Meningen Blauw Bloed LEZERSEMTRA PZC Hét royaltyprogramma op tv Donderdag 28 n i 2009 1 1 LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl (max. 150 woorden) Districtsbeker In de krant van zaterdag 16 mei stond een lijstje met Zeeuwse fina listen in de districtsbeker. In dit lijstje stond vermeld dat Breskens 1 keer in de finale heeft gestaan en wel in 1983 tegen PSV 2. Dit is niet juist. Op 26 juni 1973 speelde Bres kens (toen derde klasser) de finale van het district Zuid 1 in Oud-Gas tel tegen TOP uit Oss (destijds een eerste klasser, de hoofdklas be stond toen nog niet). Ik weet het zeker want ik was er zelfbij, we verloren de wedstrijd jammer ge noeg met 1-2. Breskens heeft dus 2 keer in de finale gestaan. Kees de Nooijer Violierstraat 37, Breskens Zweefvlieger Dinsdag lees ik het droevige be richt dat een zweefvlieger is omge komen en een andere zwaarge wond is geraakt - maandagavond rond negen uur. Ik kan er echt niet bij dat er toestemming is ver leend om de lucht in te gaan; van af de ochtend stonden alle media bol van de berichten over aanko mend stormachtig weer. Dunkt mij dat Vliegveld Midden Zeeland toch op de hoogte is van een opko mende storm? Ruud Jobse Torentrans 134, Middelburg Zweefvlieger 2 Het is wel heel onprofessioneel dat men bij het zien van de lucht die dag, vanaf 17.00 uur nog activitei ten op het vliegveld ondernam. De zuidwestelijke hemel zat vol dreiging. Daar heb je geen 'buienra dar' voor nodig. De marine meteo vroeg toen al aandacht voor de ple- ziervaart om niet op het water te gaan, laat staan te gaan vliegen! De ontwijkende reactie van de leiding van het vliegveld op Omroep Zee land ervoer ik dan ook als gênant en vraagt om onderzoek door be trokken instanties Jaap den Hollander Deltaweg 17, Haamstede Middelburgse!ie Courant In de krant van 23 mei las ik dat lel ie Sybren Sybrandy in het telefoon boek van 1940 van Middelburg was gevonden als hoofdredacteur van de Middelburgsche Courant. Hij was inderdaad de laatste hoofd redacteur van dit dagblad, dat op 31 mei 1940 opging in de krant. Sy brandy was sinds 1934 aan de krant verbonden, waarbij hij de laatste tijd redactiechef was, tot hij op 1 september 1939 dr. S. S. Sme ding opvolgde als hoofdredacteur, die dat zo'n tien jaar was geweest. Sybrandy bleef maar ongeveer acht maanden hoofdredacteur, daar hij weigerde mee te werken met de Duitse bezetter. Hij vertrok toen uit Zeeland en was tot 1945 werkzaam als verzekeringsinspec teur. Nadat hij nog even beoogd hoofdredacteur van de Apeldoorn- se Courant was geweest, heeft hij de journalistiek vaarwel gezegd. Sy brandy (geboren in 1904 in Berli- kum (Friesland) en overleden in 1980 in Putten) was begin jaren twintig als verslaggever begonnen bij een Friese krant en werd in 1927 redacteur bij de Winschoter Courant. Ten slotte werkte hij be gin jaren dertig bij de Asser Cou rant, voordat hij benoemd werd bij de Middelburgsche Courant. F.P.J. Doeleman Westerzicht 518, Vlissingen Varkensruiming Mexico heft griepbeperkingen op(krant, 22 mei). Momenteel is er wereldwijd grote ophef ontstaan over-de gruwelijke manier waarop Egypte vierhonderdduizend var kens ruimt, die door de christelij ke minderheid worden gehouden. De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) waarschuwde al dat het ruimen van varkens geen enkel ef fect heeft op de bestrijding van de Mexicaanse griep. De WHO ver werpt de maatregel van het massa le ruimen van varkens, omdat niet is aangetoond dat de besmetting van varken naar mens loopt. Al leen Egypte heeft deze drastische maatregel genomen, zonder dat er een geval van het virus is geconsta teerd! De slachtingen zijn bar baars, dieren worden levend met sjofels op vrachtwagens gegooid, ze worden met ijzeren stangen ge slagen. Vervolgens worden de nog levende en zwaargewonde dieren op een grote hoop gegooid en cre peren. Er zijn wereldwijde protes ten en vele internationale bezwa ren tegen deze wrede en onnodige ruimingen. Er dient een einde te komen aan deze wreedheden. C. Minneboo J.D.P. de Smitstraat 31, Oost-Souburg Éfc&fAg 4-- 'ri' <9S De 'grote waternavel' is nog altijd de enige exoot waar een verkoop verbod voor geldt. foto CPD Inheemse soorten Krant, 23 mei: competitie van uitheemse soorten zorgt voor uit sterven van inheemse soorten. De heilige overtuiging van veel ecolo gen. In 2008 is wereldwijd elke ver meende introductie die tot uitster ven leidde, onderzocht. Uitkom sten: competitie van uitheemsen leidt niet tot het uitsterven van in heemsen, de soortenrijkdom neemt door evolutie en hybridisa tie snel toe (de afgelopen eeuw zijn zo nieuwe soorten ontstaan). Een wereldwijdé, eenvormige Mc- Donalds-natuur is onder meer van wege de lokale evolutie onmoge lijk. Een andere studie onderzocht ver gelijkbare invasies van de afgelo pen miljoenen jaren met exact de zelfde uitkomsten als resultaat. Een onderzoeker: 'Ik haat de 'exo- ten zijn slecht'-gedachte, die is zo onwetenschappelijk'. Diverse mi lieufilosofen, zoals Kate Rawles, onderzochten deze gedachte. Xen- ofobie bleek vaak de werkelijke re den om uitheemse soorten te be strijden. 'Inheems' is altijd goed, 'uitheems' per definitie slecht. De 'McDonalds-natuur'-bangmakerij voedt deze xenofobie, die al tot gruwelijkheden tegen uitheemse dieren heeft geleid. Dus oorlog te gen exoten? Die verlies je door de globalisatie, een wetenschappelijke basis ontbreekt en wreedheden zijn al begaan. Acceptatie is een be ter alternatief J. Sereno Korte Ceere 145, Middelburg Koning David Ad Bloemendaal schrijft in de krant van 23 mei over de Pales- tijnen die hun huizen uitgedreven dreigen te worden. Ik ben net te rug van een reis naar Israël en de Palestijnse gebieden en was ook in die wijk en bij een vrouw die op 9 november 2008 door de Israëli sche politie en Joodse kolonisten haar huis is uitgezet, samen met haar aan een hartaanval overleden gehandicapte man. Zij woont nu in een tent vlak bij haar door kolo nisten ingepikte woning. Palestijn se families die hun huis worden uitgezet, hebben in 1956 van de Verenigde Naties een gebouwen complex toegewezen gekregen, na dat ze in 1948 waren gevlucht van uit West Jeruzalem. Het doel van de kolonisten is enkel en alleen om die hele wijk te 'verjoodsen'. Deze Palestijnse families worden door loodse rabbijnen van de orga nisatie Rabbis for Human Rights geholpen omdat zij geloven dat het Jodendom leert dat ieder mens rechtvaardig behandeld moet worden. Corrie van der Hart Vronesteijn 46, Oostkapelle Bankiers Volgens minister Wouter Bos moe ten bankiers examen afleggen in de toekomst. Kan dit dit ook voor ministers of andere politici? Er zijn er die flapdrol genoemd wor den en daar niet tegen kunnen: een cursus assertiviteit misschien? In Italië gaan ze zelfs zover dat ze op 72-jarige leeftijd een verhou ding beginnen met een meisje van 18 jaar. Als je de televisiestations naar je hand kunt zetten en even tueel de schrijvende pers heb je veel macht. Maar pervers blijft het. A. de Waele H. Dunantstraat 20, Koewacht Walk Inn Als vrijwilliger van Stichting Palla dium wil ik reageren op de uitspra ken van burgemeester Dijkstra in de krant van 19 mei. Zijn uitspra ken zijn onterecht. Er wordt kei hard gewerkt bij Palladium in alle sectoren en zeker in het jongeren werk. Dat er ondanks dat pro bleemjongeren rondlopen, kan nooit toegeschreven worden aan de welzijnsinstelling. Dat is wel al te gemakkelijk. Kijk eens om je heen burgemeester Dijkstra, in Gouda is de avondklok ingesteld speciaal voor dit soort jongeren, in Utrecht worden particuliere bevei ligers ingezet, in heel Nederland worden er opvoedingsprojecten op losgelaten en worden jongeren zelfs persoonlijk begeleid om van alle overlast te worden bevrijd, maar in Vlissingen ligt het volgens de burgemeester^an het feit dat de welzijnsorganisatie in een dip zit. Palladium zit absoluut niet in een dip. Er worden veel succesvol le activiteiten, diensten en projec ten neergezet van die miljoen eu ro, waar honderden Vlissingers erg blij mee zijn. Meike Coppoolse Batenburg 47, Vlissingen Blauw Bloed is hét royaltyprogramma van de EO dat de leden van de Koninklijke familie van dichtbij volgt. Deze nieuwe, luxe 3dvd-boxvan het seizoen 2008-2009 presenteert op een toe gankelijke maar gedegen manier de recente ontwikkelingen rondom de Oranjes. Verslaglegging van werkbezoeken, achtergrondreportages, historische feiten en een kijkje in de levensstijl. Daarnaast vele extra's zoals de special 'De kinderen van Oranje' en een overzichtelijke stamboom. Speelduur 4 uur. Adviesprijs 34,99 1 Lezersprijs 21,95 'exclusief 2,95 verzendkosten Meer informatie en bestellen ikbestel opwww.pzc.nl/webwinkel De levertijd is 5 werkdagen. U kunt ook de bon invullen. De levertijd is dan 10 werkdagen. Bij vragen over uw bestelling of levering belt u met de klantenservice: 0900-2021352 0,45 per gesprek). Het is helaas niet mogelijk om uw bestelling telefonisch of per email door te geven. BON BLAUW BLOED üierbij bestel ik(aantal) x 'Blauw Bloed'dvd-box a 21,95 per box VOORLETTERSVOORNAAM NAAMOM OV GEBOORTEDATUM ABONNEENUMMER Hierbij machtig ik Buckaroo Payment Service om in opdracht van Wegener Nieuwsmedia BV eenmalig het verschuldigde bedrag af te schrijven. BANK-/GIR0REKENING HANDTEKENING 'exclusief verzendkosten van 2,95. Stuurde volledige in blokletters ingevulde bon in een envelop naar Webwinkel, o.v.v. 'Blauw Bloed dvd Box', Postbus 1090,5004 BB Tilburg. 0e PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. Op alle informatie die u aan ons verstrekt is de Wet Bescherming Persoonsgegevens van toepassing. In het colofon van de krant en op www.pzc.nl treft u nadere informatie aan. HET ROYALTY JAAR INBEELD ,w_|

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 11