Zeeland PZC Dow zet vaart achter parkplan 'Vragen! Vragen! En gelijk er naar toe...' J ZEEUWS-VLAANDEREN 18 17 19 5)e (ïeate pwzzelaaiï ataan aan wal 25% KORTING BUITENTAFELS Secretaressennetwerk krijgt activiteiten moeilijk van de grond Gemeente wil af van voormalig stadhuisje in Noordstraat Donderdag 28 mei 2009 Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Chemiebedrijf wil in 2012 maintenancepark openen in Terneuzen. door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - Dow Terneuzen hoopt in 2012 naast het eigen ter rein een groot onderhoudspark te kunnen openen met voorzienin gen voor onderaannemers, collega- bedrijven en eventueel onder wijsinstellingen. Het bedrijf mag momenteel te lijden hebben on der de economische crisis, dit weerhoudt Dow er niet van om verder te gaan met de ontwikke ling van strategische plannen en projecten. De bouw van het main tenancepark, een initiatief van Dow, Zeeland Seaports en de ge meente Terneuzen, wordt be schouwd als zo'n strategisch pro ject. Dow heeft voor de verdere ontwikkeling en realisatie van het onderhoudsparkproject een subsi die aangevraagd in het kader van Pieken in de Delta. Gevraagd is om een bijdrage van 150.000 euro. Het is de bedoeling van de initia tiefnemers om het park aan te leg gen in de directe nabijheid van het Dow-terrein. Momenteel komen er vier locaties nog in aanmerking. Een, net buiten de poort, op de plek waar ooit het buurtschap Boe- rengat lag, boven de entree van de Westerscheldetunnel, net oostelijk van de ingang van de Westerschel detunnel en op het terrein van de voormalige waterfabriek. Op een van de terreinen zal tegen 2012 een complex gebouwd moeten worden met ruimten voor de di verse onderaannemers, een ge- Initiatiefnemers Dow, gemeente en Zeeland Seaports rekenen op andérhalve ton subsidie in het ka der van Pieken in de Delta voor 'n Terneuzens maintenancepark. meenschappelijke werkplaats, ge meenschappelijke kantoren, een bedrijfsschool, garages en opslag voor materialen. Tevens moet ruimte voorzien zijn voor eventue le uitbreidingen in de toekomst. Hoeveel hectare nodig is, is nog niet bekend, maar anagezien op topdagen wel eens 600 mensen een werkplek in het park moeten hebben is het wel duidelijk dat er behoorlijk wat hectaren nodig zul len zijn. Het is niet de bedoeling dat het park onder de vlag van Dow of ZSP wordt gebracht. Het ligt in de lijn der verwachting dat er een samenwerkingsverband wordt opgericht waarin alle gebrui kers van het park zullen participe ren. Een eerste inventarisatie van mogelijke gebruikers leverde al een lijst op van meer dan dertig mogelijke deelnemgrs aan het pro ject, variërend van Delta tot de ge meente Terneuzen, van Hoge school Zeeland tot tal van regiona le aannemingsbedrijven. Dow heeft tot op heden nog niet verno men of de aangevraagde subsidie gegund wordt. Ondanks dat gaat het bedrijf voort met het project, omdat de bedrijfsleiding ervan overtuigd is dat het park de regio nale economie een impuls geeft. Eerste Zeeuws-Vlaamse Straatvoetbaltoernooi in Terneuzen. TERNEUZEN - Langs de boarding kunnen sommige vaders en opa's zich maar met moeite inhouden om zelf niet in het veld te sprin gen. 'Vragen! Vragen! En gelijk er naar toe' en andere goedbedoelde adviezen klinken langs de drie vel den, waar woensdagmiddag opge teld achttien teams in drie leeftijds categorieën strijden om de titel 'Straatvoetbalkampioen van Zeeuws-Vlaanderen'. Het evenement op het parkeerter rein bij het Terneuzense sportcom plex De Vliegende Vaart is een sa menwerkingsproject van de drie Zeeuws- Vlaamse gemeenten. Zij haakten in op een initiatief van de KNVB die overal in het land al lan ger straatvoetbaltoernooien stimu leert. Zeeuws-Vlaanderen, vertelt coördinator Marco Vaal, was 'de laatste witte vlek'. Voor het toernooi zijn alle basis scholen aangeschreven. Met suc ces: na een voorronde in de eigen gemeente plaatsten de nummers 1 en 2 zich voor de finale. De win naars gisteren (Sergio&Torres Boys bij de D's en Freestyle Boys bij de E's) spelen op 13 juni in Eindhoven het districtskampioen schap. Einddoel is het landelijk kam pioenschap op de Dam in Amster dam. Bij de F's wonnen de Westdorpse Boys. In deze categorie is er geen vervolg. Onder de deelnemers aan het eerste Zeeuws-Vlaamse Straatvoetbaltoernooi in Terneuzen was slechts één meisjesteam: Girlpower uit De ploeg plaatste zich daarmee automatisch voor de districtswedstrijden in Eindhoven. de gemeente Sluis, foto Wim Kooyman www.lekkerpuzzelen.nl r\£T^T}\TVWT) V Marktsl 1 Middelburg u.cj_/ J\ V j\j\.i!iJla.I T0118886886 vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu tomatensoep, couscous en yoghurt met walnoten 15,00 en 12,50 vegetarisch Reserveren? bel 0118 - 886 866 kijk ook op: ww vanmorgen, 9.30-12.30 uur Zeeuws Veilinghuis, taxaties zaterdag 30 mei, 12.00 uur presentatie boek WarChild w.drukkerijmiddelburg.nl OP ALLE NATUURSTENEN --• -T T ÉL"***- alle soorten en maten op maat gemaakt prachtige, luxe uitstraling voor een superpri|s (actie* geldig t/m 30 juni) 'vraag naar de actievoorwaorden fJ

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 53