in Brouwershaven Beoordeling www.pzc.nl/uit Donderdag 28 mei 2009 1 5 In Eten doen de PZC-redacteuren Edith Ramakers en Nadia Berkelder beurtelings verslag van een bezoek aan Zeeuwse eetgelegenheden. Prijs kwaliteit: We betaalden iets meer dan vijftig euro voor twee personen. Entourage: In de zomer kijk je vanaf het terras zo de haven in. Bediening: Horen, zien en ruiken: 't Swarte Schaep heeft twee zusjes: Markt- zicht en Schuithaven in Zierikzee. In Brouwershaven kun je na afloop van het eten ook nog slapen. Conclusie: Bij 't Schaep word je niet culinair overweldigd; het eten is goed, maar niet spectaculair. De gelagkamer van her berg en eetcafé 't Swarte Schaep in Brouwersha ven zit op deze vrijdagavond stampvol met eters en drinkers. We worden tot onze teleurstel ling naar de ongezelligere zijka mer gedirigeerd, waar we op vaste banken rond een tafel schuiven. Ook deze kamer zit al vol, met toeristen en een koppel duikers uit het zuiden van het land. En de hele avond blijven er maar mensen binnenvallen, en die wor den allemaal net zo hartelijk wel kom geheten als wij. Het is inder daad altijd zo druk hier, lacht de serveerster, die ons naar onze rui me tafel verwijst. Meteen brengt ze onze placemats, die tegelijker tijd ook dienst doen als de menu kaart: Nederlands aan de ene kant en Duits aan de andere kant; en dat blijkt handig, want 't Schaep zit vol Duitsers. We kiezen voor uiensoep - „dat eet ik overal als het op de kaart staat", zegt mijn tafelgenoot - en geitenkaas op toast uit de oven. In de soep drijft zoals de traditie ver eist een plakje brood met gegrati neerde kaas. De soep beantwoordt aan de verwachtingen; volgens mijn gezelschap is hij zelfgemaakt zoals de kaart beloofde. De toast ligt op een plukje frisse slablaad jes; de warme geitenkaas gaat schuil onder iets bruins, waarvan we na een kleine studie vermoe den dat het tapenade met zonge droogde tomaatjes en pijnboompit ten is. Jammer, ik vind geitenkaas zelf al lekker genoeg. Bij 't Swarte Schaep wordt goed voor ons gezorgd: de bediening komt regelmatig kijken of we nog iets nodig hebben. Ze zijn attent zonder irritant te worden. Snel gaat het ook, het hoofdgerecht volgt vlot na het voorgerecht. Ook voor wat betreft het hoofdgerecht - eendenborst met portsaus - heeft mijn gezelschap een gouden stan daard: de eendenborst die zijn tan te in Frankrijk vroeger maakte. Te vreden eet hij zijn bord leeg, de eend is zoals gevraagd goed rood van binnen. In Brouwershaven kunnen ze het blijkbaar net zo goed als in Frankrijk. De kabel jauw in een kruidenkorstje die ik heb gekozen, is wat droog uitgeval len; iets te lang gegaard, naar mijn idee. Bij het hoofdgerecht hebben we kunnen kiezen uit frietjes, ge pofte aardappel rijst of gebakken aardappels, die krieltjes blijken te zijn. Ze zijn donkerbruin en net niet helemaal knapperig; de salade is simpel, maar goed; met een dres sing die niet te veel overheerst. Of we nog koffie willen, of thee, of een ijsje misschien?, komt de serveerster vragen. We kiezen voor koffie op het terras dat Van avond een beetje bij verwarmd wordt voor de rokers. Herberg eetcafé 't Swarte Schaep, Haven Zuidzijde 16,4318 AJ, Brouwershaven. 0111-691903, www.swarteschaep.nl. Maandag tot en met vrijdag vanaf 17.00 uur, in het weekeinde vanaf 12.00 uur geopend. foto's Ronald den Dekker Drukte in de gelagkamer van 't Swarte Schaep in Brouwershaven. MEDEWERKERS BEDIENING [GehelejaarjKasteelvanBatavia^lWestkapelle info@kasteelvanbatavia.nl 0118-571371 dhr. S. Mekes Wilt u ook uw vacature laten opnemen in bovenstaand overzicht? Bel dan met 0118-434070 Advertentieverkoop Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 81