Subsidie voor bouw woonzorgcentrum Ouderencentrum bij jubilerend Vrederust Fietsen van Markt voor show Raad akkoord met aanvalsplan 'Fosforslakken ramp voor Vlissingse binnenstad voor Oosterschelde' Klachten na inzet van hagelkanon Zakjes tegen de luizen Vrijdag 29 mei 2009 25 Provincie betaalt mee aan leefbaarheid in Grijpskerke. door Maurits Sep GRIJPSKERKE - Een gymzaal, dorps huis en jeugdhonk zijn zo belang rijk voor de leefbaarheid in Grijps kerke dat de provincie daar 150.000 euro voor over heeft. Gedeputeerde Staten steunen het geplande woonzorgcentrum met extra voorzieningen. Juist die 'plus' is voor de provincie doorslag gevend geweest om mee te betalen aan het project. De gemeente Veere had ook om 150.000 euro gevraagd en is dus blij met de subsidie. „Gymzaal, dorpshuis en jeugdhonk samen SINT-MAARTENSDIJK - Bij de ge meente Tholen zijn de afgelopen week zes klachten binnengeko men over het anti-hagelkanon van fruitteler André Alkema uit Sint- Maartensdijk. Hij zette het appa raat in de nacht van maandag op dinsdag voor de eerste keer in. Dat ging, net als bij de anti-hagel- kanonnen op Zuid-Beveland, ge paard met harde knallen. Zes men sen konden er kennelijk geen be grip voor opbrengen dat de teler op die manier zijn fruit probeert te beschermen tégen de hagel. Het anti-hagelkanon in Sint-Maar tensdijk is het eerste op Tholen. ZIERIKZEE - Het bladluizenseizoen komt er weer aan. Daarom heeft de gemeente Schouwen-Duive- land weer zakjes ophangen in de bomen met daarin larven van het lieveheersbeestje. Dit diertje is de natuurlijke vijand van de bladluis. Sinds vier jaar worden deze beest jes door de gemeente ingezet en met succes. Eerder werden bestrij dingsmiddelen gebruikt maar dat mag niet meer. De luizen worden bestreden om dat ze een plakkerige substantie af scheiden en dat geeft overlast. kosten naar schatting 1,5 miljoen euro", rekent wethouder Jan Bostelaar voor. „Ik heb nu goede hoop dat na de provincie ook an dere subsidies zullen komen." Veere heeft zowel bij de Europese Unie als bij het ministerie van Vrom subsidies aangevraagd voor het totale project. In beide geval len gaat het om een vergelijkbare aanvraag als bij de provincie: onge veer 150.000 euro. Bostelaar hoopt eind juni te weten of Veere dat geld ook krijgt. „Daarnaast hebben we nog subsidie gevraagd aan Sen- ter-Novem omdat we het complex milieuvriendelijk, namelijk C02-neutraal, willen bouwen." Het woonzorgcomplex (26 tot 31 appartementen en vijf losse zorg- woningen), het dorpshuis, het jeugdhonk en de gymzaal worden allemaal gebouwd in opdracht van woningcorporatie Woonburg, legt Bostelaar uit. „De gemeente huurt later ruimtes terug. Ook voor de in vesteringskosten nu en de huurkos ten later is het van belang dat we subsidies krijgen." Behalve voor het woonzorgcom plex iri Grijpskerke krijgt de ge meente Veere ook geld van de pro vincie voor het aanpassen van de dijkovergang in Zoutelande. Om de boulevard op de dijk en het strand erachter optimaal bereik baar te maken voor iedereen, moet de overgang aan de Duin straat worden veranderd. De ge meente had daarvoor 32.500 euro gevraagd, maar krijgt uiteindelijk 14.000 euro. Informatiebijeenkomst. FNV Bondgenoten, FNV Bouw, AbvaKabo FNV nodigen u uit op woensdag 3 juni om 19.30 uur. voor een informatieve bijeenkomst over het thema: ONTSLAG en WW in het Vakbondscentrum, Voorstad 22 in Goes. Laatje tijdig informeren. Ontslag of faillissement van de werkgever kan ook u treffen. halsteren - Psychiatrisch cen trum Vrederust in Halsteren viert deze week het honderdjarig be staan. Driekwart van die eeuw was Vrederust de enige psychiatri sche instelling voor de Zeeuwen. Vanaf de jaren tachtig van de vori ge eeuw konden de Zeeuwen voor klinische en andere behandelingen bij Emergis terecht. Als onderdeel van de jubileumviering opent Vre- '-£==- 6roe"uerW,«r en urijbVU^nd tuinbes (dus neem foto's en|0T tekeningen meeO ■5>.i 1 ONTDEK AL ONZE AANBIEDINGEN OP W W W. I N TE RI E U R-PA A U W E N L Zonnemaire licjt vlakbij Zierikzee; 50 autominuten van Rotterdam, Roosendaal en Terneuzen. derust vandaag officieel het nieu we Psychiatrisch Zorgcentrum voor Ouderen. In dat centrum wo nen en verblijven ouderen met psychiatrische problematieken in eenpersoons kamers en krijgen er lichamelijke en psychische zorg. De regie blijft zoveel mogelijk in handen van de oudere zelf en er is een belangrijke rol weggelegd voor familie en vrienden. Ook auto's moeten wijken voor bezoekers van Tros Muziekfeest. MIDDELBURG - Op Plein 1940, het Zusterplein en een deel van het Walplein in Middelburg kunnen automobilisten dinsdag de hele dag hun auto niet parkeren. De pleinen worden die dag ingericht als parkeerplaats voor bezoekers van het Tros Muziekfeest. De opnamen van het programma zijn van 19.00 tot 23.00 uur op de Markt, 's Middags wordt het pro gramma Zappsport opgenomen. Vanwege de tv-opnamen mogen er geen fietsen of brommers op de Markt staan. Staan die er toch, dan worden ze verwijderd en naar het Zusterplein gebracht. Vanwege de veiligheid worden maximaal 11.500 mensen op de Markt toegelaten. Zodra er zoveel mensen zijn, worden de toegangs wegen naar de Markt afgesloten. Het Muziekfeest wordt gepresen teerd door Jan Smit. Hij zal zelf ook zingen. Verder treden op: Nick Simon, Jim, Corry Ko- nings, lan Keizer, Monique Smit, Laura Lynn, Jannes, René Schuur- mans, Dré Hazes, Frans Duijts, Djumbo en Hansen Thomas. Niks doen is ook geen optie, realiseert de gemeenteraad zich. VLISSINGEN - De gemeenteraad van Vlissingen heeft gisteravond una niem het Aanvalsplan Binnenstad goedgekeurd. Het plan moet het tij keren. Het moet ervoor zorgen dat er weer mensen komen winkelen in de stad en dat nieuwe onderne mers de lege winkelpanden vul len. Toch bestond er bij de raad veel twijfel. Over de daadkracht vanuit het gemeentehuis bijvoorbeeld. En over het plan zelf dat slechts een aanjager is. Want Vlissingse onder nemers moeten op termijn weer zelf de kar gaan trekken. Twijfel was er ook over de taken en het budget waarmee de nieuwe bin nenstadsmanager aan de slag moet en over het geld dat voor het aan valsplan wordt uitgetrokken. Want dat lijkt veel en veel te wei nig: zeven ton voor dit jaar en alle volgende jaren één ton per jaar. Maar niks doen is ook geen optie, realiseert de raad zich. Dus werd aan het plan groen licht gegeven. Volgens wethouder Rob van Dooren gaat het plan wél werken en gaat ook de rest van de gemeen te er op termijn van profiteren. ZIERIKZEE - Duiker, onderwaterfo tograaf en - met zijn vrouw Felice - initiatiefnemer achter het Sepia- project Joop Stalenburg vreest te loorgang van het rijke onderwater leven in de Oosterschelde als Rijks waterstaat staal- en fosforslakken gebruikt om de vooroevers te ver sterken. Stalenburg vindt het onvoorstel baar dat de zee 'geen stem heeft'. Het Nationaal Park Oosterschelde is een paradijsje voor vogels, con stateert Stalenburg. „Je ziet het niet, dus het bestaat niet." Eerder hebben diverse andere organisa ties hun zorg geuit. Eén van de hoogtepunten van dat bijzondere leven in de Oosterschelde is de jaarlijkse sepiabruiloft: het paren van inktvissen. Door houten tent jes onder water te zetten, probe ren de Stalenburgs te voorkomen dat de sepia in fuiken zwemmen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 27