15% korting op bijna alles! Verhagen: Turkije hervormt te langzaam europa, IE ZOU NIET WETEN WAAROM! LIJST2 Zaterdagochtend tot 12.00 uur Deze korting geldt óók op elektronica bij Dixons in v&D, vele A-merken én op www.vd.nl Vrijdag 29 mei 2009 1 5 Minister gelooft niet in snelle toetreding tot de Europese Unie. UTRECHT - Minister Maxime Verha gen (Buitenlandse Zaken) denkt niet dat hij de toetreding van Tur kije tot de Europese Unie nog zal meemaken, als het land niet meer vaart maakt met hervormingen. Dat heeft Verhagen gisteren ge zegd in een toespraak tot het Utrechtsch Studenten Corps. Volgens de minister voldoet Tur kije bij lange na niet aan de voor waarden om toe te treden tot de Europese Unie. Er zijn al aanzien lijke hervormingen in gang gezet, maar het land pakt niet door, zei hij. Verhagen benadrukte dat Turkije wel een belangrijk land is. Het is een goede Navo-partner, een on misbare aanvoerroute van energie en het ligt strategisch als brug tus sen oost en west, zei hij. Verhagen reageerde begin april ook al nega tief toen de Amerikaanse presi dent Barack Obama pleitte voor toetreding van Turkije tot de Euro pese Unie. Net als de Franse presi dent Nicolas Sarkozy gaf hij aan dat het niet aan de Verenigde Sta ten is om te bepalen wie lid kan worden van de EU. In zijn toespraak haalde de CDA-bewindsman wederom uit naar de in zijn ogen kortzichtige politiek van de PW van Geert Wilders. Volgens Verhagen zal Geert Wil ders Nederland armer en onveili ger maken. De partij erkent niet dat Nederland gebaat is bij Europe se samenwerking. Wilders leeft volgens Verhagen in de 'foute veronderstelling' dat hij niemand nodig heeft, dat hij de Nederlandse boontjes zelf wel kan doppen. „Ik vind dat onverant woordelijk." LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl (max. 150 woorden) Ter Schorre Ik reageer op het artikel: 'Kinderen halen moeder uit tehuis' in de krant van dinsdag 26 mei. De be vindingen van de familie Gericke met verpleeghuis Ter Schorre in Terneuzen herken ik niet. Mijn tante woont ruim zeven jaar op de P.G.-afdeling van Ter Schorre: ze ziet er verzorgd uit, maakt een te vreden indruk en voelt zich kenne lijk veilig. Mijn ervaring is, dat er in Ter Schorre professioneel en vriendelijk met bewoners omge gaan wordt. S. Wolfers-Riemens Burg. Stemerdinglaan 27A, Oost-Souburg Europa In de krant van 27 mei lees ik het foto-onderschrift: 'Al bij het ont bijt is Europa aanwezig in het le ven van de gemiddelde Nederlan der. Zo zijn er afspraken over de hoeveelheid conserveermiddelen en kleurstoffen in een pakje hagel slag door de EU geregeld.' Hoe is dat geregeld? Door lobbyis ten in Brussel en door voedselpro ducenten, die de beslissing over die toevoeging beïnvloeden. De veiligheid van die toevoegingen (bekend als E-nummer op de eti ketten) is voor het merendeel du bieus. Van synthetische kleurstoffen, zoetstoffen en smaakversterkers zijn door wetenschappers giftige effecten gepubliceerd. Dus géén E-nummers in Europa! P.R. Janzen Touwbaan 85, Middelburg BU NADER lEMÊHÊÊtÊ In het artikel over de bouw van het Nationaal Historisch Museum is gisteren een vervelende fout ge slopen. De nieuwe locatie van het museum bij de John Frostbrug is gelegen aan de rivier de Rijn en niet zoals gemeld aan de Waal. Geldig op zaterdag 30 mei. Kijk voor de voorwaarden en deelnemende merken op www.vd.nl Koffie of cappucino, vers geperste sinaasappelsap, een belegde croissant of sandwich naar keuze en een gekookt- of spiegelei.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 15