wordt de toren zichtbaar Tien burgemeesters opgepakt in Mexico Het mooie van greeploos zit bij ons ook van binnen ATAG Wapenwet in Duitsland wordt strenger Donderdag 28 mei 2009 7 Ground Zero Freedom Tower (541m) Glazen wolkenkrabber telt totaal 102 etages MANHATTAN BROOKLYN West Street- fectenhandelaar is nooit gevon den. Zijn moeder heeft geen graf om te bezoeken. „Dit is de plek waar ik naar toe ga om aan hem te denken", zegt Gazzani. In de hoek van de bijna 65.000 vierkante meter grote werkplaats zijn nu eindelijk de eerste verdie pingen zichtbaar van de toren die het gat moet vullen dat al bijna acht jaar het wezenskenmerk is van downtown New York. „Het be tekent heel veel voor me dat de bouwwerkzaamheden nu zicht baar worden", zegt Gazzani. „Het laat zien dat we niet opgeven, dat we ons niet laten afschrikken." De nabestaanden hebben lang op dit moment moeten wachten. Oor spronkelijk stond op 11 september 2011 de feestelijke onthulling van berlijn - In Duitsland is gisteren een wetsvoorstel aangenomen met strengere regels over het bezit en gebruik van wapens. Aanleiding is de schietpartij op 11 maart in de plaats Winnenden in het zuiden van Duitsland. De 17-jarige Tim Kretschmer schoot toen vijftien mensen dood, waarna hij de hand aan zichzelf sloeg. De jongen gebruikte een vuurwapen van zijn vader. Bezitters van vuurwapens krijgen voortaan te maken met strengere controles. Op overtredingen van de wapenwetgeving komen zwaar dere straffen te staan. Jongeren mo gen niet met groot kaliber wapens schieten. de Freedom Tower gepland, maar die datum raakte steeds verder uit zicht. Nu is de streefdatum 2016. Ruzies en machtsspelletjes tussen de projectontwikkelaar en haven autoriteiten over de eigendomsver houdingen, zorgden steeds weer 'Dit is de plek waar ik naar toe ga om aan hem te denken' voor vertragingen. Het ontwerp was eveneens een twistpunt. Eerst zou het bouwwerk het beeld moe ten oproepen van de vlam in het Vrijheidsbeeld, maar het huidige ontwerp is veel conservatiever. Op last van de politie moest de basis mexico-stad - Het leger in Mexico heeft tien burgemeesters en zeven tien hooggeplaatste functionaris sen opgepakt die banden zouden hebben met drugsbendes. De militairen vielen politiebu reaus en stadhuizen binnen in de westelijke deelstaat Michoacan. Onder de arrestanten waren een rechter en een voormalige politie chef Michoacan is een van de belang rijkste producenten van marihua na en synthetische drugs. Dorpen in de deelstaat liggen onder vuur van rivaliserende drugskartels die de controle willen hebben over marihuanaplantages en drugslabo ratoria. Lokale politici en politie- van de toren bestaan uit een soort betonblok van twintig verdiepin gen hoog, om aanslagen te voorko men. Na een storm van kritiek is dat plan weer gewijzigd. De laatste controverse draait om de naam: Freedom Tower. Die blijkt sinds vorige maand niet meer te bestaan. Huurders zouden de naam te provocatief vinden, een uitnodiging voor meer aansla gen. Dus is het nu One World Tra- de Center. „Schandelijk", noemde de oud-gouverneur van New York, George Pataki, de naamswijziging, maar verder bleef het opmerkelijk stil. De heisa rond de toren duurt te lang, oordeelde het dagblad USA Today: 'De stad en het land wachtten, en wachtten, verloren geduld en daarna interesse'. functionarissen worden omge kocht of geterroriseerd om de zwaar bewapende bendes te hel pen, die jaarlijks miljarden aan drugs naar de VS weten te smokke len. De stad Uruapan in Michoa can haalde in 2006 het landelijk nieuws toen huurmoordenaars in een bar vijf hoofden op de dans vloer dumpten. Dit jaar hebben al circa 2.300 men sen in Mexico het leven gelaten door drugsgeweld. Maandag kid napten gewapende mannen een misdaadverslaggever in de noorde lijke deelstaat Durango. Zijn lichaam werd een dag later naakt en met schotwonden teruggevon den in een greppel. Belgische minister met dood bedreigd brussel - De Belgische minister van Buitenlandse Zaken Karei De Gucht is met de dood bedreigd omdat hij de VS heeft aangeboden dat België ex-terreurverdachten van strafkamp Guantanamo Bay op Cuba opvangt. Dat meldde de commerciële Vlaamse tv-zender VTM gisteravond. De dreigbrief is bij het tv-station bezorgd. Hij was afgestempeld in Gent. De Bel gische autoriteiten nemen het drei gement serieus. Demjanjuk terug in gevangenis mÜnchen - De van oorlogsmisda den verdachte John Demjanjuk (89) is gisteren weer overgebracht naar de gevangenis in München. Sinds zondag verbleef Demjanjuk in een ziekenhuis, in verband met een jichtaanval. Demjanjuk zou in de Tweede Wereldoorlog als bewa ker hebben gewerkt in het naziver nietigingskamp Sobibor in Polen. Hij werd begin mei door de VS aan Duitsland uitgeleverd. Politie pakt bedreiger koningin Fabiola op koksijde - De politie in Koksijde heeft een man opgepakt die ervan wordt verdacht de Belgische konin gin Fabiola (80) met de dood te hebben bedreigd. De man (60), een Belg vhn Schotse afkomst, is volgens buurtbewoners labiel, maar niet gevaarlijk. De krant La Dernière Heure ontving een brief waarin stond dat Fabiola op de na tionale feestdag (21 juli) zou wor den gedood met een kruisboog. Witte tijger doodt dierentuinmedewerker WELLINGTON - Een zeldzame witte tijger - een van de nog maar 120 op de wereld - heeft gisteren in een dierentuin in Nieuw-Zeeland een parkwachter doodgebeten voor de ogen van bezoekers. De tij ger moest worden afgemaakt om dat hij de dode man niet wilde los laten. Het incident gebeurde in het Zion Wildlife Park in Wellington. Het slachtoffer wilde samen met een collega de kooi schoonmaken. Madeleine McCann zoals ze er nu uit zou kunnen zien. DNA-test bij man in zaak Maddie McCann aken - Een veroordeelde Britse ze dendelinquent (64) heeft vrijwillig DNA laten afnemen in een zieken huis in Aken. Privédetectives had den de man in verband gebracht met het verdwenen Britse meisje Madeleine ('Maddie') McCann. De Britse politie verdenkt de man ook nog van twee zedendelicten in de jaren zeventig. De Brit leefde in de buurt van de plek in Portu gal waar Maddie verdween. SieMatic heeft al jaren geleden de greeploze keuken uitgevonden. Het weglaten van de handgrepen was niet zo moeilijk. Veel moei lijker was het ontwikkelen van een totaal nieuwe geïntegreerde greeplijst, waarmee deuren en laden net zo gemakkelijk open en dicht gaan als met gewone handgrepen. Ook dat is Individueel Design van SieMatic. Een keuken waar u meer en langer tevreden over zult zijn. AXEL SieMatic Keukenstudio Van Vliet (onder dak bij Pot Woninginrichting) Nieuwendijk 89 Tei. 0115-564070 zondag open www.siematic-axel.nl GOES Plieger (ook voor sanitair) Nansenbaan 15 Tel. 0113-246464 www.plieger.nl MIDDELBURG SieMatic Middelburg Grenadierweg 17a (naast de Baderie) Tel. 0118-629522 www.siematicmiddelburg.nl TERNEUZEN BouwCenter L0GUS - De Hoop (ook voor tegels en badkamers) Kennedylaan 32 Tel. 0115-680612 www.logusdehoop.nl wfj adviseren:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 7