Zeeland PZC Veere toch akkoord met politieplan WALCHEREN 18 17 21 't Groentje mag tegen de vlakte 5)e Get te puzzeiacvtt itcum aan utal deÜRVKKERY 25% KORTING BUITENTAFELS XXX Skatende jongeren gaan naar 'Wim' Zijn uitdaging en haar droom: 'We gaan naar Wichita Falls!' Scholen Vlissingen en Goes starten in vmbo opleiding toerisme Donderdag 28 mei 2009 Tip? walcheren@pzc.nl Burgemeester stemt na toezeggingen in met samenvoeging. door Emile Calon domburg - Het politieteam Veere mag samengevoegd worden met dat van Middelburg. Maar dan moeten in het weekeinde en gedu rende de zomerperiodes 's nachts wel twee volledig bemande pa trouillevoertuigen op het grondge bied van Veere aanwezig zijn, al dus burgemeester Rob van der Zwaag. De top van de Zeeuwse politie wil de organisatie veranderen. Onder deel van dat plan is het terugbren gen van het aantal teams. Voor Walcheren betekent dat de samen stelling van één team voor Vlissin gen en één voor Middelburg en Veere samen. Toen de Veerse bur gemeester via de PZC van dat plan hoorde, liet hij diezelfde dag nog een raadscommissie van de ge meente weten dat hij die samen voeging mogelijk zou blokkeren. Vooral omdat hij bang was dat de vorming van het nieuwe team zou leiden tot vermindering van de in zet in Veere. Na overleg met de politie en de an dere twee Walcherse burgemees ter kan Van der Zwaag zich toch vinden in de plannen tot samen voeging. In een brief aan plaatsver vangend korpschef Els B rekelmans laat hij echter wel weten dat er in zijn gemeente een politiebureau moet blijven. Ook wil hij regelma tig kunnen overleggen met een teamchef van de politie die be kend is met alle Veerse zaken. Vol- Veere krijgt de toezegging dat er in de weekeinden en de zomers elke nacht twee eenheden van de politie aanwezig zijn op het grondgebied van de gemeente. gens Van der Zwaag heeft hij in middels de toezegging van het korps dat het bewuste bureau be houden blijft en dat hij regelmatig kan overleggen met een teamchef of met een agent die alles weet over een bepaalde zaak. Want Van der Zwaag vindt het belangrijk om niet alleen over theoretische zaken te praten, maar ook met mensen die precies op de hoogte zijn. Hij heeft ook de toezegging dat in de weekeinden en de zomerse we ken er 's nachts voldoende agen ten patrouilleren op het Veerse grondgebied. Wel is hem voorge houden dat die agenten wel eens weggeroepen kunnen worden als er bijvoorbeeld een grote vechtpar tij uitbreekt op bijvoorbeeld de Middelburgse Markt. Tegelijkertijd is hem verzekerd dat agenten die in Middelburg patrouilleren naar Veere komen als daar iets bijzon ders aan de hand is. Van der Zwaag kan met deze toe zeggingen leven, zo liet hij giste ren desgevraagd weten. Wat hem betreft krijgt de nieuwe organisa tie nu vorm. „Het maakt mij niet uit hoe de politie is georganiseerd, zolang er maar voldoende agenten zijn om problemen in Veere aan te pakken." domburg - Motel 't Groentje in Domburg wordt hoe dan ook pas na augustus/september gesloopt. De sloopvergunning blijft gehand haafd. Dat schrijft het college van B en W. Er zijn zeven omwonen den die zich verzetten, zowel te gen de sloop als de geplande nieuwbouw. Hun bezwaren tegen sloop zijn van de hand gewezen, die tegen nieuwbouw zijn in be handeling. Arcus Projectontwikke ling liet een sloopveiligheidsplan opstellen. Daarmee is er geen ruimte meer voor 'verdergaande belangenafweging', schrijven B en W. Mochten omwonenden schade lijden, dan kunnen ze proberen die op Arcus te verhalen. www.1ekkerpuzzelen.nl O YA a llfiB ALMANAK MIDDELBURG - De baan was te glad voor wilde capriolen. Dus gisteren geen imponerende trucs bij de opening van het nieuwe skatepark in de Middelburgse wijk Veersepoort. Jongeren die de baan mochten ontwerpen, hebben goed gekeken naar wat skaten op straat aantrekkelijk maakt: trappen waar je van af kunt skaten en hellingen om snelheid te maken. Ze hopen dat het park zo'n aantrekkingskracht heeft dat skatende jeugd de straat links laat liggen. Wethouder Albert de Vries gaf in zijn speech ruiterlijk toe dat de ge meente beter met de omwonenden had moeten communiceren. De buurt is geschrokken van de afmetingen van het skatepark. De jongeren noe men hun baan 'Wim'. Dat is een eerbetoon aan de overleden PvdA'er Wim Kooiman, die het ska ten in Middelburg een grote impuls heeft gege ven. foto Lex de Meester Markt 51 Middelburg T0118 886 886 OP ALLE NATUURSTENEN 8§ alle soorten en maten op maat gemaakt S prachtige, luxe uitstraling voor een superprijs (actie* geldig t/m 30 juni) *vraag naar de actievoorwaarden Tip? redactie@pzc.nl Eventjes gewoon telefoneren is er in deze moderne tijd niet meer bij. We skypen, we hyven, we chat- ten, we msn'en, we twitteren, we bloggen en we sms'en. Een mannelijke collega ontving gisteren het volgende sms-je van zijn, eveneens mannelijke, colle ga. 'De garage belde net naar kan toor. Je auto is klaar. Je kunt 'm vanmiddag ophalen. XXX.' 'Dank.' 'Sorry, die XXX waren een auto matisme.' 'Geeft niet hoor. Ik hou ook van jou.' De volgende keer pakt onze colle ga gewoon de telefoon. vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu tomatensoep, couscous en yoghurt met walnoten €15,00 en €12,50 vegetarisch Reserveren? bel 0118 - 886 866 vanmorgen, 9.30-12.30 uur Zeeuws Veilinghuis, taxaties zaterdag 30 mei, 12.00 uur presentatie boek WarChild kijk ook op: www.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 19