oppepper gebruiken Politieke partijen zijn bereid ondernemers tegemoet te komen Wandelspeurtocht in Cadzand West, ik puwzel hot fteót STATE OF ART NZ OAKLAND Elk 2e artikel HALVE PRIJS: STEUTEL Kinderboerderij De Sterre scheert schapen Muzikale Mariahulde in kerk Kloosterzande Weer vaartocht voor bewoners Tragel Rode Kruis nog op zoek naar collectanten HUGO BOSS BOSS ORANGE Elk 2e artikel HALVE PRIJS! STEUTEL Slot jeugdweekeinde met filmmuziekconcert Jongen (9) gewond bij Ovezande Woensdag 27 mei 2009 I 23 Scoop is heel tevreden over de respons op de enquête: 35 procent van alle dorpelingen van 15 jaar en ouder liet zijn mening horen CADZAND-BAD - Op tweede pink sterdag, maandag 1 juni, is in Cad- zand-Bad een wandelspeurtocht uitgezet. Uitbater Marijn de Grip van vlie gerwinkel Montezza nam het ini tiatief voor de activiteit vanwege het zilveren jubileum van zijn www.lekkerpuzzelen.nl C\ Js vC zaak. Wandelaars en speurders kunnen tussen 10.00 en 12.00 uur inschrijven bij Montezza, Boule vard de Wielingen 8. Kinderen en volwassenen kunnen aan het eind van een actieve tocht genieten van een consumptie op een bekende plek aan de Cadzandse kustlijn. CLINCE - Het Schaapscheerders- feest op de kinderboerderij van De Sterre in Clinge vindt dit jaar plaats op tweede pinksterdag (maandag 1 juni), van 13.00 tot 17.00 uur. Schaapscheerder Van Neer helpt de schapen uit hun wollen jas. Verder zijn er demon straties van een hoefsmid en pak- werkers met honden. In de omgeving van het terrein zijn ritten te paard te maken. Ook is er een bonsaitentoonstelling en is de plantenkas open. Daar zijn bloemen en planten te koop, die gekweekt zijn door cliënten van de stichting Tragel. Tenslotte is er verkoopmarkt met tweedehands dierenbenodigdheden. KLOOSTERZANDE - Ter ere van de Meimaand-Mariamaand wordt in de Martinuskerk in Kloosterzande vanmiddag om 14.00 uur een Ma riahulde gehouden met medewer king van het koor Viva La Musica. Na de dienst geeft het koor nog een concert. Na de hulde is er kof fie en thee voor de bezoekers. TERNEUZEN - Ongeveer 230 bewo ners van Stichting Tragel en hun begeleiders doen zaterdag 20 juni mee aan de Trageltocht van Water sport Vereniging Neusen in Ter- neuzen. Rond 13.00 uur schepen de gasten in op de 55 meevarende boten in de binnenjachthaven van W.V. Neusen. De tocht gaat tot aan de jachthaven in Sas van Gent en dan weer terug richting Terneu- zen. Een muziekboot met het or kest Ut Mag Heen Naom En vaart wisselend door de vloot schepen. Bij terugkomst is er een optreden van De MafFoos. TERNEUZEN - Het Rode Kruis is voor de regio Midden- en West-Zeeuws-Vlaanderen op zoek naar collectanten voor de jaarlijkse collecte die wordt gehouden in de week van 15 tot 20 juni. Het Rode Kruis verzorgt de opvang en onder steuning van gewonden, maar is ook actief bij sportdagen en grote evenementen. Voor de opleidin gen en hulpverlening is geld no dig. De jaarlijkse collecte is een be langrijke inkomstenbron. Collec tanten kunnen zich aanmelden bij Heieen Buys, 0114-362240. BRESKENS - Het muzikaal jeugd weekeinde 'Play-inn the movie' voor muzikanten tussen de 13 en 25 jaar wordt zondag 21 juni in Breskens geheel in stijl afgesloten met een groot concert. Onder lei ding van drie conservatoriumstu denten brengen de jonge muzikan ten uit Zeeuws-Vlaanderen een mix van nummers die in het week end zijn ingestudeerd. Dit alles vindt plaats in de SOW kerk in Breskens. De zaal gaat open om 14.30 uur en het concert begint om 15.00 uur. De entree kost twee euro. OVEZANDE - Een 9-jarige jongen is maandagmiddag gewond geraakt bij een aanrijding op de Slake in het buitengebied tussen Ovezande en 's-Heerenhoek. Hij fietste op de Slake achter een grote groep fietsers en wilde de weg oversteken. De jongen, afkomstig uit Borsele, zag een hem tegemoet komende auto over het hoofd. Een aanrij ding volgde. De jongen liep een hersenschudding op en kneuzin gen aan arm en been. Ook miste hij een tand. Sluise fracties PvdA, CDA en WD vóór vers bloed en zakelijkheid. door René Hoonhorst SLUIS - De drie landelijke partijen in de Sluise gemeenteraad hebben kritische ondernemers laten we ten dat ze met hen het gesprek wil len aangaan. PvdA, CDA en WD onderschrijven de noodzaak om veel vers bloed in de raad te breng en en zakelijker te vergaderen. Die positieve reactie van de drie partijen is pure winst, vindt Frans Reijniers, samen met Karlie van de Vijver aanjager van het onder nemersprotest. Hij benadrukt dat het in Sluis 'geen vijf voor twaalf is, maar half één'. „We moeten nu actie ondernemen om bij de ge meenteraadsverkiezingen volgend jaar een nieuwe start te maken." Reijniers werd de afgelopen dagen blij verrast door vele positieve reac ties. „Niet alleen van onderne mers, ook van andere burgers. Ie dereen vindt het de hoogste tijd veranderingen door te voeren, om dat de streek er anders geheel aan onderdoor gaat." Reijniers kwam op de sites van de regionale kran ten ook kritiek tegen. Zo vonden diverse mensen, die op de sites rea geerden, dat de criticasters wel heel makkelijk zeiden dat er vers bloed moest komen. Bovendien zouden de ondernemers 'arrogant zijn en helemaal geen verstand van politiek hebben'. Reijniers: „Ik geef direct toe dat ik geen verstand van politiek heb. Maar daar gaat het niet om. Als ondernemers wil len wij zaken regelen en sturen." De aanjager voegt er aan toe dat vers bloed niet per se jong bloed hoeft te zijn. „Het gaat er om dat mensen die al jaren of zelfs decen nia in de raad zitten, plaatsmaken voor politiek onbeschreven bla den. Dat kunnen net zo goed oude re mensen zijn, met een schat aan ervaring." Een ondernemerspartij komt er niet, zegt Reijniers. Hij wil zich wel sterk maken voor het vinden van ondernemers, die zich bij bestaande partijen willen aan sluiten. En hij roept (oud-)politici die zelf een partij willen beginnen op zich ook te richten op aanslui ting bij bestaande partijen. In Sluis staat de klok niet op vijf voor twaalf, maar is het al half een. Het is tijd voor actie om bij de gemeenteraadsverkiezing een nieuwe start te kunnen maken. Alleen een café en een dorpshuis, maar inwoners van Sint Kruis dragen hun dorp op handen, foto's Wim Kooyman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 71