Noord-Korea dreigt met aanvallen Protest tegen Virtueel uitkleden' op vliegvelden Langzaam Zeker 24 doden bij zelfmoordaanslag in Pakistaanse stad Lahore Voetbal op de radio gevaar in" verkeer 8 I Donderdag 28 mei 2009 Explosie is mogelijk vergelding voor offensief in Swatvallei. LAHORE - Een zelfmoordaanslag op vestigingen van de politie en de in lichtingendienst m de Pakistaanse stad Lahore heeft gisterochtend ze ker 24 mensen het leven gekost. Er vielen minstens 250 gewonden. De aanslag is de derde van deze aard in Lahore in de afgelopen maanden. Niemand eiste de ver antwoordelijkheid op, maar minis ter van Binnenlandse Zaken Reh- man Malik zei dat de aanslag ver gelding van de taliban kan zijn voor een vorige maand begonnen offensief van het leger in de noord westelijke Swatvallei. Lahore is een belangrijke culturele metropool, niet ver van de grens met India. Aanslagen in het stede lijke oostelijke gebied van Pakistan bevestigen dat de strijd russen radi cale moslims en regeringstroepen zich uitbreidt naar het oosten van het land. De aanslag werd kennelijk ge pleegd door minstens vier man nen die uit een auto stapten die in een straat tussen gebouwen van de politie en de inlichtingendienst ISI was gereden. Ooggetuigen zei den dat de mannen het vuur open den op het ISI-complex, waarna veiligheidspersoneel terugvuurde. Daarna volgde plotseling een enor me explosie, die beide gebouwen zwaar beschadigde. De explosie was zo krachtig dat een politiebureau instortte. De vloeren van een ziekenhuis in de buurt kwamen door de klap naar beneden, waardoor twintig men sen gewond raakten. President Asif Ali Zardari veroor deelde de aanslag op de politie en de inlichtingendienst en zei dat Pa kistan zal blijven strijden tegen ter rorisme. Begin maart is in Lahore het cricketteam van Sri Lanka aange vallen. Daarbij kwamen zes agen ten en een chauffeur om het le ven. Diverse spelers raakten ge wond. Eind maart werd in de stad een op leidingsschool van de politie aange vallen. Daarbij vielen twaalf do den. De operatie werd opgeëist door de Pakistaanse talibanleider Mehsud. Bij het legeroffensief in Swat en omgeving zijn inmiddels 1100 vij andelijke strijders gedood, aldus le- gerwoordvoerders. In de Swatval lei en omliggende districten hou den zich veel taliban op, die de strijd van de Navo en de VS in Af ghanistan bemoeilijken. m Bij een aanslag in Pakistan zijn 24 doden gevallen. De taliban hebben de bom waarschijnlijk la ten ontploffen als wraak voor het offensief in de Swatvalei. Woede over aanhaken Zuid-Korea bij militair programma Amerika. SEOUL - Noord-Korea heeft giste ren gedreigd met aanvallen op schepen van de Verenigde Staten en Zuid-Korea die in de buurt va ren van de omstreden zeegrens tus sen de Korea's. Het dreigement is een reactie op het besluit van Zuid-Korea te gaan deelnemen aan een door de VS ge leid programma waarbij schepen worden onderschept die worden verdacht van het verspreiden van massavernietigingswapens. Na een reeks agressieve stappen van Noord-Korea, beginnend met een ondergrondse kernbom op maandag, liet Zuid-Korea weten geen aarzeling meer te hebben en toe te treden tot de maritieme club, waarbij ruim negentig lan den zijn aangesloten. „Nu de Zuid-Koreaanse marionet ten zo stompzinnig zijn geweest zich bij de eerdergenoemde bende aan te sluiten en landgenoten de oorlog durven te verklaren, is RW Noord-Korea dreigt met 'krach- tig' optreden ais schepen van de Verenigde Staten en Zuid-Korea te dicht hij een omstreden zeegrens komen. Noord-Korea gedwongen resolute actie te ondernemen", zei de Com missie voor Vreedzame Hereni ging van Korea in een verklaring. Het besluit van Seoul komt vol gens de commissie op een mo ment dat 'de staat van militaire confrontatie acuut wordt en er voortdurend gevaar is voor een mi litair conflict'. Noord-Korea waarschuwde eerder al dat het de eventuele aanhou ding van een Noord-Koreaans schip zou opvatten als een oorlogs daad en daar 'onmiddellijk en krachtig' op zou reageren. Het zei zich niet langer gebonden te ach ten aan de wapenstilstand die een einde maakte aan de vijandelijkhe den in de Koreaanse Oorlog. De wapenstilstand heeft geen be trekking op de zeegrens die de VN na de Koreaanse Oorlog van 1950-1953 hebben getrokken en die door Noord-Korea wordt be twist. Pyongyang heeft naar aanlei ding van het zeegrensconflict twee maal een gewapend conflict uitge lokt waarbij doden vielen - in 1999 en 2002. Nadat Noord-Korea maandag zijn tweede kernproef had uitgevoerd, vuurde het in twee dagen tijd vijf korteafstandsraketten af. Gisteren werd gemeld dat het mogelijk ook de opwerking van nucleaire brand stofstaven heeft hervat. LEICESTER - Voetbalwedstrijden op de radio zijn een groot ge vaar in het verkeer. Hoe span nender de wedstrijd is, hoe slechter een bestuurder rijdt. Dat blijkt uit een onderzoek van de Universiteit van Leicester in Groot-Brittannië. Voor het onderzoek lieten de wetenschappers proefpersonen rondrijden op een simulator. Fans bleken bij spannende mo menten - een aanval, een rode kaart - flink gas te geven. Wan neer hun favoriete club in de verdediging werd gedrongen, gingen ze juist langzamer rij den. Bij neutrale luisteraars maakte het verloop van de wed strijd geen verschil. De onderzoekers schatten dat twee miljoen Britse automobilis ten een ongeluk of een bijna-on- geluk hebben gehad, doordat ze onder het rijden naar het voet balverslag luisterden. Machtsspelletjes en ruzies vertragen bouw op Ground Zero. door onze correspondent Frank Hendrickx NEW YORK - Tracy Gazzani tuurt naar de bouwput die Ground Zero heet. De trucks die af en aan rij den, het schelle geluid van zware hamers op metaal, de hijskranen die glinsteren in de voorjaarszon, de fel gekleurde vesten van de bouwvakkers, het heeft een troos tend effect op de onderwijzeres die hier op 11 september 2001 haar 24-jarige zoon Terry verloor. Terry was werkzaam op de 105e verdieping van de noordelijke to ren. Het lichaam .van de jonge ef- Organisaties in VS eisen dat detectiepoortjes ook in gebruik blijven. WASHINGTON - Een coalitie van Amerikaanse burgerrechtenorgani saties is begonnen met een protest actie tegen de invoering van ver plichte naaktscans op Amerikaan se luchthavens. Veertig grote en kleine Amerikaan se burgerrechtenorganisaties heb ben zich verenigd in de Privacy Coalitie. Ze proberen onder meer met een handtekeningenactie de druk op de minister van Binnen landse Veiligheid, op te voeren. De Transport Security Administration (TSA) wil op negentien internatio nale luchthavens alle detectie poortjes vervangen door naakt- scanners. Met de scanners, Whole Body Imaging genoemd, kunnen beveiligers door kleding kijken om te zien of reizigers wapens of ex plosieven bij zich dragen. Op dit moment worden de scan ners al gebruikt, maar mogen pas- sagiers'zelf kiezen of ze zich laten bekijken. Ze kunnen ook door een gewoon detectiepoortje lopen en zich laten fouilleren. Die keuze ver valt in het najaar. Wie bijvoor beeld vanuit Dallas, Washington, Los Angeles, Miami, San Francisco of Detroit naar Nederland vliegt, moet door een scanner lopen. Volgens de organisaties is de priva cy van de reizigers in het geding omdat passagiers 'virtueel worden uitgekleed'. Daarnaast bestaan er zorgen over mogelijk misbruik van de naaktscans. Ook op Europese luchthavens wor den de scanners gebruikt of inge voerd. De Nederlandse regering steunt de invoer van naaktscan- ners op Schiphol, maar vindt dat het gebruik daarvan vrijwillig moet zijn. LEICHT Keukens Mortiereboulevard 3 Middelburg (vanaf de A58 bij de rotonde rechts) r tel. (0118) 62 88 79 fax (0118)67 00 79 info@lelchtkeukensmiddelburg.nl www.leichtkeukensmiddelburg.nl LEICHT Keukens Middelburg b.v. Functie, elegantie en comfort

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 6