Surfen is een sport voor het hele gezin Jan Smit met zus in Middelburg Bij welk windsurfmerk zit dit poppetje in het logo? Sint Jacobsstraat Donderdag 28 mei 2009 7 f Als ontwerper van boards is Sven Akerman (links) de ideale vraagbaak voor klanten die een board komen uitkie zen. boards van onder meer Burton, K2 en Nitro, want in de winter snow- boarden al onze klanten." Onder de indruk? Dan moet je eens in de winkel kijken, waar drie keer zo veel merken te vinden zijn. „Zo dra we iets nieuws signaleren, komt dat in de winkel." Roha werkt voor wakeboard-activi teiten veel samen met waterski baan De Schotsman in Kamper land. „Zij hebben de activiteiten, wij verkopen de materialen. Wake boards lijken een beetje op kite- surfboards, maar je hebt het over een aparte groep liefhebbers: iets jonger, van zo'n 14 jaar tot een jaar of 30 en zeer trendgevoelig." Zus Marloes, die sinds begin dit jaar ook in de zaak zit, laat een cap zien van New Era. „Even om aan te geven hoe belangrijk het is om de juiste spullen te hebben: deze cap heeft een vrij lange, heel rech te klep. Dat is nu de trend. Voor wakeboarders en kitesurfers, die soms over hun wetsuit een short dragen, is het heel belangrijk dat de kleuren goed zijn en matchen met je board." Jeroen en Marloes raden iedereen aan gebruik te maken van de mo gelijkheden die testcenters bieden. In het eigen testcenter van Roha in Vrouwenpolder kunnen kitesur fers materialen als boards en vlie gers uitproberen. Aan een testcen ter voor windsurfers, op de Schots man, wordt gewerkt. „Het zijn toch vrij dure producten. Hoe je de vaareigenschappen ervaart, is heel persoonlijk. Voor een tientje per uur kun je testen, als je daarna tot aanschaf overgaat, is het gra tis." Vrouwenpolder is ook de plek waar de cursussen gegeven wor den, bij de strandtent van Roha. Van april tot en met oktober wer ken er non stop 25 instructeurs. Op 30, 31 mei en 1 juni houdt Ro ha het Pink Star Weekend. Zater dag en maandag van 9-17 uur en zondag van 11-17 uur zijn er dan speciale aanbiedingen. Feitenkader Roha verkoopt alles op het gebied van windsurfen, kitesurfen en wake- boarden en snowboarden. Cursussen: twee uur kitesurfles, of drie uur windsurfen, kost 5,0 euro. Re ken voor kitesurfen zo'n 12 uur les; voor windsurfen volstaat 3 uur. Voor zo'n 1000 euro heb je een complete surfset. Roha heeft maar tien procent Zeeuwse klanten. Belgen en Duitsers vor men de grootste groep. Roha organiseert ook activiteiten als bedrijfsarrangementen, personeels feesten, vrijgezellenfeesten, schoolkampen, waterkampen of borrelarrange menten met een sloep, waar twintig man in kan. Andere surfadressen: Sportshop Domburg (golfsurfers): www.sportshopdomburg.nl Windsurfing Renesse: www.windsurfingrenesse.nl Jonker Funsports in Renesse: www.jonkerfunsports.nl Vakanties voor wind/kite- en golfsurfen: www.surfreizen.nl Zwemer Watersport in Kamperland: www.zwemer.nl Zeil- en Surfcentrum Brouwersdam, testcentrum voor windsurfers: www.brouwersdam.nl Van welk windsurfmerk is dit poppetje bekend? Wie het weet, kan het ant woord tot en met dinsdag 2 juni doorgeven aan Ro ha. Onder de juiste inzen dingen wordt een tegoed bon verloot. Openingstijden Roha: ma, di, wo, vrij 9-18 uur, do tot 21 uur, zaterdag 9-17. Adres: Havenweg 2, Kamper land. Tel: 0113-371540 Het Testcenter (Beachclub, strand Vrouwenpolder) is van 1 april tot me dio november, dagelijks geo pend, ook in het weekeinde, van 9-18 uur. Tel: 0118-592673 of 06-21216498 www.roha.eu, e-mail: info&roha.eu Rens Verhage kan bij strip- winkel Perron 2 in Middelburg een cadeaubon afhalen. Hij wist wie het liefje is van Guust Flater (juffrouw Jannie), wie de agent is waarmee hij ruzie heeft (Vondel aar) en wat zijn favoriete huisdie ren zijn (een kat en een meeuw). Jan Smit en zijn zus Monique treden dinsdag op in Middel burg, voor het televisieprogram ma 'Muziekfeest' van de Tros. Daarnaast zijn er optredens van Nick Simon, Jan Keijzer, Jannes, Corry Conings, Dré Hazes, Laura Lyn, René Schuurmans en Frans Duijts. Jan Smit zal het program ma ook presenteren. De opnames van het evenement op de Markt duren van 19.30 tot 23.00 uur. De toegang is gratis. Er worden voor zieningen zoals toiletten en fiets parkeerplaatsen aangebracht. De organisatie is in handen van Vita Event, in samenwerking met de Tros en de gemeente Middelburg. Tros Muziekfeest, dinsdag 2 juni op de Markt in Middelburg, van 19.30 tot 23.00 uur. Jan Smit tijdens een optreden in Bruinisse. foto Dirk-Jan Cjeltema Tweenson Leer Kloeg Antiek Tabak Toni's Mode Laudana vhSBÊBbB*. Stupa Joeij's Drukwerkwinkel Schoenmakerij Trouwerie Merriemie Wibra Vromans Antiek Pantalon

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 73