Sport Glenn Hofman behaalt dure Wielerfanaten matchpunten in bekerfinale Stadsloop heeft een ijzersterke bezetting SPARTA BOUWMAN ewielers PROFIL. 32 Donderdag 28 mei 2009 Delta/Bevers maakt Kansloos verlies Verbrugge Terminals Het team van Verbrugge Terminals verloor de eerste poulewedstrijd gis teravond met 8-0 van titelverdediger Van Donge en De Roo. Ronny Daniels was de enige die een setje wist te winnen tegen Dick Jas pers. Daniels haalde het beste moyenne van de Zeeuwen: 1.478. Martin Spoormans was kansloos tegen Torbjörn Blomdahi (0.960 gemid deld). Kees Wittens gaf in twee sets goed partij, maar verloor met 3-0 van Martin Horn. Berry Dallinga kon niet imponeren in zijn partij tegen Ad Koorevaar. De Sluiskillenaar verloor met 3-0 en haalde 30 caramboles in 51 beurten. Frédéric Caudron liet op de openingsdag van de bekerfinale het eerste vuurwerk zien. De Belg won de partij tegen de Zeeuw Roland Uytdewil- legen, die voor Seat speelt, met een moyenne van 3.750. halve misstap bij start van bekerfinale. door Frits Bakker rijsbergen - Het echec van vorig jaar is vergeten, de bekerfinale in het driebanden is weer nieuw le ven ingeblazen. Met acht teams, waaronder twee Zeeuwse, wordt in de komende dagen gestreden om de titel van teamkampioen. De regerend titelhouder, die vorig jaar door malversaties van de hoofd sponsor van het toernooi met lege handen naar huis werd gestuurd, is met Jaspers, Blomdahi en Horn ook nu de uitgesproken favoriet. Het Sluiskilse Delta/Bevers wordt gezien als een outsider, als Eddy Leppens, Jean Paul de Bruijn en Peter de Backer tenminste naar hun beste niveau kunnen groeien. Glenn Hofman was gisteren op de openingsdag de vervanger van Jean Paul de Bruijn, die wegens werkzaamheden verstek liet gaan. De jonge Hagenaar zette dure matchpunten op het scorebord, waardoor Delta aan de dreigende uitschakeling ontsnapte. Voor Verbrugge Terminals, net ge promoveerd naar de eredivisie zal jiet toernooi na de voorronden wel voorbij zijn, al was de start gis teravond meer dan een kansloze missie. Ronny Daniels kon de nummer één van de wereld, Dick Jaspers, zelfs laten schrikken. De Belg ging twee keer met zes van ac quit en won de eerste set van Jas pers met 15-13, om daarna de par tij met 2-1 te verliezen. De speelzaal in de Brabantse grens plaats, waar zaterdag de finalisten elkaar treffen, was tot vorige week nog een stoffige bouwhal van Snel len Recycling en is nu omge bouwd tot een arena waarin drif tig wordt gecaramboleerd. Gerwin Valentijn, de robuuste stratenma ker, wilde in zijn partij tegen Peter de Backer zelfs scoren in het don ker, toen de lichten boven de bil jarts een paar minuten uitvielen. Het kwam de Willebrorder op een duur missertje te staan. Hij won weliswaar in sets, maar miste zon der licht de beslissende bal voor 3-0, waardoor De Backer met twee resterende punten het verlies kon beperken tot 2-1. Dat kan een be langrijke set zijn als straks de afre kening wordt gemaakt in deze pou le. Crystal Kelly is in deze groep de best gekwalificeerde, Delta en Maas voeren vandaag en morgen het gevecht om de tweede plaats, die ook toegang geeft tot de kruisfi nales. De veelbelovende start van Delta, met overwinningen van Ed dy Leppens (3-0 tegen Barry van Beers) en Glenn Hofhaan (2-1 te gen Martin van der Spoel) werd door verliespartijen van Peter de Backer en Henk Habraken niet in eert overwinning omgezet (4-4). „Het ene setje dat we nu voor staan, kan de doorslag geven", be dacht Leppens, die voor Delta met 1.666 het hoogste moyenne liet no teren. Glenn Hofman maakte één slippertje, maar zorgde wel voor de matchpunten die Delta nog uit zicht geven op de finales. De Hagenaar zwaaide even later trots met het contract voor vol gend jaar dat hij op zak heeft. „Ik blijf bij Delta, dat is goed voor mijn ontwikkeling", zei hij trots. Met Leppens, De Backer, De Bruijn en Habraken voert de Sluis kilse stichting vandaag besprekin gen over verlenging van het ver blijf „We moeten concessies doen met de beloning van de spelers, omdat er een belangrijke sponsor is weggevallen", kondigde Meerten Dallinga al aan. Zeeuwen gaan berg Alpe d'Huez meerdere keren beklimmen. door Marlot Hak MIDDELBURG/HOEDEKENSKERKE - Ruim dertien kilometer afzien en vervolgens hetzelfde stuk opnieuw vele malen afleggen. Gekkenwerk zou je denken. Toch gaan zo'n 1300 wielerfanaten op 4 juni de be kendste berg uit de Tour de Fran ce, de Alpe d'Huez, meerdere ke ren op één dag beklimmen. Onder de deelnemers bevinden zich ook de Zeeuwse veertigers Ru dy de Klerk en Rolf van den Ber gen. Het gaat hen niet aleen om de uitdaging. Het duo wil vooral geld inzamelen voor onderzoek naar kanker. „Ik zal niet afstappen", vertelt Van den Bergen vastberaden. „Als het niet meer gaat, dan denk ik bij me zelf gewoon nog tot die bocht en dan stop ik, en dan ben ik daar en Irma Heeren is bij vrouwen favoriet voor de eindzege. door Koen de Vries MIDDELBURG - De ZLM Don Stads- loop trekt jaarlijks de meest uiteen lopende lopers naar Middelburg: van scholieren via junioren en re creanten naar (sub)toppers. In de negende editie, die morgengavond in de Middelburgse binnenstad wordt gehouden, is dat niet an ders. De basisscholieren lopen hun wed strijd om 19.15 uur, maar niet na dat zij een stevige warming-up hebben gedaan. Om 20.00 uur vol gen de junioren (13 tot en met 15 jaar) en de senioren. De junioren lopen één ronde van 2,5 kilometer door het oude stadshart van Mid delburg, de senioren leggen er drie af De wedstrijd bij die senioren kent vooral bij de mannen een ij- zersterke bezetting. Aan de start verschijnen onder anderen Wim Padmos, Wim Nieuwkerk, Michel Schrier, Tim Pleijte, Niels Koole, Miquel van Tongeren, Kevin de Pagter, Jesper Francke, Edwin De Stadsloop in Middelburg mag zich in een grote populariteit ver heugen. Ruim 300 atleten doen mee. Ook de basisscholieren ko men in actie. dan denk ik nee nog even tot die boom. Zo sleep ik me er door heen." Ook De Klerk uit Hoedekenskerke heeft zijn eigen geestdrift: „Mijn tante heeft een paar maanden gele den te horen gekregen dat ze borst kanker heeft. Dat geeft me zeker kracht om door te zetten." De tocht wordt georganiseerd door Alpe d'HuZes. De actie ont stond in 2006 waarbij 66 deelne mers zes keer de berg beklommen. Om mee te mogen doen aan het evenement hebben de deelnemers vooraf sponsorgeld ingezameld. De opbrengst gaat naar het KWF. Het is al de tweede deelname van De Klerk. „Ik werk bij CZ, één van de hoofdsponsors. CZ deed vorig jaar voor het eerst met een team mee. Ik fiets al twintig jaar fana tiek en als het dan ook nog voor het goede doel kan is dat perfect. Dit jaar wilde ik eigenlijk andere collega's de kans geven, maar toen bleek dat er een plaats over was Stolk en Leonard van Putten, stuk voor stuk lopers die de laatste ja ren wedstrijden op hun naam heb ben geschreven. Ook Brabander Huub Maas, de winnaar van vorig jaar, staat aan de start. De opval lendste naam is misschien die van Sebastiën Schletterer. De Middel burger schreef vorig jaar voor de tweede keer de Zeeuwse Kustmara- thon op zijn naam en verdween toen - weer met een blessure - in de anonimiteit. Morgen maakt hij zijn rentree. Bij de vrouwen is Irma Heeren de opvallendste naam. De Zeeuwse die nu in Harderwijk woont, won het afgelopen jaar de Kustmara- thon bij de vrouwen en doet nu net als Schletterer weer voor de eerste keer mee in een Zeeuwse wedstrijd. Heeren krijgt concurren tie van Amina van Putten, Anjolie Engels en Sandra de Block. In de Stadsloop wordt op twee fronten gestreden. Er wordt een in dividueel klassement opgemaakt, maar ook een voor teams. Die be staan uit vier mannen en een vrouw, waarbij de tijd van de lang zaamste man niet meetelt. Bij de teams lijkt Koole Sport met Pad mos, Maas, De Pagter, Schletterer en Heeren de te kloppen ploeg. De organiserende vereniging Dyna mica had gisteren voor de senio renloop al meer dan 350 inschrij vingen binnen. Win een ION met je proefrit Sparta heeft een leuke actie. Je kan nu een dag lang een proefrit maken op een Sparta ION. En als je de meeste kilometers aflegt, win je ook nog eens de fiets. Wil je niet zo ver fietsen? De eerste 100 deelnemers hebben altijd prijs*. Boek nu je gratis proefrit bij de dealer of op www.sparta.nl Something Special noordstraat 17, burgh-haamstede tel.: 0111-65 12 so www.fietswereldbouwman.nl JAN DE JONGE TWEEWIELERS BIKE TOTAAL Weststraat 5-7, 4301 BW Zierikzee Tel. 0111-412115 www.dejongetweewielers.nl Kerkstraat 29 4311 BB Bruinisse Tel 0111-481663 www.haecktweewielers.nl Something Special U£ ET'JïP E 01A L I 'J leelstraat 31Zierikzee. Tel. (0111) 45 00 18 2 etages fietsplezier! www.profilecenterpoint.nl Verton Tweewielers Kerkstraat 1 4328 LH Burgh Haamstede Tel. 0111-651324 www.vertonbiketotaal.nl Irma Heeren, hier in actie tijdens de Kustmarathon, komt morgen in actie tijdens de Stadsloop. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 34