Zeeland Vergunning voor mast op hoek Rooseveltlaan Meer da» vijfhonderd muzikanten op de Hulster dweildag Met Pinksteren open tuindagen in Waasland en Zeeuws-Vlaanderen BOBBE DAMESMODE Slaap lekker en je dag kan niet meer stuk! Leefvitaal Melatomatine voordeelbon ZWoensdag 27 mei 2009 25 College: verband gezondheidsklachten en straling niet bewezen. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De gemeente Terneu- zen geeft een bouwvergunning voor de plaatsing van de omstre den zendmast van KPN op de hoek van de Rooseveltlaan/Ka- merlingh Onnestraat in Terneu- zen. Burgemeester en wethouders wuiven alle bezwaren die tegen de plannen zijn ingediend weg, blijkt uit een brief aan Stichting Stra- lingsarm Nederland, één van de bezwaarmakers. Omdat de mast in de omgeving van een groot aantal woningen, vier scholen, enkele sportvelden en een kinderboerderij wordt ge plaatst, is er nogal wat onrust ont staan. Volgens Stralingsarm Neder land hebben onderzoeken het risi co op het ontstaan van ziekten door straling duidelijk aange toond. B en W volgen bij de beoor deling van de aanvraag het rijksbe leid. De rijksoverheid stelt dat tot nu toe niet uit wetenschappelijk onderzoek is gebleken dat er een verband bestaat tussen gezond heidsklachten en blootstelling aan gsm- of umts-velden. Het bezwaar dat de mast niet aan de eisen van welstand voldoet en bovendien ontsierend werkt voor de groenvoorziening in de buurt wuift het college weg. Er is in dat gebied namelijk geen welstands- toets nodig. Van aantasting van het woongenot of visuele hinder is volgens B en W geen sprake. Ver der wordt gesteld dat niemand tot in lengte van dagen aanspraak kan maken op het uitzicht of de rust die men geniet. „Een ieder zal ont- De gemeente Terneuzen geeft een bouwvergunning voor plaat sing van de omstreden zendmast op de hoek Rooseveltlaan/Ka- merlingh Onnestraat. Evenement vindt dit jaar voor de zestiende keer plaats. door Harold de Puysseleijr hulst - Meer dan vijfhonderd mu zikanten zetten zondag 7 juni de toon voor een gezellige middag in de binnenstad van Hulst. Die dag vindt namelijk de zestien de Dweildag plaats. „We verwach ten weer duizenden bezoekers", zegt Wilco Dobbelaar, woordvoer der van de organiserende dweil band de Raréelen. „De deelnemen de orkesten treden elk zeker drie keer op. De band die de mooiste foto laat schieten, krijgt een vat bier. Voor de jeugd zijn er allerlei activiteiten, zoals een springkas teel en schminken." Termenieke VOLop geeft met een concert op de Grote Markt om 12.00 uur de aftrap voor de dweil dag. Daar doen dit jaar 25 bands aan mee, waaronder twee jeugd- bands: de Jong Baréelen uit Hulst en de Brakkapel uit Prinsenbeek. Behalve een orkest uit Lokeren ko men de orkesten uit Brabant en Zeeland. Sjores Ambrasband uit Hulst leidt om 17.30 uur het afsluitende con cert op de Grote Markt in. Alle deelnemende bands doen mee aan deze grote finale, waarbij on der meer het Zeeuws-Vlaams volkslied wordt gespeeld. Het centrum van Hulst is tijdens de Dweildag afgesloten voor het verkeer om alle bands en bezoe kers optimaal de gelegenheid tot 'dweilen' te geven. wikkelingen in zijn/haar woonom geving en een eventuele daarmee gepaard gaande inbreuk op het woongenot moeten dulden", stelt de gemeente. Volgens B en W is de huidige loca tie uit vier opties als beste uit de bus gekomen. De bezwaarmakers menen dat de mast best in de pol der kan worden gezet, omdat die bedoeld is voor wijk Nieuw Othe- ne. KPN had ook gebruik kunnen maken van masten in de naaste omgeving. Een nieuwe mast is hier in feite niet nodig, vinden de bezwaarmakers. Verwezen wordt naar de masten bij het Edvard Grieghofj City Hotel en de Huis- senpolderweg. Die liggen volgens de gemeente echter te ver weg of bieden onvoldoende dekking. Volgens het college kunnen de be zwaren 'in overwegende mate' worden weerlegd. „Wij hebben dan ook besloten de gevraagde bouwvergunning en vrijstelling te verlenen." wolstraat vllssingen Red het Sprookjesbos en win 7 x 700 Eftelingprijzen Vind het Rode Schoentje terug in Nederland! Verzamel t/m woensdag alle 16 letters en ga naar www. eftel i ngc om De hele zomercollectie baby- en positiemode door Eugène Verstraeten hulst - Ook dit jaar kunnen tuin- liefhebbers tijdens de pinksterda gen weer een groot aantal tuinen bezichtigen in het Waasland en Zeeuws-Vlaanderen. De ongeveer twintig deelnemende tuinen, die aangesloten zijn bij Groei Bloei, zijn op 30 en 31 mei en 1 juni gra tis te bezoeken van 10.00 tot 17.00 uur. De tuineigenaren delen hun erva ring en kennis met de bezoekers. Ze willen ook meehelpen met het aanreiken van mogelijke oplossin gen voor de problemen die tuinbe- zoekers in hun eigen tuin ervaren. In het Waasland doen tien tuinen mee aan de open tuindagen. Ze zijn te vinden in Stekene, Sint-Gil- lis-Waas, Beveren, .Melsele en Sint-Niklaas. Bij alle tuinen zijn folders aanwe zig met routebeschrijvingen. De adressen zijn te vinden op www.opentuin-waasland.be. De deelnemende tuinen in Zeeuws-Vlaanderen liggen in Hulst, Nieuw-Namen, Sint-Jan- steen, Koewacht, Zuiddorpe en Biervliet. Info via http://zeeuws- vlaanderen.groei.nl of www.open- tuinennet.nl. Melatonins /d3ijv. Alelatom itineX 'Pure Melntonine likfOAu voor j Gemiddeld brengen we een derde van ons leven slapend door. Een normaal slaappatroon bestaat uit gemakkelijk kunnen inslapen, goed kunnen doorslapen en uitgerust wakker worden. Heeft het slaap patroon wat ondersteuning nodig? Melatomatine is er in 3 varianten, voor een goede nachtrust. Melatomatine Pure Melatonine Pure melatonine. Bevordert een natuurlijke, gezonde siaap. Melatomatine Extra Met melatonine en Slaapmutsje. Voor het behoud van een natuurlijk dag- en nachtritme. Melatomatine Forte Met melatonine, tomatenextract, magnesium, vitaminen en kruiden. Lekker slapen, ook in spannende en drukke tijden. Voordeelbon is geldig bij onderstaande drogist(en) t/m 2 weken na verschijning. Meia! matme Melatomatine m.Extra Melatomatine garandeert al jaren gezonde nachtrust Drogisterij Doolaege Szydloskiplein 12 Axel Tel.: 0115-565186 Drogisterij De Kaai Westkade 77 Sas van Gent Tel.: 0115-451662 Body Co Drogisterij van der Linde Innatura Brouwerijstraat 11 Oostburg Groote markt 8 Sluis Havenstraat 26 Terneuzen Tel.: 0117-40200 Tel.:0117-461293 Tel.:0115-694544 Drogisterij Bastista-Koemans Hair and Body Beauty Gentsevaart 125 Kapellebrug Kapellestraat 2 Sluis Tel.:0114-312003 Tel. :0117-462411

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 73