port De mooiste is nu ook de beste 31 29 33 Lionel Messi topscorer van Champions League Josep Guardiola haalt als zesde 'de dubbel' Oostenrijkse justitie zorgt voor onrust in kamp van Rabobank Donderdag 28 mei 2009 Delta/Frans Bevers opent bekerfinale met puntendeling Tip? sport@pzc.nl Barcelona mist alleen in eerste tien minuten regie in de finale (2-0). door Leon ten Voorde DEN HAAG - Het komt niet vaak voor dat de leukste ploeg zich ook de beste mag noemen. Maar de Oude Stad Rome, die al zoveel grootheden bekroond heeft zien worden, krijgt de superieure winr naar die ook nog eens het voetbal laat zegevieren. Barcelona wint voor de derde keer in de historie de Champions League en nie mand die de 2-o-overwinning kan betwisten. Zelfs tegenstander Man chester United niet. De mooiste is dus nu ook de beste. Barcelona heeft Europa dit seizoen alles geboden en daar past maar een beloning bij: de prijs der prij zen. Hoe bijzonder is het om te zien dat in de wereld van de dolge draaide miljoentransfers, drie jon gens uit de eigen opleiding de baas zijn van het middenveld. Bus- quets, Xavi en Iniesta groeiden op met de fijnzinnige cultuur van Bar celona en die puurheid van het spel hebben ze meegenomen naar de Romeinse arena. Daar, op het hoogste podium, voeren ze na de i-o-voorsprong hun souplesse op in het positiespel. En dat doen ze met het gemak alsof het een wed strijdje bij de junioren van Barca betreft. Het is voetbal zoals dat ooit voor de liefhebber bedacht is. Voetbal als een grote rondo, met de techniek altijd als basis van alle ideeën. Dat laatste is ook het uitgangspunt van de nog maar 38-jarige coach Jo- sep Guardiola, die in zijn eerste jaar als hoofdtrainer meteen alles wint: de Spaanse titel, de beker en de Champions League. Het mondi ale topvoetbal is vergeven van de resultaattrainers, maar in die omge ving is de Catalaan de witte raaf die de dag voor de grote finale zegt dat zijn spelers in de finale zich 'mooi moeten voelen'. „Ze moeten laten zien wat ze kunnen en alles durven." Alles laten zien... dat slaat natuur lijk ook op de wedstrijd in de wed strijd. Het duel tussen de twee bes te spelers van dit moment: Ronal- do, de macho-geweldenaar uit Por tugal versus Messi, de fijne, verle gen dribbelaar uit Argentinië. Ro- naldo heeft voor het Romeinse bal speciaal zijn rode pumps uit de GerechtsDeurwoorrfersKantoor Zeeland Uit een exploot van kandidaat-deurwaar- der M. Weertman d.d. 20 mei 2009 blijkt, dat t.v.v. Auto-Lease Walcheren B.V., h.o.d.n. Schelde Autolease, gevestigd te Vlissingen, aan KE-CHU WU geboren op 10-02-1968, zonder bekende woon- of verblijfplaats, is betekend het door de Kantonrechter te Middelburg gewezen vonnis van 02-06-2008. Bij dit exploot, waarvan K. Wu een afschrift kan krijgen op één van onderstaande adressen, is tevens bevel gedaan tot betaling van een som geld binnen twee dagen daarna. Gerechtsdeurwaarderskantoor Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes 0118-633008 0113-250925 kast gehaald, Messi laat zijn fluwe len voeten dansen in het blauw. Ronaldo is de man van de eerste tien minuten als hij het doel van Barcelona enkele malen van af stand bombardeert. Maar het wordt de avond van Lio nel Messi, die de wereld laat zien dat zijn klasse niet alleen zit opge sloten in zijn magische 'linker'. Messi kan namelijk ook koppen. En die specialiteit was tot voor kort nog niet bekend van de spe ler, die in Rome bewijst dat een vlo kan vliegen. Zijn coach heeft hem in de spits geposteerd om de stoere mannen MIDDELBURG - Mede door zijn doel punt in de finale tegen Manches ter United is Lionel Messi dit sei zoen topscorer geworden van de Champions League. De aanvaller van Barcelona heeft er negen ge maakt in twaalf duels. Daarmee blijft hij Miroslav Klose (Bayern München) en Steven Gerrard (Li verpool) met twee doelpunten voor. Vorig seizoen was Cristiano Ronaldo (ManU) met elf doelpun ten de kroonschutter. Kaka en Andrei Shevchenko (beiden AC Milan) gingen hem voor. van United achterin in verwarring te brengen. Het is de filosofie van CruijfF. Moeten we tegen twee gro te mandekkers? Dan zetten we een kleintje in de spits. Niet voor niets is de Nederlander ook het grote voorbeeld van Bar^a-trainer Guardiola, die in 1992 het tactisch brein was van het dreamteam van Cruijff Messi speelt slim, soms met een vleugje virtuositeit en staat samen met Xavi ook aan de basis van de i-o van Barca. In het elftal vol schoonheid onder streept Eto'o zijn kille zakelijkheid door United-doelman Van der Sar in de korte hoek te verrassen met MIDDELBURG - Josep 'Pep' Guardio la is de zesde die zowei als trainer als als speler de Cup met de Grote Oren omhoog mocht houden. In 1992 speelde hij mee bij Barcelona in de gewonnen finale tegen Samp- doria (1-0, goal Ronald Koeman). Zijn voorgangers zijn Miguel Munoz, Giovanni Trapattoni, Jo- han Cruijff, Carlo Ancelotti en Frank Rijkaard. Behalve Guardiola haalden alleen Munoz (Real Ma drid) en Ancelotti (AC Milan) het huzarenstukje uit met dezelfde club. een veredeld puntertje. Die treffer valt in de openingsfase, die geheel in handen is van United, Maar na de eerste succesvolle uitbraak van de Spaanse kampioen zakt het an ders zo zelfverzekerde United ver weg en'is Bar^a de betere. Van Ro naldo wordt nog maar weinig on dernomen. Rooney? Niet gezien. Grote wedstrijden behoren door grote spelers beslist te worden en Barcelona wint voor de derde keer in zijn bestaan de Cham pions League. Manchester Uni ted wordt met 2-0 verslagen door goals van Eto'o en Messi. dat gebeurt twintig minuten voor tijd als Xavi een prachtige voorzet aflevert, die door Messi even zo schitterend wordt binnengekopt: 2-0. Van der Sar, die zich na de on gelukkige openingstreffer prima herstelt, is kansloos. De doelman moet daarna lijdzaam toezien dat hij, net als in 1996, de overwinning van het jaar daarvoor geen vervolg kan geven. Toen ging het in Rome met Ajax mis tegen Juventus (na strafschoppen), nu gaat het in de Oude Stad fout te gen een ploeg die het voetbal dit seizoen een nieuwe toekomst heeft gegeven. Derde zege Bar^a - Barcelona-Manchester United 2-0 (1-0). 10. Samuel Eto'o 1-0, 70. Lionel Messi 2-0. Scheidsrechter: Busacca (Zwi). Gele kaart: Piqué (Barcelona), Ronaldo, Scholes, Vidic (Man chester United). Aantal toe schouwers: 62.467. Voor Barcelona betekent het de derde zege in het belang rijkste Europese toernooi. Eer der won het in 1992 en 2006. Daarmee komt het op gelijke hoogte met ManU. Josep 'Pep' Guardiola Lionel Messi heeft Barcelona in veilige haven gekopt. foto Ettore Ferrari

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 31