Sport op oude honk BenZeker.nl WINTERSPORT Niek was iets te sociaal om een echte topper te worden De allerhoogste spaarrente van Nederland? WEEKAANBIEPING KORTING ERIK Pang Yuen is de enige winnaar La Porte d'Or wint bekerfinale in Orevo Zeeuwse zwemrecords Sonny Corré en Judith Stap Woensdag 27 mei 2009 37 „De onvrede van toen had vooral met één persoon te maken, voor zitter Rob Westerhof Er zijn toen dingen gebeurd en daarna is het uit de hand gelopen. Maar die pro blemen liggen ver achter ons." PSV, zegt hij, heeft altijd in zijn hart gezeten. „Ik ben erg blij om te rug te zijn. Of de supporters er ook zo over denken? Dat hoop ik, ik hoop dat ze net zo enthousiast zijn als ik." De sportieve neergang van PSV André Ooijer is terug bij de club waarmee hij vijf titels won. Hij moet bij PSV een sturende speler worden, een verlengstuk van de nieuwe trainer Fred Rutten. heeft hem niet meer aan het twij felen gebracht. Ooijer: „Nee, als je als club vier jaar op rij kampioen bent geworden en al zoveel jaren dominant bent, kunnen er één of twee jaar komen dat het minder gaat. Wij gaan probieren om dat tot één jaar te beperken." Vanuit welke positie is nog ondui delijk. Ooijers voorkeur is duide lijk: het centrum van de defensie. „Maar als het anders is, dan is het anders. Ik kan achterin overal uit de voeten, en ook op het midden veld." Ooijer is met zijn 34 jaar in de herfst van zijn carrière aanbe land. Toch sprak hij over 'een mooi verleden bij PSV en hopelijk een lange toekomst'. Red het Sprookjesbos en win 7 x 700 Eftelingprijzen j Vind het Rode Schoentje terug in Nederland! Verzamel t/m woensdag alle 16 letters en ga naar www.efteling.com IP 1 WEEK LANG BIJ BESTEDING VANAF 50,= Nieuwe Burg 22-28, Middelburg, lel: (0118)6117 41 ZIERIKZEE - Bij schaakvereniging Zierikzee ging Bas van de Graaf, de nieuwe kampioen, volgens een goede gewoonte op één avond de strijd aan met de andere spelers uit de competitie. Hij nam het met wit op de boot De Bracksand op tegen zeventien tegenstanders. Van de Graaf zette zijn partijen secuur op, waarbij op viel dat hij in veel gevallen met een centrumdoorbraak het initia tief naar zich toe trok. Zes spelers haalden remise: Kedem Gutkind, Henk Bremer, Jan Verduyn den Boer, Alexander Greefhorst, John van Dalsen, Martin Krijger, en Piet de Vreede. Pang Yuen speelde de partij van zijn leven en was de eni ge winnaar. OOSTBURG - De zaalvoetballers van La Porte D'Or hebben beslag gelegd op de beker van de Orevo-competi- tie. In Oostburg was het 'team uit IJ- zendijke in de finale met 3-1 te sterk voor De Blauwe Tulp. La Porte D'Or kwam op voorsprong via Paul Himschoot. De Blauwe Tulp kwam in de tweede helft langszij dankzij een treffer van Giel-Jan de Neve. Bei de ploegen kregen daarna kansen om op voorsprong te komen, maar alleen La Porte D'Or slaagde erin te scoren. Tien minuten voor tijd schoot Joël van Overloop de 2-1 in, waarna Adri van Hanegem de eind strijd vijf minuten voor tijd defini tief besliste: 3-1foto Wim Kooyman sas van cent - Sonny Corré van Luctor et Emergo heeft gistera vond op het Zeeuws kampioen schap zwemmen in Sas van Gent een snelle tijd neergezet op de 1500 meter vrije slag. Hij liet de klokken stilstaan op 17.47.10, goed voor een Zeeuws record voor 16-ja- rigen. Judith Stap kwam op de 800 me ter vrij voor vrouwen tot een nieuw record. Ze zwom de afstand in 9.51.35. Daarmee verbeterde ze het Zeeuwse record voor 16-jari- gen. Judit Stap, lid van De Stormvogel, won ook de 400 meter wisselslag in een tijd van 5.22.17. UITSLAGEN TENNIS Parijs. Roland Garros. Vrouwen, eerste ron de: Jankovic (Ser/5) - Cetkovska (Tsj) 6-2 6-3, Koeznetsova (Rus/7) - Feuerstein (Fra) 6-1 6-4, Wozniacki (Den/10) - Doesjevina (Rus) 4-6 7-5 6-1, Wozniak (Can/24) - Niculescu (Roe) 6-4 4-6 6-3. ZWEMMEN Sas van Gent. Zeeuwse kampioenschappen. Mannen. 200 meter vlinderslag. 1. Charles Potin (Luctor et Emergo) 2.27.15, 2. Simon Edenburg (Luctor) 2.28.06, 3. Roderick van Doeselaar (ZC Koewacht) 2.36.76. 1500 meter. 1. Sonny Corré (Luctor) 17.47.10 (Zeeuws record 16-jarigen), 2. Bas van Houwe- lingen (Schelde) 18.22.613. Niels Suy (De Schelde) 18.25.30. 200 vlinderslag 13-jarigen. 1. Björn Scherbe- ijn (Scheldestroom) 2.50.44 (Zeeuws record 13-jarigen). Vrouwen. 400 meter wisselslag. 1. Judith Stap (Stormvogels) 5.22.17, 2. Manon Minne- boo (Stormvogels) 5.28.31, 3. Iris Erpelink (De Honte) 5.45.57. 800 meter vrij. 1. Judith Stap (Stormvogel) 9.51.35 (Zeeuws record 16-jari- gen), 2. Carmen de Ridder (De Bruinvis) 10.00.21, 3. Priscilla Meerman (Luctor) 10.33.91. Hij was ooit één van de gro te talenten in Nederland. Vo rige nacht is Niek Rentmees ter uit Goes (23) in zijn slaap overleden. Hij was sociaal bewogen, ei genlijk iets te lief als wiel renner en heeft mede daar door nooit de echte top gehaald. Niek Rentmeester leek in zijn jon ge jaren voorbestemd om prof te worden. In de klassiekers en grote re koersen was hij vaak voorin te vinden. Zijn carrière begon hij bij Theo Middelkamp, waar ook zijn broer, de mountainbiker Ruud Rent meester reed. Drie jaar geleden maakte de Goesenaar de overstap naar de Jonge Renner om zich op een hoger peil te ontwikkelen. Ko Blok, die hem in zijn ploeg had als nieuweling: „Niek was een type renner dat altijd in de aanval was, maar het niet echt kon afma ken. Dat lag een beetje aan zijn ka rakter. Hij was geen harde jongen, meer een sociaal mens, op wie je altijd kon bouwen." Patrick de Grave, nu zijn ploeglei der bij Theo Middelkamp beves tigt dat. „Niek was de beste renner die je in de ploeg kon hebben. Wa ren ze maar allemaal zo. Hij was rustig, werkte altijd mee en zorgde voor de sfeer in de ploeg. Ik zal in het vervolg altijd één renner mis sen, ook al zijn we compleet." Nick Nieuwdorp, dit jaar lid van De Jonge Renner, waar Rentmees ter na zijn eerste Middelkampja ren ook reed: „Ik heb best veel wedstrijden met Niek gereden dit jaar. En ook in trainingskoersen kwamen we elkaar in het voorjaar vaak tegen. Ik ben enorm geschrok ken toen ze me uit de klas haalden om te vertellen dat hij dood is. Zo zie je maar dat gezond en sportief leven geen garantie geeft." Rentmeester is twee jaar geleden NECROLOGIE Niek Rentmeester 1986-2009 door Frits Bakker weer teruggekeerd naar de ploeg van Theo Middelkamp. Hij voelde dat er te weinig progressie in zijn ontwikkeling zat en gaf voorrang aan zijn maatschappelijke carrière. „Toch", zo verzekert Nick Nieuw dorp, was hij nog altijd een renner met veel klasse. Toen we een trai- ningsrit reden, in februari, ging hij op het eind alleen weg. We kon den hem niet meer terughalen." Veel overwinningen heeft Rent meester niet op zijn palmares. Ko Blok: „Maar in kopgroepjes zat hij bijna altijd, daar kon je de klok ge lijk op zetten." Niek Rentmeester komt uit een hecht wielergezin. Zijn vader Bas is verzorger en masseur bij Theo Middelkamp. Het gezin trok er vaak op uit om vakanties te combi neren met trainingen. De plotselinge dood van Niek Rentmeester, in de nacht van maandag op dinsdag, heeft vol gens de arts die werd geraadpleegd niets te maken met zijn inspannin gen als wielrenner. Hij verzekert dat er geen enkele relatie is tussen zijn dood en het wielrennen. Niek Rentmeester wordt zaterdag gecremeerd. Theo Middelkamp rijdt die dag niet mee in de Om loop van de Hoekse Waard, een wedstrijd voor de clubcompetitie waarin Rentmeester zou rijden. ®zie ook wielerweblog: pzc.nl/blog/tourdezelande 0 BenZeker. vergelijkt en helpt u op weg!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 67