André Ooijer is terug De Pelsmaeker verzorgt opening Senior Games 2009 o° 36 Woensdag 27 mei 2009 Z Louis de Pelsmaeker is klaar voor de start. In september opent de Belgische oud-journalist de Senior Games. foto Hans Puik Belg beleefde in Zeeland bij wielerwedstrijd zijn debuut als journalist. door Marco Puik AALST - Ruim veertig jaar werkte Louis de Pelsmaeker als sportjour nalist voor de openbare Vlaamse televisieomroep. Zeeuwen kennen hem wellicht ook van zijn rol als presentator van het provinciale sportgala 'Night of the Sports'. In september zal de gewezen verslag gever de opening verzorgen van de Senior Games. Niet voor het eerst keert De Pels maeker daarmee terug naar Zee land, de provincie waar hij bijzon dere herinneringen aan bewaart. „In de periode dat ]o de Roo en Piet Rentmeester grote mannen waren in het wielrennen maakte ik daar mijn debuut als verslagge ver", blikt hij terug. „De Roo be kommerde zich om alles en ieder een. Hij vroeg me of ik hem een plezier kon doen door iets te schrij ven over de Engelsman John Reed, die hij misschien een keer nodig Zeeland The Netherlands had om de spurt voor hem aan te trekken. Reed was echter 'een suk kelaar'. Hij werd altijd laatste of voorlaatste, dus ik kon niets over hem schrijven. Op een dag kwam Reed naar me toe en toonde de krant. 'Thank you sir, you are very nice', zei hij. In de krant stond: achteraan reed steeds dezelfde ren ner. Reed dacht ten onrechte dat het over hem ging....", vertelt De Pelsmaeker met een grote glimlach aan de tafel in zijn stamcafé in Aalst. Onder de noemer 'WielerSport- Cultuur' maakte hij onlangs een fo totentoonstelling, met als onder werp 'De Flandrien in de wieler sport'. De tentoonstelling, die be staat uit 6i foto's van kunstfoto graaf Stephan Vanfleteren en poë zie van 25 dichters, is gedurende de gehele Senior Games gratis te Sportieve neergang PSV heeft verdediger niet aan twijfelen gebracht. door Frank van den Heuvel EINDHOVEN - Toen PSV vorige win ter belangstelling toonde, waren er bij André Ooijer al snel geen twij fels meer. Jan Reker belde me met de vraag of ik ervoor voelde om terug te keren. Ik heb daar niet lang over nagedacht en Blackburn meteen te kennen gegeven dat ik aan het eind van het seizoen weg zou gaan." En dus werd de verdediger gister middag door directeur Jan Reker gepresenteerd als PSV's eerste aan winst voor het nieuwe seizoen. In Eindhoven, waar hij een eenjarig contract heeft getekend, moet hij een sturende speler worden, een verlengstuk in het veld van de nieuwe trainer Fred Rutten. „André neemt een enorme dosis ervaring mee", beschouwde Reker. „Die had hij al voordat hij naar En geland ging. De afgelopen drie jaar heeft hij zich staande gehouden in een van de zwaarste competities ter wereld. André krijgt een belang rijke rol In het verder helpen van onze jonge spelers." Ooijer speelde eerder achteneen- half jaar voor PSV. Reker: „Daarin heeft hij ontzettend veel gewon nen. Vijf titels, de beker en al die Bekerfinale driebanden bezoeken in Sportpunt Zeeland in Goes. „Een stukje Vlaanderen, met een flinke culturele Neder landse inbreng", omschrijft De Pelsmaeker de wielerexpositie. Vlaamse sporthelden als Eddy Merckx en Rik van Steenbergen komen erin voorbij. De gedichten zijn geschreven door onder ande ren Jan Boerstoel en Hugo Claus. De Pelsmaeker raadt iedere sport liefhebber aan om in september een kijkje te komen nemen in Goes. De inmiddels gepensioneer de Vlaming mag dan niet meer werkzaam zijn in de journalistiek; het betekent niet dat hij zijn dagen vult met stilzitten. „Vroeger maakte ik me druk over de vraag of het publiciteitsbord niet te hoog stond. Als sportconsu- lent van de Vlaamse gemeenschap moet ik nu toezien dat het publici teitsbord juist zo hoog mogelijk komt." Over de Senior Games heeft hij een uitgesproken mening. „Vlaan deren heeft een traditie in het uit werken van programma's voor vijf tigplussers. Hier heeft men vorig jaar al Senior Games gehouden. Zonder normen, zonder limieten. Dat is dus wat het niét moet zijn. In Zeeland is het voor de eerste keer écht serieus." De Pelsmaeker legt daarbij de link met de Paralympics. „Die waren in het begin ook nog niet gestruc tureerd, maar dat is veranderd." De Pelsmaeker hoopt dat de Se nior Games een voorbeeldfunctie kunnen vervullen voor de sport bonden. „Naar mijn idee zou iede re bond een vijftigplus-afdeling moeten hebben. Internationale bonden hebben echter nauwelijks oog voor vijftigplussers. De Senior Games kunnen een wenk zijn naar de bonden: maak er werk van!" O zie video op http://www.pzc.nl/seniorgames Bekerhouder: Van Donge De Roo Voorronden: woensdag, donderdag en vrijdag. Kruisfinales en finale: zaterdag Wedstrijdronden: woensdag, donderdag en vrijdag om 13.00,15.00,18.00 en 20.00 uur. Kruisfinales: zaterdag om 11.00 en 14.00 uur. Finale: 18.00 uur. Speellocatie: Snellen Recycling, Hellegatweg 7a, Rijsbergen Deelnemende teams: Van Donge De Roo (Barendrecht) 1 Torbjörn Blomdahl 2 Djck Jaspers 3 Martin Horn 4 Jean van Erp Kaleidoscope Gift Wrap (Daarlerveen) 1 Tayfun Tasemir 2 Anno de Kleine 3 Jelle Pijl 4 Arno Peterson Snellen Recycling(Zundert) 1 Roland Forthomme 2 Peter Ceulemans 3 Harrie van de Ven 4 Jan Arnouts Verbr ugge Termi n als (SI uis ki I) 1 Martin Spoormans 2 Ronny Daniels 3 Kees Wittens 4 Berry Dallinga Peter de Backer CrysialKeliy (Waalwijk) 1 Frédéric Caudron 2 Frans van Kuyk 3 Raimond Burgman 4 Raymond Ceulemans Delta Frans Bevers (Sluiskil) 1 EddyLeppens 2 Jean Paul de Bruijn 3 Peter de Backer 4 Henk Habraken Maas/Las Montage (St. Willebrord) 1 Barry van Beers 2 Gerwin Valentijn 3 Christ van der Smissen 4 Martin van der Spoel Seat Auto Noordhoek (Sprunde!) 1 Ronald Uytdewillegen 2 Jack van Peer 3 Kay Zwart 4 Jack van der Steen Felix Binicewicz bron Frits Bakker foto Rein Geleijnse jaren speelde PSV Champions Lea gue. We hebben hem gehaald om ons terug te brengen naar die plek." Voor zijn gevoel was het karwei in de Premiership af, zei Ooijer gister middag. „Ik heb een moeilijk be gin gehad bij Blackburn Rovers, Toen het eenmaal beter ging, brak ik mijn been. Maar zeker de laatste twee jaar heb ik er met volle teu gen van genoten." Het vertrek van Ooijer bij PSV in de zomer van 2006 was turbulent. Ooijer forceerde een breuk, met als verbijsterende climax de afmel ding voor de seizoenso.pening te gen NEC. Gisteren sprak hij er slechts met frisse tegenzin over. Eryürük en Rawidjan met Oranje op reis TERNEUZEN - Mevlud Eryürük en Daryl Rawidjan zijn door bonds coach Niels Kokmeijer opgeno men in de natioanel selectie beach- soccer die volgende week in het Spaanse Castellon de Ia Plana het WK-kwalificatietoemooi speelt. Oranje is in de groep ingedeeld bij Zwitserland, Hongarije en Israël. Er doen 24 landen mee. De beste vijf plaatsen zich voor het WK, dat in november in Dubai wordt gespeeld. Eryürük en Rawidjan oe fenen vanavond in Zwolle nog te gen Duitsland. Delta Zuid-West keurt samenwerking goed •s-HEERENHOEK - De algemene le denvergadering van het biljartdis trict Delta Zuid-West heeft met een overgrote meerderheid het voorgestelde samenwerkingsver band met de Zeeuws-Vlaamse Bil jartbond goedgekeurd. Van de aan wezige verenigingen stemden er 32 (497 leden) voor en 2 tegen (28 le den). Als de ZVB-leden op 4 juni ook hun instemming verlenen, wordt komend seizoen in heel de provincie gebiljart volgens het con venant dat bestuurders van beide partijen zijn overeengekomen. ^erne</> <5> AANKONDIGING VAN EEN OPENBARE AANBESTEDING P* Opdrachtgever: Gemeente Terneuzen Werk: Huisvesting Operationele Diensten gemeente Terneuzen Omschrijving: Het werk bestaat in hoofdzaak uit het door middel van ontwerp- en uitvoeringswerkzaam heden realiseren en gebruiksklaar opleveren van de nieuwe huisvesting voor de afdelingen Realisatie Beheer en Brandweer van de gemeente Terneuzen. E.e.a. op basis van eenVraag- specificatie en een Basisovereenkomst conform de UAV-GC 2005. De huisvesting bestaat o.a. uit: Kantoren, slaapvertrekken, was- en kleedruimten (ca. 3200 m2) Verwarmde loodsen, stalling, werkplaatsen (ca. 3200 m2) Koude loodsen (ca. 500 m2) Overkapte buitenruimte (ca. 2800 m2) Terreinverharding (ca. 20.000 m2) Aard van opdracht: Werken Procedure: Europese openbare procedure overeenkomstig het ARW 2005 Nadere informatie: centraleinkoop@terneuzen.nl De volledige tekst van deze aankondiging is te vinden op: www.aanbestedingskalender.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 78