%i\ Gelouterde Hensley hekkensluiter tijdens www.pzc.ni/uit Zeeland Rocks 3JS UIT VOLENDAM Culi Club Westduin selectie Delta Brass Zeeland Crisisconcert Scapino Ballet Vanaf I juni, Koken aan ZEE! www.goldentulipwestduin.nl door René de Dreu Zeeland Rocks in de Zee landhallen zaterdagavond staat voor een groots eer betoon aan rockmuziek in vele genres uit het midden en de tweede helft van de seventies. Tributes aan Genesis, AC/DC, Ro- ry Gallagher en Status Quo wor den gebracht door groepen als We can't dance, The Marshalls, Bul lfrog, Taste Express en Quotation. Hekkensluiter van de avond is Ken Hensley( 1945) met zijn Noorse formatie Live Fire. Deze legenda rische zanger, gitarist, songwriter, keyboard- en hammondspeler kreeg enkele jaren geleden de be hoefte zijn leven als rockartiest in een boek vast te leggen. Een opzet voor zijn autobiografie met de sprekende titel Blood on the Highway. Een boek over zin en waanzin van een bestaan als har drocker, de tropenjaren als tekst schrijver en multi-instrumentalist in de legendarische band Uriah Heep en zijn solocarrière die daar op volgde. Voordat het concept in een definitieve versie verscheen, had hij al een muzikale versie als roek-opera uitgewerkt. Hensley blijft nog altijd de rocker die, ook voor een autobiografie, vooral kiest voor een muzikale invals hoek. „Het begon al vroeg met het schrijven van onnozele gedichtjes en daar kwamen in de jaren zestig de rockmuziek en de wens af te wijken van de geformaliseerde poptradities bij. In die tijd kreeg je als rockartiest de vrijheid om te ex perimenteren. Dat komt de creati viteit alleen maar ten goede", ver telt Hensley vanuit zijn huidige Spaanse domicilie in Alicante. Ken Hensley valt in de categorie 'pioniers in de hard- en progressie ve rock' en staat inmiddels te boek als een 'survivor'. Want teruggaan in de herinnering, is ook een reis langs vrienden en mede-muzikan ten die het niet gehaald hebben. De combinatie van succes en rock 'n roll heeft zo z'n donkere kan ten. De subtitel van zijn autobio grafie is veelzeggend: When to ma ny dreams come true. „Als muzi kant en songschrijver wilde ik ja ren zestig en begin zeventig vooral indmk maken. Met Uriah Heep lukte dat en alles kon. De songs veranderden steeds meer in 'state ments'. Pas in de jaren negentig ontdekte ik echt wat de impact van die periode op veel fans is ge weest en nog steeds is. Destijds leefde je in een roes, zag dat muzi kanten en bandleden behoorlijke problemen hadden, maar zag dat gek genoeg weer niet van jezelf. Totdat er iets knapt." Hensley ver liet Uriah Heep in 1980, ging naar Amerika, maakte een solo-album, toerde met een nieuwe band 'Blackfoot', maar stapte na de dood van de alcoholverslaafde Heepzanger David Byron in 1985 uit de rockmuziek. Het duurde meer dan tien jaar voor de draad weer werd opgepakt. „Tijd die no dig was om m'n leven weer op de rails te krijgen." Hensley wist dat zijn grote talent nog steeds bij het schrijven lag. „Ik ben een 'lyristkan van songs ka rakters maken en de muziek mee geven de ze verdienen. Tegenwoor dig is het mogelijk om in die songs eerlijker te zijn, zonder de wil te imponeren of een statement de wereld in te slingeren. Zo kan ik nu ook de oude Heepsongs spelen, opnieuw gearrangeerd of zoals ze destijds bedoeld waren. Maar net als altijd zoek ik in mijn creativi teit naar de grenzen, naar nieuwe mogelijkheden. Dat voelt als een verplichting aan mezelf" Hensley beseft dat Uriah Heep in middels in de categorie legendari sche Britse rockbands valt en dat zijn aandeel daarin belangrijk is ge weest. De band was een duiventil met vooral tegen het eind veel nieuwe namen. Eén van de eerste bandleden, gitarist Mick Box, houdt tegenwoordig naam en band in ere. Hensley gunt hem al le succes, maar doet daar niet aan mee. In zijn ogen was het de ma gie tussen de oorspronkelijke band leden die zorgde voor het echte ge luid van Uriah Heep. 1\vee daar van overleefden het succes niet. Hensley beschikt na zijn Heep-pe riode, en vooral na het afkicken, over een groot vermogen om te re lativeren. Dat blijkt ook uit het nummer I Did It All (van de cd Blood on the Highway 'There's a new face up on stage tonight/A new star on the door/A new name on the billboard now/Where mine had been befo re'. Succes is relatief Ook in zijn autobiografie weet Hensley er weg mee. Ondanks alle ervaringen, blijft hij een optimist, humorist, re lativist en ook nog eens iemand met wonderlijke muzikale ideeën. Hensley kende zijn talenten en ver trouwde erop dat ze terug konden komen. En dat gebeurde! Zaterdag 30 mei, Zeelandhallen, Goes, 19.00 uur. Delta Brass Zeeland verzorgt een concert met als gast de Afrikaanse slagwerkgroep Anamadutchi. De uit Zeeland afkomstige Niels Me- liefste maakt hiervan deel uit. Spe ciaal voor dit concert schreef hij het werk Djolof. Het optreden staat verder in het teken van de voorbereiding van Delta Brass op het Wereld Muziek Concours. Zaterdag 30 mei, De Sten ge, Heinkenszand, 20.00 uur. In het kader van de promotie van de nieuwe cd Zeeuws Miss Je geeft de band Surrender een 'crisiscon cert'. Gezien de algehele mineur stemming onder de bevolking pro beert Surrender het geheel wat op te beuren door een gratis optreden te verzorgen. Dat gebeurt tijdens de oldtimerbeurs, die eveneens gratis toegankelijk is. Zondag 31 mei, industrieterrein Noordland, Heinkenszand, 16.00 uur. Tijdens het jaarlijkse dansfestival Twools presenteert Scapino Ballet nieuw talent en nieuwe choreogra fieën. De korte stukken komen in hoog tempo aan het publiek voor bij. Aan de elfde editie van Twools nemen zeven choreografen deel. Met vier korte dansstukken tekent artistiek leider Ed Wubbe voor de verrassende rode draad. Woensdag 3 t/m zaterdag 6 juni, Rotterdamse Schouwburg, 20.15 uur. komen naar Goes met hun Nederlandstalig theaterconcert! ZATERDAG 30 MEI 20.00 UUR THEATER DE MYTHE GOES Entree: 21.00 (inclusief garderobe en consumptie) Reserveren: 0900-3300033 of www.theaterverkoopzeeland.nl Ken Hensley beschikt op basis van levenservaring over een groot vermogen tot relativeren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 71