De wereld rond in tachtig slagen www.pzc.nl/uit Donderdag 28 mei 2009 I 3 foto Newport Jazz Festival Naast het kwintet leidt de bassist nog een big band, een sextet en oc tet en treedt hij als duo op met vi- brafonist Steve Nelson. Dat vergt de nodige planning. „Nou, de kern Tweede Junior Jazz Award Zeeland Tijdens het International Jazz Festival in Middelburg vindt voor de tweede keer de Junior Jazz Award Zeeland (JJaz) plaats. Popwedstrijden als Hooikoorts, 2nd InfluenZ en De Zeeuwse Belofte bewezen al stimulerend te werken voor musicerende jongeren. Jazzbandjes kunnen bij deze wedstrijden ook terecht. De Junior Jazz Award is echter een competitie die specifiek op jazz is gericht. Dat er in Zeeland voldoende talent rondloopt bewees de winnaar van vorig jaar: het duo 2Jazz bestaande uit Yoran Aarssen (altsaxofoon) and Joost Jorritsma (piano). De destijds 15-jarige muzikanten speelden twee nummers van Charlie Parker, zelfverzekerd en met gevoel voor dynamiek. Vond ook jurylid Mark van der Feen: „Deze jongens hebben heel veel talent. Net als in de voorronde vond ik het weer een genoegen om naar ze te mogen luisteren." Muzikanten die aan de wedstrijd meedoen moeten in Zeeland wonen en tussen de tien en 23 jaar zijn. De competitie is open voor solisten, duo's, trio's en volledige bands. De muziekkeuze is vrij. Enige voorwaarde is dat er een element van improvisatie in moet zitten. Naast het JJaz worden er ook weer workshops gegeven door artiesten die optreden tijdens het Jazzfestival. Voor de jonge muzikanten een unieke kans om de fijne kneepjes te leren van artiesten die later die dag op het podium te bewonderen zijn. zaterdag 30 mei, 14.00u: scratchen door DJ Vindictiv zondag 31 mei, 11.00u: aan de slag met Eric Vloeimans (trompet) en Jeroen van Vliet (piano) maandag 1 juni, 11.00u: jazz en de groove van Hein van de Geyn (contrabas) blijft het kwintet. De andere pro jecten geven me de mogelijkheid om muziek te componeren en ar rangeren voor verschillende instru mentele settings. Daarnaast opent het wegen om samen te spelen met muzikanten die ik bewonder. We plannen onze tourschema's op voorhand zo dat het mogelijk blijft deze andere projecten (tus sendoor) te doen." Het recentste album met het kwin tet, Critical mass is uit 2006; van het sextet verscheen in 2008 Pass it on. Er zit echter nog een en ander in DI's en jazz lijken over het algemeen ver uiteen te lig gen, maar tijdens het Jazz festival Middelburg zal het tegen deel worden bewezen met een op treden van de DJ Grazzhoppa's DJ Bigband zaterdagavond op het Ab dijplein om 20 uur. De uit Middelburg afkomstige dj's Vindictiv en Optimus, ook wel be kend als Chris Smith en Neels Smeekens maken deel uit van de ze DJ Bigband. Het is een ensem ble van elf draaitafelaars. Zij zetten tijdens hun optredens de kracht van de draaitafel in om de klank van tal van muziekinstrumenten te assembleren en te manipuleren. Eerder speelde de DJ Grazzhop pa's DJ Bigband al op bij Roskide, Jazz Middelheim, Lowlands, Zee- DJ's Neels Smeekens (I) en Chris Smith. foto Ruben Oreel land Nazomer Festival en Electric PicNic. Tijdens het Jazz festival Middelburg presenteren de draaita felaars zich met een nieuw project: Around the world in 80 beats. De draaitafels worden dan ingezet om de pijplijn: „Het is de bedoeling dat volgend jaar èen nieuwe cd met een nieuw kwintet-uitkomt. Met het octet nam ik een live al bum op in de Birdland in New York. Dat verschijnt later dit jaar. Daarnaast zijn de opnames gereed die ik maakte met een groep fla mencomuzikanten onder wie meestergitarist Pepe Habachuela." Bezetting: Dove Holland (contrabas), Robin Eubanks (trombone), Chris Potter (alt-en sopraansaxofoon), Steve Nelson (vibrafoon), Nate Smith (drums). geluiden uit alle windstreken voort te brengen. De dj's gebrui ken hiervoor samples uit verschil lende landen, culturen en tijdper ken. De keus voor dit project komt voort uit contacten die de DJ Big band heeft opgebouwd met arties ten van diverse muzikale en cultu rele achtergronden. Het draaiwerk van de dj's wordt aangevuld met een blazerssectie onder leiding van Laurent Blondiau en met de stemmen van Monique Harcum en Laïla Amezian. Smith en Smeekens zijn naast de DJ Big band ook bezig met onder meer de soundtrack van Fatcap Express (Nederlandse graffitifilm) en de cd Hiphop in je smoel. Ook zijn de dj's mét de hiphop-formatie Fremdkunst geselecteerd voor Popronde 2009. m Goes ts onderdeel van Libéma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 69