geen beleggings verzekeringen verkocht", stelt Fi- din-woordvoerder Rienk Andries- sen. „Wellicht dat de incidenten waarover de ombudsman spreekt zijn toe te schrijven aan beunha zen. Die groep sluit zich in de re gel niet aan bij een brancheorgani satie." Vorig jaar is afgesproken dat de kosten van een beleggingsverze kering niet meer dan 2,5 procent van de bruto-opbrengst mogen zijn. Die afspraak is gemaakt, na dat bleek dat verzekeraars en tus senpersonen voor een kwart tot een derde van de beleggingspolis sen (voor lijfrentes of hypotheken) te hoge provisies berekenden. ROTTERDAM - Met het abseilen vanaf de Maas toren in Rotterdam geven wethouder Hamit Kara- kus (links) van Wonen en Ruimtelijke Ordening Rotterdam en directeur Coen van Oostrom van OVG Projectontwikkeling (rechts) een officieel tintje aan het bereiken van het hoogste punt. De nieuwe toren heeft een hoogte bereikt van 165 meter. Hiermee is het 't hoogste gebouw van Ne derland. s foto Ed Oudenaarden/ANP Beledigingsverbod niet aangepast door uitspraak Hoge Raad. den haag - Het kabinet trekt zijn plan in om het verbod op godslas tering te schrappen en tegelijk een antidiscriminatiewet te verande ren. Een recente uitspraak van de Hoge Raad dwarsboomt het voor nemen van minister Ernst Hirsch Ballin (Justitie) om het beledigings verbod aan te passen. De ministerraad moet vandaag of ficieel besluiten het wetsvoorstel te laten varen. De Hoge Raad heeft begin maart een man uit Valkens- waard vrijgesproken die een pos ter had opgehangen met de tekst: 'Stop het gezwel dat islam heet'. Het hoogste rechtscollege van Ne derland geeft daarmee een beperk te uitleg aan het beledigingsverbod uit artikel 137c van het Wetboek van Strafrecht. Hirsch Ballin wilde 137c juist ver duidelijken om aan te geven dat het strafbaar kan zijn groepen mensen te beledigen zonder ze ex pliciet te noemen. Na de uitspraak van de Hoge Raad heeft hij echter geconcludeerd dat de rechtspraak hierover niet eenduidig en in ont wikkeling is. Het ligt daarom niet voor de hand nu de wet te veran deren. Zeker omdat het gaat om een gevoelig en belangrijk onder werp, dat ook raakt aan grondrech ten. Een meerderheid van de Kamer heeft Hirsch Ballin begin dit jaar opgeroepen het verbod op godslas tering (vastgelegd in artikel 147) te schrappen. De bewindsman wilde die ingreep tot nu toe combineren met een aanpassing van artikel 137c, zodat kwetsbare groepen dui Per 1 juli 2009 wijzigt DELTA Kabelcomfort B.V. ZeelandNet B.V. de voorwaarden van internet, digitale telefonie, digitale televisie en analoge.radio en televisie. Na het verstrijken van de initiële contractperiode van één jaar kan het contract maandelijks worden opgezegd. De wijziging van de voorwaarden vloeit voort uit een wijziging in de Telecommunicatiewet. Perl juli 2009 zijn de nieuwe voorwaarden beschikbaar via www.DELTA.nl en www.zeelandnet.nl delijk beschermd blijven tegen op zettelijke belediging. De Kamer had twijfels bij het com binatieplan, maar gaf de minister de ruimte het verder uit te wer ken. den haag - Minister Verhagen van Buitenlandse Zaken vindt dat WD-fractieleider Rutte 'het spoor helemaal bijster is'. Verhagen doelt op diens .initiatief om de wet zo te veranderen dat de vrijheid van meningsuiting alle ruimte krijgt. „Dan wordt grof heid de norm. Naast vrijheid van meningsuiting is respect ook een belangrijke norm in onze bescha ving." Vrouwen 'minderwaardig' en ho mo's 'varkens' noemen, vindt Ver hagen niet kunnen. Het verweer van de WD dat je dit wel mag zeg gen maar er niet naar mag hande len, vindt hij onvoldoende. den haag - Vrijwel de gehele Twee de Kamer viel gisteren tijdens Ver antwoordingsdag over PW-leider Geert Wilders heen. Vooral Groen- Links-leider Femke Halsema en D66-leider Alexander Pechtold rea geerden emotioneel of fel. Wilders begon zijn betoog door zijn onthutsing uit te spreken over de Nederlandse journaliste [oanie de Rijke die door de taliban in Af ghanistan is verkracht, maar vol gens Wilders begrip heeft getoond voor haar verkrachters. Dat is vol gens hem „tekenend voor het mo reel verval van onze elite". Politici, bestuurders, ambtenaren en 'subsi- dieslurpers' zijn volgens hem mas saal en volledig de weg kwijt. „Die hele elite lijdt aan het Stock- holm-syndroom." Halsema reageerde als door een wesp gestoken. „U kent geen enke le ethische begrenzing, maar het stuit me tegen de borst dat u het verhaal van deze vrouw gebruikt voor uw eigen arbitraire gelijk. Schaam u!" „Voor nog geen milli meter", antwoordde Wilders. Ook D66-leider Alexander Pecht old zei dat Wilders 'schoffeert'. Arie Slob van de Christenunie zei dat Wilders de vrouw nog 'een extra klap' gaf door zo over haar te praten in de Tweede Kamer. „Wat u doet, is een slachtoffer gebrui ken voor uw politiek gewin", zei op haar beurt SP-leider Agnes Kant. Eerder in het debat was Wilders in aanvaring gekomen met PvdA-frac- tievoorzitter Mariëtte Hamer. Die hield Wilders een lijst voor van volgens haar afkeurenswaardige uitspraken die hij de afgelopen ja ren in de media heeft gedaan. Ze verwijt Wilders te generaliseren over allochtonen en moslims en dat hij zich gedraagt alsof hij zelf rechter of openbaar aanklager is.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 6