UJERKQn URKWERK^ ill dB zona Persoonlijk begeleidster/verpleegkundige verpleeghuis Ter Valcke in Gogs in dB zora Anja Cornelisse (43), SinfcLaurens Alpha hulp bij Zorgstroom Middelburg Woensdag 27 mei 2009 I 7 Irma Mous (47), Kapelle door Monique Meeuwisse Waarom een baan in de zorg? Dat ligt me gewoon goed. Ik vind het leuk werk. Vooral bij oudere mensen. Ik doe nuttig werk omdat ik ermee kan voorkomen dat ouderen naar een tehuis moeten. Bovendien is het werk zonder stress en is het al tijd gezellig bij de mensen. Wat houden uw werkzaamheden Ik doe de schoonmaak, het huishou den maar ook de boodschappen. Daarnaast bied ik een luisterend oor en soms speel ik zelfs voor kap ster. Geeft dit werk u voldoening? Zeker wel. Je bouwt een band öp met de mensen. Bij sommige cliën ten kom ik al negen jaar en heb ik het nog steeds naar mijn zin. Dat zegt toch genoeg. Zijn er minder leuke kanten? Eigenlijk niet. Je kunt dit werk hele maal afstemmen op de wensen van de cliënten maar ook op je persoon lijke gezinssituatie. Alles is bespreekbaar. Als een van je kinderen ziek is, spreek je gewoon af dat je op een ander moment komt. En als het eens niet klikt met een cliënt, hoef je er ook niet meer naar toe. Ik draai altijd even proef bij mensen om te zien of het van twee kanten bevalt. Maar het klikt eigenlijk altijd want de mensen zijn gewoon blij dat je komt. Wat voor opleiding heb je ervoor nodig? In feite niks. Een paar gezonde han den en een goed humeur. Het is een ideale baan voor moe ders die weer aan het werk willen. Bovendien betaalt het nog goed ook. Hoe kijken andere mensen tegen uw werk aan? Daar sta ik niet bij stil. Ik vind het ook helemaal niet belangrijk wat an deren vinden want ik doe het zelf erg graag. De zorgsector zucht onder een imago van 'hard werken, weinig verdienen'. En toch kiezen mensen bewust voor een vak in deze sector. Hoe is het écht om om te werken in de zorg? Wat heeft mensen ertoe bewogen om deze 0 keuze te maken en - zeker zo belangrijk - hoe bevalt het? Vakmensen geven hun visie. Waarom een baan in de zorg? Als klein kind wist ik al dat ik de ver pleging in wilde om andere mensen te helpen. Aanvankelijk wilde ik met kinderen gaan werken. Na mijn di plomering trok echter de interne af deling in het ziekenhuis me meer aan omdat daar naast de verpleging de begeleiding een belangrijke rol speelt. Vanwege het aspect begelei ding ben ik overgestapt naar het ver pleeghuis. Omdat de cliënt langer blijft, krijg je ook een persoonlijkere band. Op wat voor afdeling werkt u? Ik werk op een reactivering afdeling neurologie. De mensen die hier bin nenkomen hebben een hersenin farct of hersenbloeding gehad met vaak stoornissen in de mobiliteit en of het gedrag. Wij helpen de men sen met revalideren. Wat houdt uw werk in? Ik begin 's morgens met het verzor gen van ontbijt en medicijnen. Dan worden de cliënten doorbewogen zodat het wassen en aankleden wat makkelijker verloopt. Later help je ze weer met het eten. We proberen de cliënten weer zoveel mogelijk zelf te krijgen. Het is echt de algehe le verzorging, een stukje therapie en ook een praatje. Want de begelei ding is belangrijk omdat cliënten van de ene dag op de andere dik wijls veel hebben moeten inleveren. Wij zien vaak de vooruitgang maar de patiënt ziet ook wat hij heeft in geleverd van voor zijn ziekte. Ook de- begeleiding van de partner is be langrijk omdat iemand na een be roerte of herseninfarct soms andere karaktereigenschappen vertoont. Wat zijn de leuke dingen aan uw beroep? Het omgaan met de mensen. Hier uit en uit de behaalde resultaten haal ik veel energie. Ook het praatje met cliënten en de dankbaarheid ge ven veel voldoening. Wat zijn de minder leuke kanten? Het tijdgebrek. Het lukt niet altijd om de dingen die ik wil doen in de daarvoor bestemde tijd te doen. Dan blijf ik soms wat langer. Wat; voor opleiding is er voorat werk nodig? Ziekenverzorgende niveau 3. Ik heb zelf verpleegkunde A gedaan en ver schillende cursussen richting revali datie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 89