Mentsjov zit een beetje in de penarie Roland Garros is een harde leerschool voor Rus Uw oude dia's digitaal! LEZERSENTRA PZC yj Donderdag 28 mei 2009 31 Oostenrijkse justitie zorgt voor onrust, Di Luca sprokkelt. door Edward Swier DEN HAAG - Het is een mechanis me van deze tijd. Sta je aan kop in een grote wielerronde, dan is er al tijd wel wat rond jouw persoontje te doen. Lance Armstrong maakte het jaar in jaar uit mee in de Tour de France. Michael Rasmussen moest in 2007 de Ronde van Frankrijk in het geel verlaten en Marco Pantani werd in 1999 vlak voor het einde van de Giro de roze trui ontnomen. En Denis Mentsjov, de leider in de Ronde van Italië van dit jaar, zit nu ook een klein beetje in de penarie. Op de dag dat hij een serieuze aan val op zijn leidende positie van Da- nilo di Luca kon verwachten, werd duidelijk dat er ook in Oostenrijk interesse voor de 31-jarige Rus is. De Oostenrijkse justitie doet on derzoek in de Humanplasma-zaak. Daarbij gaat het om illegaal uitge voerde bloedtransfusies. Bernhard Kohl zou uitgebreide verklaringen over het werk van Humanplasma en zijn eigen bloedcentriftige heb ben afgelegd. Diverse (ex-)Rabo- renners hebben, zo bevestigde het management van de ploeg giste ren, een uitnodiging uit Wenen ontvangen om (vrijwillig) te ko men getuigen. Overigens is niet be welke renners het betreft. De berichten uit Oostenrijk en Ne derland zorgden in Italië niet voor verstoring van de voorbereiding op de ultakorte, maar pittige rit naar Blockhaus. Omdat de etappe nog niet eens tachtig kilometer lang was, besloten de toprenners zich in de ochtenduren alvast wat op te warmen. Of het aan de korte afstand lag, wist Mentsjov niet, maar hij verteerde de rit maar ma tig. Ploegleider Van Houwelingen: „Hij zei me dat ie nooit in het juis te ritme kon komen." Mentsjov gaf niettemin, zoals al eerder deze Giro, nauwelijks een krimp. Toen Franco Pellizotti, de nummer vier van het klassement, demarreerde voelde Mentsjov zich niet ver plicht uit het zadel te komen. Bij een venijnige tempoversnelling van Danilo di Luca op negen kilo meter van de aankomst ging Mentsjov wel mee. Pellizotti won de rit en passeerde nummer drie Carlos Sastre in het klassement. Di Luca deed Mentsjov in de laat ste 150 meter pas kraken. De Ra- bo-Rus kon opeens zijn versnel ling niet meer rondkrijgen en ver loor in luttele meters enkele tellen. „Misschien leek het wel of zijn ver snellingsapparaat weigerde, maar het waren de benen die niet meer wilden", aldus Van Houwelingen. Mede door het sprokkelen van wat bonificatieseconden naderde Di Luca tot op 26 tellen van Mentsjov. vestigd dat Mentsjov tot hen be hoort. In eerdere berichten uit Oostenrijk vielen echter wel gere geld de namen van de voormalige Rabo-coryfeeën Michael Rasmus sen, Michael Boogerd en Thomas Dekker én die van Denis Mentsjov als het over Humanplasma ging. De ploegleiding wil niet zeggen De Italiaan Franco Pellizotti wint de korte Giro-rit naar Blockhaus. Hij klimt in het klassement naar de derde plaats. foto Alessandro Trovati Tennisster uit Monster is kansloos tegen Jaroslava Sjvedova. door Fardau Wagenaar PARIJS - Waar liggen mijn grenzen in Parijs? Die vraag stelde Arantxa Rus (18) zich na haar zege op Oli- "3 Sanchez in de eerste ronde van oland Garros. Het meedogenloze twoord kwam gisteren. De Ne- ïerlandse tennisster werd in de tweede ronde in drie kwartier van de baan geveegd door Jaroslava Sj vedova uit Kazakstan: 6-0 en 6-2. „Hier moet ik van leren", zei Rus meteen na afloop. Er is nog veel te doen, te trainen en te ontwikkelen. Rus en haar coach Hugo Ekker konden niets anders concluderen na de vernede ring op baan 4. Na afloop hadden ze veel te bespreken. Leermoment 1: Rus moet steviger optreden tijdens een partij op het hoogste niveau. De lange, slanke tennisster uit Monster blijft altijd rustig. Ekker noemt haar stoïcijns, in voor- en tegenspoed. Zondag vierde ze haar eerste zege op een Grand Slam met een zuinige lach. Gisteren werd ze op alle vlakken afgetroefd, maar gaf geen kik. Ekker: „Ze mag in zo'n geval best optreden. Van daag was haar rust haar zwakke punt, ze was veel te vlak. Op weg naar de top kun je niet vlak zijn, dan heb je meer nodig." Rus knik te, maar ze is wie ze is. „De rust is ook mijn kracht. Ik heb geen gebal de vuisten nodig om me op te pep pen. Ik hoef niet te schreeuwen om wakker te worden." Leermoment 2: Ze moet zich niet laten imponeren door haar tegen standster. „Soms moet ik het als coach vertel len, soms kan de tegenstander het beter doen, zoals in deze tweede ronde. Daar leert Arantxa nog veel meer van", zei Ekker. De tennis ster was compleet geïmponeerd door Sjvedova, de nummer 98 van de wereld. Ze had sneller moeten reageren op de krachtige slagen van de sterke speelster uit Ka zakstan, maar liet zich als een kui ken wegblazen. „Het gaat in tennis om kracht, om techniek, maar ook om reactie. Je moet een wedstrijd om kunnen draaien", zei Ekker. Leermoment 3: Rus is atletisch, maar moet fysiek nog verder groeien om op alle fronten mee te kunnen doen. Vergeleken bij de sterke vrouw aan de overkant van het net, is Rus een meisje. Een klein meisje dat het pad van de volwassenheid net opgestapt is, terwijl Sjvedova (21) al een paar kilometer verder is. Ek ker: „Arantxa is in ontwikkeling. Ze traint elke dag in het kracht honk om sterker te worden. Ze heeft veel discipline en wil keihard werken. En ze komt van ver, twee jaar geleden was ze zo dun dat mensen dachten dat ze anorexia had. Ze is nu al veel gespierder. We zijn met onze neus op de fei ten gedrukt, maar er is geen reden tot paniek. We gaan niets verande ren. We zijn op de goede weg, daar ben ik van overtuigd." Leermoment 4: Positief blijven en verder gaan na een teleurstel ling. Rus: „Ik baal ervan dat ik zo dik verloren heb, maar het is een mooie ervaring geweest. Ik heb drie wedstrijden gewonnen in de kwalificatie en de eerste ronde van het hoofdtoernooi overleefd. Vol gend jaar hoop ik een stap verder te zijn. Over een paar weken speel ik de kwalificatie van Wimbledon, ik heb er zin in, want meedoen aan een grandslam is echt gaaf" Unovia Diascanner Haal uw oude negatieven en dia's uit het stof en zet deze via USB op uw PC! Met de Unovia Diascanner maakt u uw oude stapel mapjes met foto's weer waardevol. Uw dia wordt binnen twee seconden gescand en via USB naar uw PC gestuurd en omgezet naar een digitale foto. De diascanner is geschikt voor zowel Windows XP als Vista. Naast het scannen van dia's kunt u ook uw oude negatieven scannen. Adviesprijs €119,- Lezersprijs 99,- BON DIASCANNER Hierbij bestel ik; (aantal) x 'Diascanner' a 99,- per stuk VOORLETTERS VOORNAAM OM Ov I GEBOORTEDATUM Hierbij machtig ik Buckaroo Payment Service om in opdracht van Wege ner Nieuwsmedia BV eenmalig het verschuldigde bedrag af te schrijven. Bank-/girorekening exclusief 4,95 verzendkosten K ikbestelsnel op www.pzc.nl/webwinkel Handtekening exclusief verzendkosten 4,95. Stuur de volledige in blokletters ingevulde bon in een envelop naar de Webwinkel, o.v.v. 'Diascanner', Postbus 1090,5004 BB Tilburg. De PZC' gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens Op alle informatie die u aan ons verstrekt is de Wet Bescherming Persoonsgegevens van toepassing. In het colofon van de krant en op www.pzc.nl treft u nadere informatie aan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 61