dan pas de beurs op 3innenland 230 miljoen gedoneerd aan herkomstland Website voor anorexiapatiënten Overal gratis parkeren voor gehandicapten Weekendarrangement geweldpleger 'is prima' j:"** iü Ws H H Woensdag 27 mei 2009 5 AMSTERDAM - Allochtonen uit niet-westerse landen sturen gemid deld 316 euro per jaar naar het land van herkomst. De geldstroom van Nederland naar landen als Ma rokko, Turkije en Suriname be draagt daardoor ruim 230 miljoen euro. Dat blijkt uit een onderzoek van de Vrije Universiteit in Am sterdam. De verklaring moet vol gens de VU worden gezocht in de verplichtingen die allochtonen voe len ten opzichte van familieleden. DEN HAAG - Jongeren met anorexia kunnen sinds gisteren op een spe ciale website van het Centrum Eet stoornissen Ursula terecht voor ad vies. De site is het eerste online al ternatief voor dé vele pro-anorexia- websites. Op de site pr0ud2bme.nl kunnen jongeren anoniem vragen en erva ringen kwijt over hun eetproble men. De site is ontwikkeld door een voormalige anorexiapatiënt en een hulpverlener. DEN HAAG - Gehandicapte automo bilisten kunnen binnenkort op openbare parkeerplaatsen in het hele land gratis parkeren. Een wets voorstel daartoe van de PvdA kan rekenen op de steun van een meer derheid. Volgens PvdA-Kamerlid Van Dijken is de situatie nu ono verzichtelijk en frustrerend voor gehandicapten. „Die weten nu niet waar ze aan toe zijn." De SP wil ook gratis parkeren voor invali den in particuliere parkeergarages. DEN HAAG - Minister Guusje ter Horst (Binnenlandse Zaken) wil dat plegers van uitgaansgeweld va ker de rest van het weekeinde wor den opgesloten in een politiecel. Ze is enthousiast over het zoge noemde weekendarrangement, dat bijna twee jaar geleden werd ingevoerd in Amersfoort. Daarbij wordt een geweldpleger die vrij dag is opgepakt pas maandagoch tend vrijgelaten. „Ik denk dat het een zeer effectieve maatregel is", zei Ter Horst gisteren in de Kamer. Opleidingen via internet, cursussen op locatie, boeken vol tips of toch de beleggingsstudieclub. Na een dramatisch beursjaar wil de kleine belegger beter beslagen ten ijs komen. „Dit leek ons het perfecte moment om in te stappen." door Thomas Olivier Klokslag acht uur in de avond verschijnt het gezicht van Jim Tehu- puring linksboven op het computerscherm. „Welkom", zegt de cursusleider van de Alex Academy tegen de on geveer zeventig deelnemers die vanuit huis meedoen aan het onli ne beleggingsseminar. „Ik praat nu tegen de webcam. Misschien zit u met een bord eten op schoot of zit u achter het bureau." Terwijl Tehupuring zijn cursus be gint vanuit een geïmproviseerd stu- diootje in Amsterdam, zit ict'er Ri chard thuis in Almere op de bank. Hij heeft zijn computer aangeslo ten op de televisie om de internet- cursus van Tehupuring te volgen. Een uitkomst, vindt hij. „Het grote voordeel is dat ik dit buiten werk tijd kan volgen en geen kilometer hoef te rijden om deel te nemen." Vorig jaar begon Alex, dochter van online beleggershuis BinckBank, met het aanbieden van cursussen via internet. Dit is de toekomst, zegt Tehupuring enthousiast. Bij de klassikale opleidingen kunnen hooguit dertig beleggers deelne men, via internet kunnen twee tot driehonderd geïnteresseerden meekijken, legt Tehupuring uit. „Het bereik is enorm, de drempel Beurzen in de lift Koersstijging ten opzichte van dieptepunt maart 2009 Percentages afgerond CAC (Frankrijk) DAX (Duitsland) FTSE 100 (Croot-Brittannië) Dow Jones Industrial (Verenigde Staten) Nikkei (Japan) gelegde bedrag met zevenhonderd euro bescheiden is, zegt Goosen. „We zijn nu eenmaal studenten." Maar de komende tijd moet de in leg groeien door goede investerin gen en door het aantrekken van nieuwe leden. Intussen blijft Goosen het nieuws op de voet vol gen en bezoekt hij seminars over beleggen. Naast nieuwe beleggers die kansen ruiken, ziet Marcel Kalse, directeur particulieren van Alex dat vermo gende beleggers weer controle over hun geld willen hebben. „Dat zijn mensen die jaren geleden met een paar honderdduizend euro naar hun bank zijn gegaan en sindsdien nooit meer een telefoon tje van hun adviseur hebben gekre gen. Ze hebben geld verloren en zijn teleurgesteld" De particuliere beleggers gaan ook meer lezen, stelt Niels Lemmers van de VEB. Het vorig jaar versche nen boek Beleggen kun je zelfvan de VEB verkoopt als een trein, zegt hij. Dat constateert ook internetwin kel bol.com, waar boeken over de beurs, zowel in het Nederlands als Engels, goed verkopen. De ver koop van Engelstalige titels zoals de Rich Dad's Guide To Investing is volgens Bol zo'n dertig procent ge stegen. Ict'er Richard is enthousiast, ver telt hij als de internetcursus van Alex Academy om negen uur is af gelopen. „De uitleg was helder en een uurtje was precies lang ge noeg." Toch overweegt hij ook nog eens een klassikale cursus te volgen. „Met een docent voor je neus kun je meer de diepte in." AEX (Nederland) HangSeng (Hongkong) irifographic: CPD De seminars komen op het juiste moment, want de vraag naar infor matie is enorm. Na de harde klap van de kredietcrisis willen beleg gers zich scholen voordat zij zich op de beurs begeven. Bij de oplei dingen van Alex is het druk, de Vereniging Effectenbezitters (VEB) ziet meer deelnemers bij haar cursussen en de verkopen van beleggingsboeken zitten in de lift. Zelfs het aantal beleggingsstudie clubs stijgt weer, zij het voorzich tig. Sinds 2000 - het jaar dat de in- temetbubbel uiteenspatte - liep Vermogende beleggers willen weer controle over hun geld hebben het aantal clubs terug van 1300 tot 450 eind 2008. Maar in de eerste maanden van dit jaar kwamen er acht nieuwe verenigingen bij, blijkt uit gegevens van de VEB, die zelf ook plannen heeft om via in ternet cursussen aan te gaan bie den. Twee keer in de maand komen Rob Goosen en vier medestuden ten van de opleiding Vastgoed en Makelaardij in Eindhoven bijeen met hun beleggingsstudieclub Pro-Invest. „Op het nieuws zie je dat alles kel dert", vertelt Goosen, die tijdens zijn opleiding de basis van het be leggen leerde. „Dit leek ons het perfecte moment om in te stap pen en we wilden graag meer leren over beleggen." De vijf pakken het serieus aan, hoewel het totaal in- 0 m! gas (in gasregio Eneco 1 356,10 Berekening op basis van gemiddeld jaarverbruik- 3 500 kWh elektriciteit groene stroom (vartaM Ned. Energie Nuon verbruik 281,89 389,03 vastrecht 83,88 23,88 energiebelasting 451,85 451,85 heffingskorting -379,16 -379,16 totaal stroom 438,46 485,60 Essent 345,03 24,99 451,85 -379,16 442,71 400,65 83,88 347,84 832,37 4 1.270,83 620,37 29,88 347,84 633,94 23,88 347,84 1.005,66 1.458,33 595,96 24,99 347,84 968,79 1.411,50 recht rgiebelasting HB

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 5