Obama kiest 'Latina' als rechter Hooggerechtshof Eind in zicht voor Deense hippie-kolonie Rugmassage kussen X LEZERSEMTRA PZC Woensdag 27 mei 2009 9 ook ondanks strafmaatregelen. Bovendien wentelen de macht hebbers de lasten af op hun toch al arme bevolking hetgeen juist niet de bedoeling is van degenen die de sancties afkondigen. 0 Kan de internationale gemeenschap dan helemaal niets doen? Als een land zich bewust isoleert staat de wereldgemeenschap fei telijk met lege handen. De inter nationale rechtsorde is erop geba seerd dat iedereen meedoet. Dat elk land wil meepraten en meebeslissen. Als een regering er bewust voor kiest dat niet te doen, is het systeem ineffectief Is een militair ingrijpen denkbaar? Nee. Daarvoor is binnen de VN geen mandaat te krijgen. Dus zou het een eenzijdige operatie cloon Aila die raasde over een ge bied waar drie miljoen mensen le ven. Door de cycloon zijn ruim 120 mensen om het leven gekomen, meldden autoriteiten in beide lan den gisteren. De cycloon die ge moeten zijn van bijvoorbeeld de VS, Zuid-Korea en Japan. Mili tair gezien zou die actie succes vol kunnen zijn. Politiek gezien echter niet. China en Rusland zullen het ingrijpen nooit billij ken. Bovendien is niet in te schat ten wat het regime van Noord-Korea zelf zal doen. Stel dat het reageert met raketaanval- len en mogelijk atoombommen. Dan is het leed niet te overzien. Is Noord-Korea wel een militaire bedreiging? De experts zijn het daarover on eens. Volgens de een bezit Noord-Korea zes tot acht atoom bommen en talloze technolo gisch hoogwaardige raketten. De ander daarentegen beweert dat Noord-Korea economisch niet in staat is grote aantallen atoomwa pens en raketten te maken. Daar door vormt het geen grote strate gische bedreiging. Wel vormt het een militair gevaar voor Zuid-Ko rea en Japan mede omdat het een leger heeft van 1,2 miljoen man plus acht miljoen reservis ten. Noord-Korea is straatarm. Hoe kan het dan raketten en atoomwapens ontwikkelen? Betrouwbare cijfers over de Noord-Koreaanse economie ont breken. Naar schatting omvat de economie 17 miljard euro per jaar en de economie krimpt. Maar het regime geeft enorm veel uit aan het ambtenaren korps, het leger, de bewapening en prestigeobjecten. Dat gaat ten koste van de gewone burger. Die leeft in grote armoede. Levensverhaal van Sotomayor verbeeldt de Amerikaanse droom. door onze correspondent Frank Hendrickx WASHINGTON - In een nieuwe 'his torische stap' naar meer diversiteit aan de top van de Amerikaanse sa menleving, heeft president Barack Obama de 54-jarige rechter Sonia Sotomayor genomineerd voor het uiterst invloedrijke Hooggerechts hof. De dochter van immigranten uit Puerto Rico zal, indien goedge keurd door de senaat, de eerste La tina zijn die zitting neemt in het prestigieuze negenkoppige juri disch orgaan dat in het verleden besliste over nationale twistpun ten als rassenscheiding, abortus, wapenbezit en homohuwelijk. Een glunderende Obama presen ile ben nog niet half de vrouw die mijn moeder is' teerde Sotomayor gisteren als 'een briljante juriste' die bovendien dankzij haar inspirerende levens verhaal in staat is zich te identifice ren met het dagelijkse leven van gewone Amerikanen. Sotomayor, die de afgelopen tien jaar rechter was in New York, groeide in die stad op in de Bronx, een achterstandswijk. Ze verloor op 9-jarige leeftijd haar vader, een immigrant die geen Engels sprak. KOPENHAGEN - Bijna 38 jaar na het ontstaan van de beroemde hip pie-enclave Christiania in de Deen se hoofdstad Kopenhagen, heeft een rechtbank het gebruik van het terrein gisteren aan de staat toege wezen. De 850 inwoners van de Sonia Sotomayor foto EPA Als kind moest ze leren leven met suikerziekte. Haar moeder werkte zes dagen per week om haar twee kinderen naar een goede school te kunnen sturen. „Ik ben nog niet half de vrouw die zij is", zei Soto mayor in haar dankwoord. Benoemingen voor het Hoogge rechtshof leiden vanwege de grote belangen vaak tot uiterst felle poli tieke gevechten. Conservatieve pressiegroepen openden gisteren dan ook de aanval. Ze noemden Sotomayor 'een activiste', die haar interpretatie van de wet zou laten beïnvloeden door haar linkse poli tieke standpunten. Analisten voorspellen desondanks een relatief eenvoudige benoe ming. Democraten hebben in de senaat bijna een doorslaggevende meerderheid. Sotomayor verbeeldt met haar levensverhaal bovendien de 'Amerikaanse droom', iets waar voor nog steeds diep ontzag be staat bij de kiezers. vrijstaat verloren daarmee de zaak die ze aanspanden tegen een wet waardoor ze huur en nutsvoorzie ningen moesten gaan betalen. Dui zenden Denen wisten de 34 hecta re tientallen jaren te behoeden voor ontruiming. paard gaat met windstoten tot 100 kilometer per uur, veroorzaakte min stens 91 doden in Bangladesh en 35 in de Indiase staat West-Bengalen. Door de harde wind ontstonden vloedgolven van vier meter hoog. Honderden huizen van bamboe en klei werden beschadigd of ver woest. Vooral inwoners van eilan den kampen met problemen. Zij zijn moeilijk te bereiken vanwege de rui ge zee. foto Piyal Adhikary/EPA 1 HoMedics 10-motorig De 10 krachtige vibratiemotoren in dit massagekussen zorgen voor een ontspannende en doeltreffende massage. De combina tie van programmeerbare regeling van snelheid, intensiteit en de vijf massagezones maakt het mogelijk verschillende spiergroepen te behandelen. Incl. adapter voor in de auto. *ikbestelsnel op www.pzc.nl/gezondheidswinkel Adviesprijs 119,95 Lezersprijs 79,95* exclusief verzendkosten 4,50 Bij vragen over uw bestelling of levering belt u met de klantenservice: 0900-2021352 0,45 per gesprek). Het is helaas niet mogelijk om uw bestelling telefonisch of per email door te geven. BON MASSAGEKUSSEN GEZONDHEIDSWINKEL Hierbij bestel ik(aantal) x de massagekussen a 79,95* (47672) exclusief verzendkosten van 4,50. I VOORLETTERS VOORNAAM OM Ov GEBOORTEDATUM Hierbij machtig ik Wegener Gezondheidswinkel om eenmalig het verschuldigde bedrag af te schrijven. BANK-/GIR0REKENING Stuur de volledig, in blokletters ingevulde, bon in een envelop naar We gener Gezondheidswinkel, Antwoordnummer 52001,3502 VB Utrecht. De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. Op alle informatie die u aan ons verstrekt is de Wet Bescherming Persoonsgegevens van toepassing. In het colofon van de krant en op www.pzc nl treft u nadere informatie aan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 9