Goes blijft redelijk optimistisch Krimp zorgt voor leegstand van huizen uit verkoop Gezond groen BOBBE DAMESMODE s Woensdag 27 mei 2009 27 Woongoed ziet aantal onbewoonde woningen langzaamaan stijgen. door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - De Zeeuws-Vlaamse woningbouwcorporatie Woon goed begint de gevolgen van de da lende bevolking in verschillende woonkernen in de regio goed te merken. De corporatie ziet het per centage leegstaande woningen op lopen van twee procent de voor bije jaren naar vier procent nu. De corporaties in Hulst en Clavis in Terneuzen, vooral actief in die plaatsen, hebben minder te klagen over leegstand omdat de terugloop van de bevolking in deze kernen nog meevalt. „De leegstand loopt langzaam maar zeker weer op. Het is nog niet dat ons het water aan de lippen staat, maar het pro bleem wordt wel groter", zegt di recteur Kees Reinhoudt. Voor Sas van Gent heeft de corporatie een omvangrijk stadsvernieuwingspro ject opgezet dat voorziet in renova tie van een deel van het woning- areaal, sloop van een ander deel en het herinrichten van wijken. Ook voor andere kernen heeft de corporatie sloopplannen in de maak. Het gaat dan om Breskens en Westdorpe (Singel). De komen de jaren hoopt Woongoed de leeg stand met gerichte opplusacties, sloopprojecten en deelname aan de wervingscampagne Uw Nieu we Toekomst drastischer en succes voller aan te pakken. GOES - De provincie start in Goes-Oost het project 'Natuur en Gezondheid'. Het idee is dat je mensen door een groene leefomge ving stimuleert om gezonder te le ven. De gemeente Goes reserveert tussen de Oranjeweg en de Stelle- weg twee hectare terrein voor de aanleg van een 'groene zone'. Gemeente verwacht evenveel grondverkoop als vorig jaar. door Harmen van der Werf GOES - De verkoop van bedrijven terreinen in Goes blijft vrij goed lo pen, ondanks de verslechterde eco nomische situatie. Medewerker economische zaken Cock van den Wijngaard verwacht dit jaar even veel grondverkopen als vorig jaar: zo'n vijf hectare. Vorige week werd bekend dat Zee land van alle Nederlandse provin cies het zwaarst lijdt onder de eco nomische recessie. De Zeeuwse economie krimpt dit jaar, zo voor spelt de ING, met 6,4 procent ten opzichte van 2008. De daling is lan delijk 4,5 procent Goes lijkt de dans te ontspringen. Van den Wijngaard staat daar niet van te kijken. „Dat de Zeeuwse economie zo sterk krimpt, wordt vooral veroorzaakt door de zware industrie. In Goes is die niet aan wezig. Al zijn hier natuurlijk wel toeleveranciers." Van den Wijngaard meldt dat bij de nieuwbouw van technisch be drijf Imtech in De Poel deze week nog een halve hectare is verkocht. f^jj De economie krimpt van alle pro- vincies het hardst in Zeeland. Goes blijft vrij optimistisch. Ka- pelle en Reimerswaal merken een verminderde vraag. „We hebben ook nog reserverin gen en we gaan bedrijven op de wachtlijst systematisch benade ren." Goes staat ook voor de opga ve bedrijven uit het oude havenin dustriegebied te herhyisvesten. Het in heimachines gespecialiseer de IHC Fundex heeft ruimtege brek en is 'in' voor De Poel. „De ge sprekken lopen via moederbedrijf IHC Merwede", zegt manager Jeroen Braadbaart. IHC Fundex heeft zo'n vijftig medewerkers. In Goes mag nog optimisme heer sen. Giel-Jan Burger, wethouder in Kapelle, merkt dat het veel minder druk is. Nieuwkomer Top Taste be gint binnenkort in Kapelle de pro ductie van gebakken uien-produc ten. Softwarebedrijf I-ware ICT en technisch bureau Actitec hebben zich in Kapelle in het nieuw gesto ken. Burger: „Dat is allemaal vorig jaar geregeld. Dit jaar hebben we eigenlijk nog maar een paar dui zend vierkante meter verkocht aan een vrachtwagenbedrijft' Reimerswaal merkt ook een ver minderde vraag. Vorig jaar was top met de verkoop van 4,5 hectare in Nishoek bij Kruiningen. „Je merkt dat ondernemers voorzichtiger zijn", ervaart de Reimerswaalse be- drijfsconsulent Piet van Dijke, „maar we hebben dit jaar toch ook al twee contracten afgesloten voor elk 3500 vierkante meter in Nis- hoek. Voor Reimerswaal is dat ge woner dan 4,5 hectare in één jaar." wordt gemarkeerd. „We hebben het nest vorige week voor het eerst gezien", zegt Ben Schot, mosselkweker. Hij vermoedt dat de harde windstoten de kraaien van het nest hebben verdreven. „Dat kistje vangt natuurlijk heel wat wind en dan gaat die staak flink heen en weer." Ook zonder harde wind was dit een risicovol plekje voor een nest. De jonge vogel moet in keer goed kunnen vliegen. foto Dirk-Jan Gjeltema MOR1AANSHOOFD - Een klein vogeldrama heeft zich gis ternacht afgespeeld op de Oosterschelde. Twee pasge boren kraaien hebben de harde wind en onweersbuien niet overleefd en liggen dood in het nest. De kraaien wa ren geboren op een wel heel bijzondere plek. Midden op de Oosterschelde, 300 meter vanaf de dijk bij de Heerenkeet. Daar hadden kraaien een nest gebouwd in een kistje op een staak waarmee een mosselperceel Red het Sprookjesbos en win 7 x 700 Eftelingprijzen Vind het Rode Schoentje terug in Nederland! Verzamel t/m woensdag alle 16 letters en ga naar www.efiteling.com Beste service, laagste prijs! s*-; ;,1. NAVIGATIESYSTEEM Type MOOV200BNL. Gebruiksvriendelijk 3,5 inch touchscreen bediening 0Gesproken instructies KUK VOOR MEER NAVIGATIESYSTEMEN IN ONZE FOLDER OF OF» WWW.MIKRO.NL normaal Hulst Zoetevaart 8, tel 0114 314398 «Goes** Marconistraat 4, tel 0113 214224 Middelburg** De Lange Geere 149, tel 0118 614406 Middelhamis Spui 2, tel 0187 482435 Oostburg Veerhoeklaan 5, tel 0117 440050 °Terneuzen Kennedylaan 94, tel 0115 612423 'Vlissingen Hermesweg 23, tel 0118 412563 "Zierikzee** Varremarkt 2-6 tel 0111 411059 **Donderdag koopavond WWW.mikrO.nl Afbeeldingen kunnen afwijken, prijswijzigingen en kennelijke fouten voorbehouden wolstraat vlissingen GIMBRÈRE DAMESMODE lange delft middelburg www.gimbreremode.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 63