www.pzc.nl/ust agenda Boomkikkerexcursie De boomkikker is een kleine grasgroene kikker met zuignap- jes aan het einde van vingers en tenen. In Aardenburg werden de afgelopen jaren vijftig roepen de mannetjes gehoord. Theo Ae- rnoudts is de gids, die ook op andere amfibieën zal wijzen. Vrijdag 29 mei, vertrek vanaf Markt Aardenburg, 22.00 uur. Oldtimerbeurs Nostalgische voertuigen zoals bromfietsen, solexen, tractoren, vrachtwagens, motorfietsen en auto's zijn te zien, evenals juke boxen. Vanaf 14.00 uur arrive ren aan de Molentocht deelne mende oldtimers. Vanaf 16.30 uur is er een optreden van Sur render. Zondag 31 mei, bedrijventerrein Noordland Heinkenszand, 12-19 uur Pinkstermarkt Pinkstermarkten worden dit week einde gehouden in Brouwershaven, Oostburg en Vlissingen, met stand werkers, muzikale optredens en de monstraties van oude ambachten. Brouwershaven, centrum, vrijdag 29 mei 10-16 uur. Oostburg, centrum, 10-17 uur. Vlissingen, Boulevards, zondag 31 mei 10.00- 17.00 uur; Koptelefoons van Skullcandy. foto's Mechteld Jansen Bij Roha is alles te vinden op het gebied van wakeboarden, windsurfen en kitesurfen. door Ondine van der Vleuten Wie binnenstapt bij Ro ha in Kamperland krijgt direct zin om het water op te gaan. Prachtige boards, rekken vol trendy water- sportkleding en felgekleurde ac cessoires zetten de toon. Verkoper Sven Akerboom legt een klant uit wat de eigenschappen van een board zijn. Hij kan het we ten, want Akerboom heeft de plank zelf ontwikkeld voor Star board International. Jeroen Tim merman van Roha is er trots op dat klanten in zijn winkel deskun dige uitleg van zo'n ontwerp-ta- lent kunnen krijgen. „Tijdens het windsurfseizoen staat Sven hier in de winkel, maar de rest van het jaar werkt hij in Bangkok, West- Australië en Vietnam voor Star board International, het grootste windsurfmerk ter wereld", legt hij uit. Surfen is sterk in opkomst als ge- zinssport. Jeroen heeft wel een idee hoe'dat komt: de jongens die in de jaren tachtig begonnen met windsurfen, toen een gigantische hype, hebben nu vrouw en kinde ren. „Die willen ze graag laten zien wat een leuke sport het is. Wij hebben dan alles in huis: slip pertjes en surfschoentjes vanaf maat 21, surfpakken vanaf 104, trai- nerkites, een zeiltje van 1,5 vierkan te meter. En cursussen. Vanaf 7 jaar kunnen ze bij ons al lessen vol gen." Het grootste deel van de klanten is tussen de 20 en 40 jaar, met uitschieters van 7 tot 77 jaar. In 2000 nam Jeroen Roha over van de toenmalige eigenaar, die de zaak in 1967 begon. Dankzij de ab solute A-locatie, omringd door wa ter, had Roha toen al een flinke klantenkring en een goede naam. „Bij de overname lag het accent nog erg op zeilen. De zaak is nu ge heel gericht op windsurfen, kite surfen en wakeboarden. „Windsur fers letten meer op functionaliteit, maar voor kitesurfers en wakeboar- ders zijn trends zeker zo belang rijk. Bij golfsurfers ook, trouwens, maar die groep verwijzen wij naar Domburg. Die is helemaal gespe cialiseerd in golfsurfen." Roha ver koopt (ook via de website) steeds de nieuwste merken en gadgets. Horloges en brillen van Quiksilver en Oakley, kralenkettingen van Protest, koptelefoons van Skullcan dy, kleding van Reefj Animal, tra pezes van Mystic en Dakine, kite- surfspullen van North en Best, windsurfspullen van Neilpryde, Mistral, Gaastra en Simmer, wake boards van Ronix, Hyperlite en Li quid force. „En natuurlijk snow- DONDERDAG 28 MEI Glasblaasdemonstratie Breskens, Art Glass Studio, Dorpsstraat 10, 14.00 uur en 15.30 uur. Taxatiedag Zeeuws Veilinghuis Gericht op oude boeken en kaarten. Middelburg, De Drvkkery, 9.30-12.30 uur La Femme Een avond voor ondernemende en ambiti euze vrouwen uit Zeeland en omstreken. Domburg, Badpaviljoen, 17.00-23.00 uur Lezing Door Wim van Gelder met als thema 'Waar bemoeit Europa zich mee. Middelburg, Zeeuwse Bibliotheek, 20 uur VRIJDAG 29 MEI Open tuinen Oostkapelle Ecologische cottagetuin, Noordweg 51; Romantische rozentuin, Duinweg.32; Lan delijke tuin, Noordweg 60a: 10-17 uur. Renessetour Biergarten met dj Kevin en een band. Renesse, cèntrum, 18.00-24.00 uur. ZATERDAG 30 MEI Renessetour Met kinderactiviteiten, een buikglijbaan, steltlopers en (live)muziek. Renesse, centrum, 10.00-24.00 uur. Open tuinen Oostkapelle: Ecologische cottagetuin, Noordweg 51; Romantische rozentuin, Duinweg 32; Landelijke tuin, Noordweg 60a: 10.00-17.00 uur. Ritthem: Rammekenshof, Rammekens- weg 11, 10.00-17.00 uur; Hulst, Nieuw-Namen, Sint-Jansteen, Koe wacht, Zuiddorpe en Biervliet, 10-17 uur, in Zeeuws-Vlaanderen ook op zo en ma Kermis IJzendijke, centrum. Boekpresentatie War Childboek 'Haal de oorlog uit het kind' van Miriam Samson. Middelburg, De Drvkkery, 12.00 uur Hoeden Hoedenshow met aansluitend hoedenpa- rade door de binnenstad. Toegang gratis. Goes, Grote Kerk, 14.00 uur. Skelterexpeditie Met routekaart en opdrachten op de skel ter de geheimen van het bos verkennen. Tocht voor sportievelingen van 2 uur. Westenschouwen, trampolinecentrum, start vanaf 11.00 uur Darttoernooi De Krab Darttoernooi, met in totaal 64 deelnemers. Vanaf 20 uur feest met een band. Krabbendijke, Dorpsplein, 10 uur Kermis Met trekkersbehendigheidswedstrijd (14.00 uur) en Bulldozeband (22.00 uur). Eede, centrum. Natuurcreaties Expositie en workshop Natuurcreaties van beeldend kunstenaar Rod de Vries. Vlissingen, Volkstuinen t.o. Intratuin, 15.00 uur ZONDAG 31 MEI Renessetour Met kinderactiviteiten, gladiatorenge vecht, Braziliaanse percussie en dj's. Renesse, centrum, 10.00-24.00 uur Stuikersfeesten Met o.a. braderie, rommelmarkt en kunst expositie. Heikant, Dorpskern, 10.00 uur Open tuin Ritthem, Rammekenshof 10-17 uur Skeltertocht Op zoek naar de esdoorn, op gezinsskel ter of op 1 - persoonsskelter. Westenschouwen, trampolinecentrum, start de gehele dag door Fietstocht Een achttien km fietsroute langs plekken waar hert en ree te zien zijn. Westenschouwen, trampolinecentrum, start vanaf 11.00 uur Cajac Tatoo Party Tatoeages showen, body- en special paint vuurspuwen en live muziek. Goes, Grote Markt, vanaf 14.30 uur. Kermis IJzendijke, centrum. Paardentrekwedstrijd Met commentaar van Pol van de Vijver. En kermis. Eede, centrum. MAANDAG 1 JUNI Kermis Ook met rommelmarkt (09.00 uur) en krulbolling (14.00 uur). Eede, centrum. Kermis IJzendijke, centrum. DINSDAG 2 JUNI Veerse bos Een IVN-natuurgids vertelt over de bijzon dere historie van de kreken op Walche ren, overgebleven na de Tweede Wereld oorlog en over het bos dat later werd aan geplant. Veere, Landschuurweg, 19.30 uur De strandtent van Roha in Vrouwenpolder, waar ook het testcenter gevestigd is. In het testcenter kunnen materia len uitgeprobeerd worden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 72