Zeeland PZCI21 Krimp zorgt voor leegstand huizen Ouderen Vogelwaarde willen extra zitbankje PZG lees vind leef Vakantieplannen? ZEEUWS-VLAANDEREN 25 Subsidie van 140.000 euro voor Gaslek nabij facelift Portaal van Vlaanderen Reuzenhoek Leefbaarheid Sluise dorpjes kan vaak oppepper gebruiken Vergunning voor zendmast op hoek Rooseveltlaan Woongoed ziet aantal onbewoonde woningen langzaamaan stijgen. door Conny van Gremberghe terneuzen - De Zeeuws-Vlaamse woningbouwcorporatie Woon goed begint de gevolgen van de da lende bevolking in verschillende woonkernen in de regio goed te merken. De corporatie ziet het percentage leegstaande woningen oplopen van twee procent de voorbije jaren naar vier procent nu. De corpora ties in Hulst en Clavis in Terneu- zen, vooral actief in die plaatsen, hebben minder te klagen over leeg stand omdat de terugloop van de bevolking in deze kernen nog mee valt. „De leegstand loopt langzaam maar zeker weer op. Het is nog niet dat ons het water aan de lip pen staat, maar het probleem wordt wel groter. Het dwingt ons om de komende jaren zorgvuldig om te gaan met ons woningenbe- zit. Zeker in kernen waar de krimp hard toeslaat, zoals in Sas van Gent, zullen we fors moeten ingrij pen", zegt directeur Kees Rein- houdt. Voor Sas van Gent heeft de corporatie een omvangrijk stads- vemieuwingsproject opgezet, de Renaissance van Sas van Gent. Dat voorziet in renovatie van een deel van het woningareaal, sloop van een ander deel en het herinrichten van complete wijken (Sint-Albert en Witte-Wijk). De ingreep kost vele miljoenen euro's. Ook voor andere kernen heeft de corporatie sloopplannen in de maak. Het UJ De grootste Zeeuws-Vlaamse wo- ningbouwcorporatie hoopt met opplusacties, sloopprojecten en deelname aan UwNieuweToe- komst leegstand te beteugelen. gaat dan om Breskens en Westdor- pe (Singel). „In tegenstelling tot beide andere corporaties hebben wij als Woon goed nog te maken met een bijko mend probleem, namelijk een erg sterke mutatiegraad. Landelijk ligt die op 7 tot 8 procent, wij komen uit op 13 procent. Dat grote ver loop onder huurders werkt leeg stand in de hand. We proberen er wel wat aan te doen, maar het is erg moeilijk", aldus Reinhoudt. In de jaren negentig worstelde Woon goed ook tijdenlang met een hoge leegstand. Destijds besloot de cor poratie om een deel van het wo ningenbestand (nu nog zo'n 6300) af te stoten. Ruim 700 woningen werden toen verkocht. „Die cam pagne had niet helemaal het ge wenste resultaat. We verkochten namelijk woningen veelal aan on ze vaste huurders,, aan mensen die toch al niet van plek veranderden. De leegstandproblematiek werd door die ontwikkeling niet echt goed en doortastend aangepakt." De komende jaren hoopt Woon goed de leegstand met gerichte op plusacties, sloopprojecten en deel name aan de wervingscampagne UwNieuweToekomst drastischer en succesvoller aan te pakken. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De vernieuwing van het Portaal van Vlaanderen in Ter- neuzen krijgt een bijdrage van bijna 140.800 euro uit de Europese subsidiepot voor plattelandsont wikkeling. Gedeputeerde Staten hebben dat gisteren besloten. Het informatiecentrum over de werking van het sluizencomplex in het havengebied van Terneuzen is een attractie voor toeristen en re creanten. De gemeente en stich ting Portaal van Vlaanderen wil len het Portaal opwaarderen en er een meer eigentijdse voorziening van maken. Daarvoor is het nood zakelijk dat het Portaal van Vlaan deren van de huidige locatie ver huist naar een nieuw onderko men. Dat moet leiden tot een mo dern, goed geoutilleerd en tech nisch innovatief informatiecen trum annex aantrekkelijke toeris tische attractie op het sluizencom plex. Het project kost in totaal ruim 283.000 euro en wordt be taald door de gemeente. reuzenhoek - In verband met een lek in een gasleiding op de Zaam- slagsedijk nabij buurtschap Reu zenhoek was de Reuzenhoekse- dijk gisteren een deel van de dag afgesloten. Volgens een woordvoer der van nutsbedrijf Delta is het lek gisteren in de loop van de middag verholpen. De oorzaak van het lek is niet bekend. Mogelijk is de lei ding die in de dijk ligt stuk ge schuurd doordat er een steen on der terechtgekomen is, aldus de woordvoerder van het nutsbedrijf. Maak dan gebruik van de vakantieservice! Doe iemand anders eer. plezier met uw krant Laat uw krant op uw vakantieadres bezorgen Haal de krant af met vakantiewaardebonnen Meld u eenvoudig aan via www.pzc.nl/vakantieservice Sociale ontmoeting op de splitsing met de Campensedijk. door Harold de Puysseleijr VOGELWAARDE - Zelf noemen oudere inwoners van Vogelwaarde hun ontmoetingsplaats 'het meest en drukst bezochte bankje in de gemeente'. Bij mooi weer trekt het bankje aan het einde van de Bosse- straat zelfs zo veel bezoekers, dat er lang niet voor iedereen plaats is. Ze komen er samen om de toe stand in de wereld in zijn alge meenheid te bespreken, en die in Vogelwaarde en omstreken natuur lijk in het bijzonder. De gebruikers vragen volgens Piet Verschuren bij de gemeente al jaren tevergeefs om een extra bankje. „Het lijkt er bijna op dat de gemeente ons een samenscholingsverbod wil opleg gen", zegt hij. Vorig jaar zette de gemeente er geheel tegen de zin van de gebruikers een nieuw bank je neer. „Onnodig, het oude was nog prima. En daar konden we met zes man op zitten, terwijl er nu nog maar ruimte is voor vier personen." De buurtbewoners heb ben het bankje zelf al wat comfor tabeler neergezet; iets verder van de straat en met een aangepaste rugleuning. „Maar het blijft behel pen." Volgens de gemeente waren 'behoorlijk ingrijpende aanpassin gen' nodig om een tweede bankje te plaatsen. Ook was de verkeers veiligheid er niet mee gediend. r:V- Sommige bezoekers van het 'klapbankje' aan het einde van de Bossestraat nemen hun eigen stoel al mee om gezellig mee te kunnen babbelen met de andere dorpsbewoners die naar de ontmoetingsplek toe komen. foto Karin Tieleman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 69