Kinderen zijn voor even ondernemers kpn Rechtbank: lagere straf voor racende junk Digitenne Beter beeld en geluid. Met Digitenne bespaar je 100,- per jaar*op je tv-kosten. Makkelijk toch? ■:V mm Donderdag 28 mei 2009 I 23 Leerlingen basisschool De Branding doen mee aan project Bizworld. door Cornelleke Blok vlissingen - 'Vijf voor de prijs van vier!' 'Als je deze koopt, dan krijg je die er gratis bij!' Een lokaal op basisschool De Branding in Vlissin- gen veranderde dinsdag voor even in een marktplaats. Met schreeu wende kooplieden, nep-euro's, af dingende klanten en kleurige koopwaar. Groep 8 doet mee aan het ondernemersspel Bizworld. Een spel inderdaad, maar wel le vensecht. De leerlingen zijn voor even ondernemers. Ze zetten in groepjes een eigen 'bedrijf op, dat vriendschapsbandjes verkoopt. Paul Arts van Van Lanschot Ban- 'lk dacht dat we failliet gingen, maar nu hebben we de meeste winst!' kiers - die het project op De Bran ding sponsoren - geeft les. Er komen aandelen, budgetten en ondernemingsplannen bij kijken. Een paar weken geleden moesten ze zelfs op sollicitatiegesprek om te bepalen wie algemeen directeur, marketingdirecteur, ontwerper en verkoopdirecteur werd. „Zo komt iedereen aan z'n trekken", legt lera res Margo van Zalinge uit. „Ik vind het een leerzaam project, want de leerlingen passen alles toe. Ze moe ten een sollicitatiebrief zonder fou ten schrijven, zichzelf verkopen, re kenen en ook creatief bezig zijn. We delen bonussen uit als leerlin gen goed samenwerken." Leerlingen van basisschool De Branding in Vlissingen verkopen hun armbandjes in de klas. foto Lex de Meester Uiteindelijk gaat het erom wie de meeste armbandjes verkoopt voor de beste prijs én met de meeste winst. Daarvoor moet eerst een marketingcampagne bedacht wor den, met bijbehorend marketing budget. Een poster en een reclame spotje. 'Amigos: 4 you 8c me', 'Yel- lyfish is niet mis', 'Lucky Friends just for friends' en 'Wave gives you power'. Het hoogtepunt is de verkoop van de armbandjes aan de leerlingen van groep 7. Wave verkoopt simpele voor twee 'bizeu- ro's' per stuk, een andere groep Bizworld Het project Bizworld is be dacht door een Amerikaanse ondernemer die zijn dochter wilde uitleggen wat zijn baan in hield. Het project bestaat al langer, maar nu kunnen bedrijven voor 1000 euro een school 'adopte ren'. Mensen uit het bedrijfsle ven begeleiden het project op de school. De Branding is geadopteerd door Van Lanschot Bankiers. Ook basisschool VSV in Vlis singen doet mee aan Bizworld. Kijk op www.bizworld-neder- land.ni voor meer informatie. gaat voor armbandjes met grote kralen. „Die waren heel duur. We hebben veel 'rasta-dingen' ge bruikt, die vindt iedereen leuk", zegt directeur marketing en pro ductie Steven (12). Hij glundert. „We hebben 21 euro's winst! Ik dacht dat we failliet zouden gaan, maar volgens mij hebben we nu de meeste winst van iedereen." Zijn bedrijfsstrategie? „Je moet ge woon acties bedenken. Bij ons kreeg je één kleine armband gra tis, als je een grote kocht." Van Zalinge: „Ik hoop dat ze zich nu beter realiseren hoe het opstar ten van een bedrijf werkt. Dat je niet zomaar een winkeltje kan be ginnen. Dat gaat tegenwoordig toch vaak mis." Algemeen directeur Dylan (12) van 'Wave' is enthousiast. „Dit is net als in de echte wereld. Ik wil gymleraar worden, maar als dat niet lukt, kan ik altijd nog een ei gen bedrijf beginnen." middelburg - Een werkstraf van tweehonderd uur, vier maanden voorwaardelijke celstraf en eerwrij- ontzegging van een jaar. Zo luidt de straf die de Middelburgse recht bank gisteren gaf aan een 21-jarige Vlissinger. Die straf is lichter dan de eis die de officier van justitie twee weken geleden uitsprak. Ze vroeg toen om een werkstraf van 240 uur, zes maanden voorwaardelijk en een rijontzegging van twee jaar. Dat was volgens haar een gepaste straf voor iemand die een fiets met ge weld van een Middelburgs elfjarig kind had gestolen en mei vorig jaar een ongeval had veroorzaakt. De Middelburger was na inname van flink wat drugs op zijn scooter gestapt en botste vervolgens al slin gerend tegen een fietser. Het slachtoffer raakte daarbij flink ge wond. De dader bekommerde zich niet om hem maar vluchtte. Volgens de rechtbank was de da der op dat moment verminderd toerekeningsvatbaar. Om die re den legden de rechters hem een minder zware straf op. Ook speelt mee dat de jongeman inmiddels de drugs heeft afgezworen en het volgens deskundigen nu goed met hem gaat. Si 11 ff Man gewond na botsing truck en fiets middelburg - Een fietser (38) moest gisterochtend per ambulan ce naar het ziekenhuis nadat een truck hem aanreed. Het slachtof fer, uit de gemeente Veere, liep schouderletsel op. Zijn fiets is vol ledig plat gereden. Het ongeluk ge beurde rond kwart over zeven op de Veerseweg. De bestuurder van de vrachtwagen, een man uit de gemeente Middelburg, sloeg rechts af de Nassaulaan in en zag de fiet ser, die ook op de Veerseweg reed, over het hoofd. Deze kwam ten val tussen de wielen van de truck. Disco-avond voor gehandicapten middelburg - In discotheek Club Divine aan de Markt in Middel burg wordt morgenavond een dis co-avond voor mensen met een Verstandelijke beperking gehou den. De avond wordt georgani seerd door de afdeling Zeeland van de Landelijke Federatie Belan genbehartiging. Thema van de disco-avond is 'après ski'. Entree is 2 euro, inclu sief consumptie. De avond duurt van 19.00 tot 22.00 uur. Discogan gers mogen ook introducees mee nemen. 15 I'S il ii Digitaal beeld en geluid voor maar €7,50 per maand Gratis gebruik van een digitale ontvanger 0 Binnen 10 minuten zelf aan te sluiten Primafoon kpn.com 0900-0244 sluit je aan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 25