Zeeland PZCl7 Milieustraten stuk duurder deDRVKKERY BEVELANDEN-THOLEN 18 23 Goese vrouw al weken vermist Overuren voor heimachines 25% KORTING BUITENTAFELS tDe fteóte puzzetaaxï itaan aan wal XXX Donderdag 28 mei 2009Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl Fashionshow dient schoolwerk en borstkankeronderzoek Leger des Heils Tholen nog altijd in onzekerheid Gemeenten weigeren vooralsnog extra kosten volledig te betalen. door Harmen van der Werf GOES - De kosten van milieustra ten in Zeeland rijzen de pan uit. In 2010 dreigen Zeeuwse gemeen ten vijf a zes procent meer te moe ten betalen dan dit jaar. Borsele en Kapelle gaan hier in elk geval niet mee akkoord. Zeeland telt dertien milieustraten die netjes over de dertien Zeeuwse gemeenten zijn verdeeld. Op Wal cheren en in Zeeuws-Vlaanderen zijn er drie. De Bevelanden tellen er vijf, Tholen en Schouwen-Dui- veland elk één. Stuk voor stuk gaat om het popu laire voorzieningen. Niks is zo sim pel als de auto volladen en naar de milieustraat rijden. Voor particulie ren is het ook nog 'gratis', al be taalt iedereen ervoor via de afval stoffenheffing. De hoogte van die heffing willen gemeenten in de hand houden, maar dan moeten de kosten van onder meer milieustraten niet al te veel stijgen. En dat dreigt wel te gebeuren. De Zeeuwse Reinigings dienst (ZRD) heeft bij de gemeen ten een begroting 2010 ingediend waarin sprake is van een extra bij drage van vijf a zes procent, onder meer door 9,6 procent extra loon kosten. „Terwijl de gemeenten een stijging met 2,5 procent als richt lijn hebben", zegt ambtenaar Hans Jan Goedegebuure van Schouwen- Duiveland. Schouwen-Duiveland toetst voor alle gemeenten de ZRD-cijfers. In Wi Zeeuwse gemeenten dreigen aan- zienlijk meer te moeten betalen voor de populaire milieustraten. Vooralsnog weigeren ze de extra rekening te voldoen. gMMfflwIP; ril 2008 is volgens Goedegebuure al gebleken dat milieustraten duur der waren dan begroot. In 2009 is dit niet verrekend. De gemeenten dreigen in 2010 alsnog te moeten betalen; de extra rekening is ruim 200.000 euro. Goedegebuure weet niet of de kos tenstijging te maken heeft met de populariteit van de milieustraten. Hij verwijst naar de ZRD, onder deel van nutsbedrijf Delta. Delta woordvoerder Luppo Huizenga weigert een reactie te geven, want dat zou de onderhandelingen met de Zeeuwse gemeenten niet ten goede komen. §1 alle soorten en maten 9 op maat gemaakt prachtige, luxe uitstraling voor een superprijs (actie* geldig t/m 30 juni) 'vraag naar de actievoorwaarden 'UB Corry Sinke uit Goes is sinds *7 mei vermist. foto politie Zeeland GOES - De politie stelt een onder zoek in naar de verdwijning van de 34-jarige Corry Sinke uit Goes. Zij is donderdag 7 mei omstreeks 21.30 uur voor het laatst in Goes ge zien. Corry Sinke woont in een be schermde woonomgeving en is makkelijk te beïnvloeden. Ze is tus sen 1,70 en 1,75 meter lang met een normaal 'postuur. Ze heeft halflang bruin haar en grijs-blauwe ogen. Corry heeft in de regel een ver zorgd uiterlijk en draagt een bril met een modern montuur. Ze is aan één oor doof. Omdat Corry Sinke regelmatig in de omgeving van Gent verblijft, werkt de politie samen met de col lega's in België. Informatie over haar verblijfplaats kan worden ge meld op 0900-8844 of voor Bel gië, op 0031-118432173. NIEUWDORP - Heimachines maken de laatste kade gebouwd. Schepen met een maximale diep- gische combinatie Sea-ln vest/Zuidnatie zal dit maanden overuren in Vlissingen-Oost, bij de aan- gang van veertien meter - gemeten bij het aller- deel van de Scaldiahaven exploiteren, als voorha- leg van de tweede fase van de Scaldiahaven. Er laagste laagwater - kunnen er afmeren. Dat kan ven van Gent en Antwerpen. Half 2010 moet al- wordt onder meer een 880 meter lange diepzee- voor de containervaart interessant zijn. De Bel- les in bedrijf zijn. foto Peter Buteijn Marlet 51 Middelburg T0118 886 886 OP ALLE NATUURSTENEN www.lekkerpuzzelen.nl iwsr Tip? redactie@pzc.nl Eventjes gewoon telefoneren is er in deze moderne tijd niet meer bij. We skypen, we hyven, we chat- ten, we msn'en, we twit teren, we bloggen en we sms'en. Een mannelijke collega ontving gisteren het volgende sms-je van zijn, eveneens, mannelijke colle ga. 'De garage belde net naar kan toor. je auto is klaar. Ie kunt 'm vanmiddag ophalen. XXX. 'Dank.' 'Sorry, die XXX waren een auto matisme.' 'Geeft niet hoor. Ik hou ook van jou.' De volgende keer pakt onze colle ga gewoon de telefoon. vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu tomatensoep, couscous en yoghurt met walnoten 15,00 en 12,50 vegetarisch Reserveren? bel 0118 - 886 866 vanmorgen, 9.30-12.30 uur Zeeuws Veilinghuis, taxaties zaterdag 30 mei, 12.00 uur presentatie boek WarChild kijk ook op: www.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 57