PZCISB Sport Danny Blind assistent Jol Groningen en NAC in evenwicht 34 35 I Kostbare nederlaag Hage met Baronie Dugardein grijpt naast landstitel Tweede ritzege Scarponi in Giro Dubbelslag Borut Bozic in Ronde van België Trainer Meyer weg bij Mönchengladbach adidas Fransen komen ogen tekort om eigen tennissers te bekijken Speciaal toernooi bij afscheid voetbaltrainer Wim Davidse M Terugkeer manager op het veld heel belangrijk voor nieuwe trainer. door Dick Sintenie AMSTERDAM - Danny Blind (47) wordt assistent van de nieuwe Ajax-trainer Martin lol. „Danny wordt mijn rechterhand. En mis schien ook wel mijn linker," zei Jol gistermiddag tijdens zijn presenta tie in de Arena. Souburger Blind is verguld met zijn nieuwe rol, die hij combineert met zijn functie als manager tech nische zaken. „Want na zelf voet ballen, is trainer zijn en op het veld staan toch het leukste om te doen." Door wie de technische staf wordt gecompleteerd, is nog niet duidelijk. Met de voormalige assistenten van de opgestapte Mar co van Basten, John van 't Schip en Rob Witschge, volgt binnen kort een gesprek. Jol neemt behalve conditietrainer Michael Lindeman - hij is de zoon van Thijs Lindeman, de directeur van het Ajax-museum - ook zijn broer Cock (personal assistant) mee van HSV naar Amsterdam. Blind keert na zijn ontslag als hoofdtrainer van Ajax (2006) te rug op het veld. Hij werkte nadien als technisch directeur bij Sparta. In het begin van dit seizoen maak te hij zijn rentree in de Arena als manager technische zaken. Dat is geen leidinggevende, maar een die nende functie. De hoofdtrainer is verantwoordelijk voor het aan- en verkoopbeleid, de scouting en de jeugdafdeling. Het was voor Jol 'heel belangrijk' dat Blind zou toetreden tot zijn technische staf: „Omdat Danny vanaf de .E-jeugd alle spelers van Ajax kent." Een betere doorstro ming van de eigen jeugdspelers naar het eerste elftal is een van de speerpunten in het beleid van alge meen directeur Rik van den Boog. Blind: „Na de ochtendtraining met het eerste elftal trek ik mijn voet balschoenen uit en ga ik naar De Toekomst. De opleiding en de IRTJ Danny Blind mag komend sei- zoen zijn voetbalschoenen weer aantrekken. De technisch mana ger van Ajax wordt de eerste asssistent van trainer Martin Jol. jeugd: daar ligt het andere zwaarte punt." Voor hetzelfde geld was Blind gisteren gepresenteerd als hoofdtrainer, als Jol niet had toege hapt. „Maar ik begrijp dat de club leiding op Jol heeft ingezet," zegt Blind. „In de profielschets stond duidelijk dat ervaring een belang rijke vereiste is. En Martin heeft meer ervaring dan ik." Over drie jaar kan hij het stokje wellicht overnemen van de zes jaar oudere Jol. „Maar ik ga daar niet over spe culeren," zegt Blind. „Als Martin drie keer kampioen wordt met Ajax, zou ik hem gelijk voor nog eens drie jaar vastleggen. Er valt niets te plannen in de voetballerij. Ik maak mijn keuzes op gevoel, en dat heb ik ook nu gedaan. Ik heb zin om weer op het veld te staan." Tip? sport@pzc.nl De Graafschap in groot degradatiegevaar na nederlaag bij RKC. BREDA - NAC Breda heeft gisteren op de valreep nog een gelijkspel af gedwongen tegen FC Groningen in de finale van de play-offs om Europees voetbal. Invaller Faoud Idabdelhay maakte in blessuretijd de gelijkmaker: ï-t. FC Groningen was in Breda kort na rust op voorsprong gekomen door een treffer van Danny Holla, die profiteerde van een fout van NAC-doelman jelle ten Rouwelaar. Zondag volgt de return in Gronin gen. Eindigt ook die wedstrijd in een gelijkspel, dan wordt volgende week dinsdag een beslissingswed strijd gespeeld. De winnaar vero vert een ticket voor de tweede voorronde van de Europa League. Een langer verblijf in de eredivisie lijkt behoorlijk ver weg voor De Graafschap. De Doetinchemmers verloren gisteren in de derde en be- slissende ronde van de play-offs voor promotie/degradatie met 2-0 van RKC Waalwijk. Zondag is de return op De Vijverberg. Alleen bij een overwinning kan De Graaf schap een derde en beslissende wedstrijd tegen RKC afdwingen. Beide doelpunten in Waalwijk vie len kort na rust. Eerst trapte Ferne Snoyl een vrije trap achter doel man Erik Heijblok. Kort daarna kopte Fred Benson de bal van dichtbij binnen. Als De Graaf schap zondag wint, is woensdag 3 juni een derde en beslissende wed strijd. Het doelsaldo is daarbij be palend voor het aanwijzen van de speellocatie. Roda JC heeft zondag aan een overwinning in de thuiswedstrijd tegen Cambuur Leeuwarden ge noeg om komend seizoen op nieuw in de eredivisie te mogen spelen. Het elftal kwam gisteren in het eerste duel met de Friezen goed weg. In Leeuwarden bleef het 0-0. Cambuur had het beste van het spel. De ploeg van trainer Menzo kreeg de beste kansen, waarvan misschien wel de groot ste voor Jeffrey de Visscher. Hij had de bal in de tweede helft voor het inschieten maar mikte naast. - BREDA - Mathijs Hage heeft met Ba ronie slechte zaken gedaan in de I strijd om het Nederlands kam pioenschap voetbal bij de zondaga mateurs. De Zierikzeeënaar ging met zijn ploeg uit Breda op eigen veld on deruit tegen Westlandia. De kam pioen van de hoofdklasse C ver loor met 0-1 van de kampioen van de hoofdklasse A. Door de nederlaag ligt de strijd om de landstitel weer helemaal op. Baronie en Westlandia hebben 4 uit 3, WKE 3 uit 2. tilburg - De vrouwen van Willem II, met keepster Petra Dugardein uit Zierikzee, hebben naast de Ne derlandse titel in het vrouwenvoet bal gegegrepen. De Tilburgers verloren gisteren op eigen veld de allesbeslissende wed strijd van mede-koploper AZ met liefst 6-0. AZ pakt dus de dubbel: de titel bij de mannen én de vrou wen. AZ had aan een gelijkspel ge noeg en zat bij rust al op rozen: 0-1. Na de pauze gingen alle rem men los en scoorden de Alkmaar- ders nog vijf keer. BENEVENTO - Michele Scarponi heeft de achttiende etappe van de Ronde van Italië gewonnen. De Italiaanse wielrenner was na de 182 kilometer van Sulmona naar Benevento de snelste in de eindsprint van een kleine kop groep. Hij bleef de Colombiaan Fe lix Cardenas en de Amerikaan Danny Pade voor. Het was de tweede ritzege van Scarponi in de Giro van 2009. De Rus Denis Mentsjov, kopman van de Rabo- bankploeg, behield moeiteloos de roze leiderstrui. knokke - Borut Bozic heeft de tweede etappe van de Ronde van België gewonnen. De Sloveense wielrenner van de Vacansoleil- ploeg won na 198 kilometer, tus sen Buggenhout en Knokke, de massasprint. Bozic nam de leider strui over van de Rus Ivanov. Bo zic versloeg in de spurt Alberto Ongarato uit Italië, de Australische Raborenner Graeme Brown werd derde. Johnny Hoogerland uit Yer- seke, ploeggenoot van Bozic, zat enige tijd in een kopgroep, maar die werd ingelopen. aken - Trainer Hans Meyer zal de Duitse Bundesligaclub Borussia Mönchengladbach verlaten. „Met een bijna 67-jarige Hans Meyer is het niet mogelijk een team op te bouwen", zei de oud trainer van onder meer FC Twen te, die oktober vorig jaar aantrad bij Borussia als opvolger van de ontslagen Nederlander Jos Luhu- kay. Meyer slaagde erin Mönchenglad bach te behouden voor de Bundes- liga, maar meer valt er van hem niet te verwachten. Vrijdag 29 mei 2009 Martin Jol kreeg gisteren bij zijn presentatie een trainingspak van directeur Rik van den Boog. foto Marcel Antonisse/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 35