Glenn Hofman behaalt dure Jeroen Bottinga ziet matchpunten in bekerfinale 8 MAKGNUS Ai SPARTA ^tiijsouw -> r PROFIL =Cor«dis Freddy Sport t Tweewielercentrum De Keizer PROFIL! /fxct Poorter Tweewielers Paul van der Hooft-toernooi afgelast Boeimeer mag alsnog naar de vierde klasse Ivanov wint eerste rit in Ronde van België 32 Donderdag 28 mei 2009 Delta/Bevers maakt halve misstap bij start van bekerfinale. door Frits Bakker RIJSBERGEN - Het echec van vorig jaar is vergeten, de bekerfinale in het driebanden is weer nieuw le ven ingeblazen. Met acht teams, waaronder twee Zeeuwse, wordt in de komende dagen gestreden om de titel van teamkampioen. De regerend titelhouder, die vorig jaar door malversaties van de hoofd sponsor van het toernooi met lege handen naar huis werd gestuurd, is met Jaspers, Blomdahl en Horn ook nu de uitgesproken favoriet. Het Sluiskilse Delta/Bevers wordt gezien als een outsider, als Eddy Leppens, Jean Paul de Bruijn en Peter de Backer tenminste naar hun beste niveau kunnen groeien. Glenn Hofman was gisteren op de openingsdag de vervanger van Jean Paul de Bruijn, die wegens werkzaamheden verstek liet gaan. De jonge Hagenaar zette dure matchpunten op het scorebord, waardoor Delta aan de dreigende uitschakeling ontsnapte. Voor Verbrugge Terminals, net ge promoveerd naar de eredivisie zal het toernooi na de voorronden wel voorbij zijn, al was de start gis teravond meer dan een kansloze missie. Ronny Daniels kon de nummer één van de wereld, Dick Jaspers, zelfs laten schrikken. De Belg ging twee keer met zes van ac quit en won de eerste set van Jas pers met 15-13, om daarna de par tij met 2-1 te verliezen, de wed strijd ging met 8-0 verloren. Mar tin Spoormans was kansloos tegen Torbjörn Blomdahl (0.960 gemid deld). Kees Wittens gaf in twee sets goed partij, maar verloor met 3-0 van Martin Horn. Berry Dallin- ga kon niet imponeren tegen Ad Koorevaar. De Sluiskillenaar ver loor met 3-0 en haalde 30 caram boles in 51 beurten. De speelzaal in de Brabantse grens plaats, waar zaterdag de finalisten elkaar treffen, was tot vorige week nog een stoffige bouwhal van Snel len Recycling en is nu omge bouwd tot een arena waarin drif tig wordt gecaramboleerd. Gerwin Valentijn, de robuuste stratenma ker, wilde in zijn partij tegen Peter de Backer zelfs scoren in het don ker, toen de lichten boven de bil jarts een paar minuten uitvielen. Het kwam de Willebrorder op een duur missertje te staan. Hij won weliswaar in sets, maar miste zon der licht de beslissende bal voor 3-0, waardoor De Backer met twee resterende punten het verlies kon beperken tot 2-1. Dat kan een be langrijke set zijn als straks de afre kening wordt gemaakt in deze pou le. Crystal Kelly is in deze groep de best gekwalificeerde, Delta en Maas voeren vandaag en morgen het gevecht om de tweede plaats, die ook toegang geeft tot de kruisfi nales. De veelbelovende start van Delta, met overwinningen van Ed dy Leppens (3-0 tegen Barry van Beers) en Glenn Hofman (2-1 te gen Martin van der Spoel) werd door verliespartijen van Peter de Backer en Henk Habraken niet in een overwinning omgezet (4-4). „Het ene setje dat we nu voor staan, kan de doorslag geven", be dacht Leppens, die voor Delta met 1.666 het hoogste moyenne liet no teren. Glenn Hofman maakte één slippertje, maar zorgde wel voor de matchpunten die Delta nog uit zicht geven op de finales. De Hagenaar zwaaide even later trots met het contract voor vol gend jaar dat hij op zak heeft. „Ik blijf bij Delta, dat is goed voor mijn ontwikkeling", zei hij trots. Met Leppens, De Backer, De Bruijn en Habraken voert de Sluis kilse stichting vandaag besprekin gen over verlenging van het ver blijf „We moeten concessies doen met de beloning van de spelers, omdat er een belangrijke sponsor is weggevallen", kondigde Meerten Dallinga al aan. Win een ION met je proefrit Sparta heeft een leuke actie, je kan nu een dag lang een proefrit maken op een Sparta ION. En als je de meeste kilometers aflegt, win je ook nog eens de fiets. Wil je niet zo ver fietsen? De eerste 100 deelnemers hebben altijd prijs*. Boek nu je gratis proefrit bij de dealer of op www.sparta.nl fiets en sport center Brouwerijstraat 14 v 4501 CP Oostenburg Tel. 0117-452440 www.cijsouwoostburg.nl Of FIETSSPECIALIST Bredestraat 5 en 12-14 Oostburg Tel. 0117-452338 www.profilecornelis.nl Marktstraat 5 4527 CL Aardenburg Tel. 0117-492211 Fietswereld De Winter Spuiplein 1 A 4511 AN Breskens Tel. 0117-381990 www.fietswerelddewinter.nl Something Special Wilhelminastraat 14 4571 JM Axel Tel. 0115-561421 dekeizer2wielers.tripod.com Mangus Tweewielers Hulsterweg 36 4587 ED Kloosterzande Tel. 0114-681822 DE FIETSSPECIALIST Kerkdreef 18-20 4571 GJ Axel Tel. 0115-530049 www.profileaxel.nl Pr. Hendrikstraat 31 4564 CJ St. Jansteen Tel. 0114-312373 www.tweewielersdepoorter.nl Doelman speelt met Spui finale tegen Groot Ammers. door René van Stee biervliet - De Noormannen was in de competitie van Spui onbe twist de beste ploeg. Maar de Zeeuws-Vlamingen hadden in de eindrangschikking van de vierde klasse dichter bij de kampioen moeten staan. Dat is althans de overtuiging van doelman Jeroen Bottinga van de voetbalclub onder de rook van Terneuzen. Ook Bors- sele en Hoedekenskerke eindigden voor Spui. „Een heel diepe teleurstelling was die vierde plaats niet, maar het had beter gemoeten. Voetballend deden we bijna nooit voor iemand onder, maar we hebben te vaak punten laten liggen tegen zoge naamd mindere ploegen zoals SVD, Nieuwland en 's-Heer Arendskerke. Zonde natuurlijk, omdat we van de top drie thuis wel overtuigend wonnen", aldus Bottinga, die niet één specifieke re den kan bedenken voor de wisse lende prestaties van zijn team. „Het ligt aan zo veel dingen. Een beetje pech of geluk, schorsingen, blessures, noem maar op. En we zijn soms wat te lief achterin. Niks ten nadele van die jongens trou wens, want ze doen gewoon hun werk. We zitten ook niet al te dik in onze verdedigers. Onze laatste man Mark Otterloo doet het bij voorbeeld hartstikke goed, maar hij is en blijft een middenvelder met veel drang naar voren." Bottin ga kijkt terug op een goed seizoen. Afgelopen zaterdag beleefde de goalie in de halve finale van de na- competitie tegen FSV een topmid- I jPtf* A-W dag. Niet alleen was er een 3-0-ze- ge, waardoor Spui op een zucht van promotie naar de derde klasse zit, ook hield hij zijn ploeg nadruk kelijk in de wedstrijd door bij een stand van 0-0 twee keer een één-tegen-één duel te winnen. Hoewel Bottinga daar tevreden over is, blijf hij er nuchter onder. Inmiddels beschikt de 27-jarige in woner van Biervliet over dermate veel ervaring dat hij niet snel meer van de wijs is te brengen. Uitstap jes naar verenigingen in de buurt ffl Jeroen Bottinga staat met Spui op de drempel van de derde klas se in het zaterdagvoetbal. De goalie wacht zaterdag met zijn ploeg de finale. ijzendijke - De elfde editie van het Paul van der Hooft-toernooi in iizendijke gaat zaterdag niet door. De organisatie heeft het toernooi afgelast, omdat slechts drie teams hun deelname hadden toegezegd. „Veel clubs hebben moeite om een team op de bèen te brengen", ver telt Theo Tazelaar, lid van de orga nisatie. Het toernooi werd tien jaar gele den vernoemd naar de oefenmees- ter die op 26 januari 1999 tijdens een training overleed. De destijds 39-jarige Terneuzenaar had de eer ste selectie van IJzendijke al enkele seizoenen onder zijn hoede. Als eerbetoon werd vanaf 1999 ieder jaar in het pinksterweekeinde een toernooi met vijf of zes teams ge speeld. Bij het samenstellen van het deelnemersveld voor de elfde editie kwam de organisatie niet verder dan drie teams: IJzendijke, Aardenburg en een gelegenheids team. „We hebben veertien clubs aanjjgt jn schreven", legt Theo Tazelaar uid. „Veel clubs hebben afgezegd, om dat ze nog nacompetitie spelen of hebben gespeeld. AZW speelt bij voorbeeld zaterdag de finale, ter wijl Corn Boys net klaar is." Tazelaar weet dat het tegenwoor dig steeds moeilijker is om een toernooi te organiseren. „Maar de komende tijd gaan we wel naden ken over hoe we het toernooi vol gend jaar weer een goed vervolg kunnen geven. Want dat het dit jaar niet doorgaat, betekent niet dat we ermee stoppen." middelburg - Boeimeer is alsnog gepromoveerd naar de vierde klas se. De Brabantse club die zondag het beslissende nacompetitieduel met Corn Boys na strafschoppen verloor, vult volgend seizoen de plaats in van Domburg. De Wal- cherse voetbalclub stapt over naar het zaterdagvoetbal, waardoor er in de vierde klasse van het zondag voetbal een plek vrij komt. Boei meer is door de KNVB uitverko ren, omdat het de beste nummer twee uit de tien nacompetities van de vijfde klasse is. tervuren - Sergei Ivanov heeft gis teren de openingsetappe in de Ronde van België gewonnen. De Rus had na 185 kilometer, met start en finish in Tervuren, een mi nimale voorsprong op zijn achter volgers, van wie de Australiër Grae me Brown (Rabobank) de sprint om de tweede plaats won. Ivanov nam ook de leiding in het alge meen klassement, waarin hij vier seconden voorsprong heeft op Brown. Johnny Hoogerland uit Yerseke kwam in het peloton bin nen op de 89e plaats.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 62