Sport PZC Martin Jol voor drie jaar naar Ajax L_ 37 35 36 en 37 Finale Champions League Barcelona-Manchester United JJ JU EF Zeeuwse wielrenner Niek Rentmeester (23) in slaap overleden Woensdag 27 mei 2009 André Ooijer keert in herfst van carrière terug bij PSV Tip? sport@pzc.nl Barcelona 27 mei Stadio Olimpico Rome 20.35 uur. Manchester united Weg naar de finale - Groepsfase Europese erelijst: Champions League 1992,2006 Bekerwin naars' Cup '79, 1982,1989,1997 UEFA Cup 1958,1960,1966 CHAMPIONS LEAGUE '08-'09 Winst 61 GeÜjk Kampioen Spaanse Primera Division 2009 PRIMERA LIGA'08-'09 Winst Verlies 5 jGelijk 4 Verlies Coach: Josep Guardiola Reserves: Jose Pinto (d) C udjohnson Rodriguez Caceres Krkic Hleb Milito Sporting (th) 3-1 Wedstrijddag 1 Villarreal (th) 0-0 Shakhtar (u) 2-1 Wedstrijddag 2 Aalborg (u) 3-0 Basel(u) 5-0 Wedstrijddag 3 Celtic (th) 3-0 Basel(th) 1-1 Wedstrijddag 4 Celtic (u) 1-1 Sporting (u) 5-2 Wedstrijddag 5 Villarreal (u) 0-0 Shakhtar (th) 2-3 Wedstrijddag 6 Aalborg (th) 2-2 Laatste 16 Lyon(u) 1-1 Eerste duel Inter(u) 0-0 Lyon(th) 5-2 Tweede duel Inter (th) 2-0 Kwartfinales Bayern (th) 4-0 Eerste duel Porto (th) 2-2 Bayern(u) 1-1 Tweede duel Porto (u) 1-0 Halve finales Chelsea (th) 0-0 Eerste duel Arsenal (th) 1-0 Chelsea (u) 1-1 Tweede duel Arsenal (u) 3-1 Onderlinge duels Winst 2 Gelijk 4 Winst 3 Kampioen Engelse Premier League 2009 CHAMPIONS LEAGUE '08-'09 6 Winst Gelijk Verlies 0 Europese erelijst: Champions League 1968,1999, 2008 Bekerwin naars Cup 1991 FIFA World Club Champions 2008 PREMIER LEAGUE 408-'09 27 Winst I Gelijk 6 I Verlies ±J Mogelijke opstellingen Coach: Sir Alex Ferguson Reserves: Kuszczak (d) Tevez Sterspeler. Lionel Messi Doelpunten Schoten Schot/doelpunt Assists Overtr. tegen Buitenspel Sterspeler: Cristiano Ronaldo Doelpunten Schoten Schot/doelpunt Assists Overtr. tegen Buitenspel Rolant Quist, Graphic News Hagenaar keert na vijf jaar terug als trainer in Nederland. AMSTERDAM - Martin Jol is de nieu we trainer van Ajax. De Amster damse club bereikte gisteren een akkoord met HSV over de over gang. Jol (53) tekent een contract voor drie seizoenen. De spelers van Ajax zijn gisteren ingelicht over de komst van Jol, die bij HSV nog een contract had voor een jaar. Volgens Duitse me dia boterde het de laatste tijd niet tussen clubvoorzitter Bernd Hoff mann en de trainer. Hoffmann wil de niet zo fors investeren in de spe lersgroep als Jol noodzakelijk acht te. De geboren Hagenaar keert na vijf jaar terug als trainer in Nederland. Jol werkte eerder bij Roda JC en RKC. Daarna was hij actief bij Tot tenham Hotspur en afgelopen sei zoen bij HSV. Bij Ajax wordt Jol ook verantwoor delijk voor het aan- en verkoopbe leid, de scouting en de jeugdoplei ding van de club. „Hoofdtrainer is de belangrijkste positie binnen een voetbalclub", aldus algemeen directeur Rik van den Boog van Ajax. „Martin beschikt over alle kwalitei ten die je daarvoor moet hebben. Hij is ervaren en heeft aangetoond het maximale uit zijn spelers te kunnen halen. Daarbij is hij bereid gebleken talentvolle jeugdspelers een kans te geven, wat voor ons van elementair belang is." Jol toonde zich in een eerste reac tie verheugd over zijn transfer. Martin Jol krijgt in zijn nieuwe functie bij Ajax alle verantwoordelijkheden die hij maar wil. foto Daniel Roland/AP „Ajax biedt me een heel mooie kans. Ik krijg een zeer uitgebreid pakket met verantwoordelijkhe den. Ajax is een fantastische club en ik heb ontzettend veel zin om er aan de slag te gaan." Van den Boog en financieel directeur Jeroen Slop maakten de deal gister middag in Hamburg rond. Ze keer den 's avonds terug naar Amster dam. Vandaag wordt verder onderhan deld over welke assistent(en) Jol. mee wil nemen naar Ajax. Hij werkte bij HSV nauw samen met Zeljko Petrovic, techniektrai ner Ricardo Moniz, fitnesstrainer Michael Lindeman en zijn per soonlijke assistent (en broer) Cock Jol. Ajax staat niet toe dat Jol zijn volledige staf zelf samenstelt. Van de huidige assistenten John van 't Schip en Rob Witschge zal er mini maal één worden aangesteld. Dan ny Blind werd gisteren hardnekkig genoemd als een andere mogelijke assistent. Jol was al eerder in de slag met Ajax. In het voorjaar van 2005 be dankte de Hagenaar voor de eer. Als trainer van Tottenham Hots pur werd hij genoemd als opvolger van Ronald Koeman, maar hij had destijds geen interesse in Ajax. Martin Jol tekent vandaag een contract voor drie seizoenen bij Ajax. De Hagenaar is verheugd over de transfer. „Ajax is een fantastische club voor mij."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 77