Milieuclubs vrezen sluiten subsidiekraan 'Cramer pareert de SieMatic 'Skimmen zal fors afnemen' Nu hoogglanslak voor de prijs van hoogglans kunststof Meisje In Ede van schoolplein ontvoerd 4 Donderdag 28 mei 2009 Laat u nu verrassen met de beste offerte: een echte hoog glanslak keuken in magnoliawit op het prijsniveau van een kunststofglans keuken. Echte lak glanst dieper. Wij informeren u graag over alle voordelen en laten u alle mogelijkheden zien. Welkom in onze showroom. Axel Keukenstudio van Vliet Nieuwendijk 89 T 01,15-564070 Goes Plieger Goes Nansenbaan 15 T 0113-246464 Middelburg SieMatic bij Keukenpooi Grenadierweg 17a T 0118-629522 Banken tekenen akkoord over vervangen van magneetkaart. AMSTERDAM - Fraude met de pin pas, het zogenoemde skimmen, neemt de komende twee jaar sterk af Dat belooft minister Wouter Bos van Financiën. Eind 2011 zul len alle oude pinapparaten vervan gen zijn door apparaten die de chip aflezen in de bankpas. Dat is twee jaar eerder dan ge pland. Gisteren tekenden de ban ken hiertoe een overeenkomst met tientallen vertegenwoordigers van de detailhandel op het kantoor van De Nederlandsche Bank. De pas met chip is veel moeilijker te kopiëren door skimmers dan de oude magneetkaart, stellen de ban ken. Vorig jaar bedroeg de schade door skimmers 31 miljoen euro, al dus de Nederlandse Vereniging van Banken. Per dag zijn ongeveer 75 mensen het slachtoffer van skimmen. De banken zijn meestal heel soepel bij het oplossen van dit probleem, wel levert het blokkeren van pas sen veel rompslomp op. De bendes skimmers sloegen tot voor kort veelvuldig toe bij de kaartjesautomaten van de NS. Nu de NS de automaten beter bevei ligt, verleggen de skimmers hun werkterrein naar de onbemande betaalautomaten bij tankstations en parkeergarages, aldus directeur Piet Mallekoote van Currence, het bedrijf dat eigenaar is van beta lingssysteem PIN. In ruil voor de vervroegde vervan ging van de pinapparaten kregen de winkeliers de toezegging dat de pintarieven de komende vijf jaar niet worden verhoogd. PETER VAN STRAATEN W4CMT No c EvzeiN TOT-t/LucHT Minister heeft alleen geld over voor projecten die vernieuwend zijn. door Rieks Holtkamp en Rudi Buis DEN HAAG - 'Er wordt niet gekort op milieusubsidies", zei minister van Vrom Jacqueline Cramer giste ren op werkbezoek in Eindhoven. „Alleen wil ik niet langer lump sums uitdelen aan een bepaald pro gramma, maar geld steken in speci fieke 'handelingsgerichte' projec ten." Ze wil de regels zo aanpassen dat deze meer gericht zijn op het stimuleren van vernieuwende en oplossingsgerichte initiatieven en niet meer puur op 'het aandacht besteden aan' onderwerpen en vraagstukken, schrijft zij aan de Tweede Kamer. Het milieubewustzijn onder de be volking en het bedrijfsleven is de laatste jaren volgens haar enorm toegenomen. „Daarom mogen we van de milieu-organisaties ook ver wachten dat die innoverende pro jecten oppakken die aansluiten op dat bewustzijn." Cramer gaf in Eindhoven een cheque van 950.000 euro aan het landschaps initiatief Het Groene Woud. Dat past volgens haar prima in haar nieuwe visie op subsidies. Directeur Frank Kohier van Milieu defensie: „Door alleen afzonderlij ke projecten te willen subsidiëren, wekt Cramer de indruk dat ze al leen geld wil geven aan initiatie ven die in haar straatje passen." De plannen van Cramer kunnen in de politiek rekenen op veel draagvlak, naast de coalitiepartijen is ook de WD verheugd. „Beter laat dan nooit", stelt Tweede Ka merlid Helma Neppérus van de WD. „Organisaties mogen van mij best protesteren, maar ik vind niet dat de overheid dat moet beta- DRIEBERGEN - Een 7-jarig meisje is gisteren in Ede ontvoerd. De poli tie heeft via het landelijke waar schuwingssysteem Amber Alert de hulp van het publiek ingeroepen om naar haar uit te kijken. Het meisje, Katja Leendertz, werd mee genomen in een grijze Opel Zafira. Dat heeft het Korps Landelijke Po litiediensten (KLPD) gemeld. Het meisje is tegen haar wil meege nomen vanaf het schoolplein van de Cavaljéschool aan de Veender- weg. Vrij snel nadat Katja tijdens het speelkwartier in een auto was ge trokken, werd duidelijk dat haar vader waarschijnlijk de dader is. Dat maakt de kans groot dat hij probeert Katja mee te nemen, waarschijnlijk naar de VS. Katja is ruim 1.30 meter lang, slank en heeft bruingrijze ogen. Bij haar ontvoering droeg ze een rood jas je. len. En ik vind het al helemaal niet kunnen dat de overheid hun advocaten moet betalen." GroenLinks noemt de plannen van Cramer echter een 'ongeloof waardige vlucht naar voren', om dat haar eigen groene projecten kli maatprogramma Schoon en Zui nig en het duurzaam inkopen van het Rijk op achterstand liggen. Bijna twintig organisaties krijgen een vaste subsidie voor meerdere jaren. Jaarlijks gaat het om circa ne gen miljoen euro. Zo krijgt Natuur en Milieu in de periode 2008-2010 een bedrag van 5,4 miljoen euro subsidie, en Vereniging Milieude fensie ruim één miljoen. Bedrijfsleven en bestuurders uiten al langer heftige kritiek op gesubsi dieerde milieugroeperingen die 'zich verzetten tegen democratisch genomen besluiten', schrijft Cra mer aan de Kamer. Zij wil voorko men dat subsidies worden ge bruikt voor dergelijke rechtszaken. „Ik acht dat een kwetsbare schakel in de volwassen relatie tussen over heid en milieubeweging." doo/ Joep T rommelen Volgens Gert Spaargaren, hoogle raar milieubeleid aan de Wagenin- gen Universiteit, wordt de subsi diesoep straks minder heet gege ten dan-ie nu opgediend wordt. „Ik denk niet dat Cramers nieuwe beleid in de praktijk een vreselijke breuk met het verleden zal beteke nen", zegt hij. Cramer pareert volgens hem met haar plan om enkel nog innovatie ve projecten te subsidiëren 'op een slimme manier de kritiek uit de Tweede Kamer'. Die vindt dat de overheid geen subsidie moet ge ven waarmee diezelfde overheid juridisch bestreden wordt. „Ik vind trouwens dat een regering die haar eigen kritiek financiert, een teken van een volwassen de mocratie is", zegt hij. „Ik ben niet overtuigd van de noodzaak om dat zomaar op de schop te nemen." Dat Cramer alleen nog maar inno vatieve projecten wil steunen, le vert volgens Spaargaren geen grote problemen op. „Neem de Stich ting Natuur en Milieu als voor beeld: die gaat al heel thematisch lees vind leef www.pzc.nl/abonneren

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 4