9 Zeeland mens een spiegel voor w nog een prima gezondheid Geen doorkomstfeest van Roparunners in buurt van Bruinisse Lees de feiten en cijfers van het Zeeuwse voetbal Grote braderie ün centrum Brouw Verkeerslichten op hol door foutje software Spennekot orader dak bij Flo's delicatessen HUGO BOSS BOSS ORANGE Eik 2® artikel HALVE PRIJS: W STEÖTEL Studie teelt aardappel op zilte grond Verkoopdag 1st Kerkwerve (9oót, Weót, ik puszzet (iet freót STATE OF ART NZ OAKLAND Elk 2e artikel] HALVE PRIJS: STEÜTEL Jubilee Campaign in actie PZC bezorgers.nl Kijk op www.pzc.nl/blogs Woensdag 27 mei 2009 123 BROUWERSHAVEN - Het centrum van Smalstad Brouwershaven is Pinksterzaterdag 30 mei het toneel van een grote braderie. Hande laren uit het hele land zijn pre sent. De kramen staan opgesteld rond het standbeeld van Jacob Cats, De braderie begint om 10 uur en duurt tot 16 uur. 's-CRAVENPOLDER - Verkeerslichten bij 's-Gravenpolder en Kapelle blij ven knipperen, als passerende am bulances het verkeerslicht automa tisch op groen hebben gezet. Een foutje in het systeem om ambulan ces en andere hulpdiensten voor rang te verlenen. Een gespeciali seerd bedrijf is ingeschakeld om de fout in de software weg te wer ken. Marien Kroes van de provin cie verwacht snel resultaat. In Zee land zijn inmiddels veertig van de ruim tachtig verkeerslichtinstalla ties uitgerust met het voorrangssys teem voor hulpdiensten. GOES - Mathilda van Leeuwen van Kookboerderij Spennekot uit Kerk- werve steekt de Oosterschelde over naar Goes. Bij Flo's delicates sen aan de Lange Vorststraat geeft Van Leeuwen diverse workshops, voor zowel groepen als indivi duen. In september wordt boven dien een wekelijkse kookclub ge start. Zaterdag wordt bij Flo's in Goes (tijdens winkeltijden) een open kookstudiodag gehouden. Dan wordt informatie gegeven over workshops en kookclub. KRU1NINGEN - Aardappelteler C. Me ijer B.V. in Kruiningen krijgt 21.000 euro subsidie voor onder zoek naar de zouttolerantie van aardappels. Door middel van selec tie hoopt het bedrijf aardappel planten te ontwikkelen die beter bestand zijn tegen zilte grond. Me ijer B.V. heeft al proeven opgezet in Spanje, en gaat nu op proefloca ties in Zeeland eigen planten be oordelen op zouttolerantie. Daar voor krijgt het 21.000 euro subsi die, waarvan 14.000 van de provin cie en 7.000 van de ZLTO over zichzelf te weten komen na dat ze contact met hem hebben ge had. Hij is ondanks zijn leeftijd nog steeds een schitterend paard." Alle kinderen die equitherapie vol gen, kennen Vasco en waren vori ge week op zijn verjaardagsfeestje. „Ze hadden de wei versierd met ballonnen en vlaggen en gaven hem met z'n allen een lekkere mas sage en heel veel aandacht. Hij ge noot er zichtbaar van", vertelt Buijsrogge. Later mochten de kin deren een heerlijk diner van groen ten en fruit samenstellen voor de vier paarden. Met Vasco's gezondheid is niet veel mis, ondanks zijn respectabe le leeftijd. Hij heeft wat last van zijn luchtwegen, maar dat wordt een stuk minder door het kauw- gras dat hij te eten krijgt. Het is wat vochtig gemaakt en dat bevor dert zijn ademhaling. Verder eet hij speciaal seniorenvoedsel en muesli. „Als de tandarts en de hoefsmid langskomen om naar Vasco te kij ken, zeggen ze altijd dat zijn goede gezondheid echt uniek is voor een paard van zijn leeftijd", zegt Buijs rogge vol trots. „Ik hoop dat hij de veertig haalt!" Schouwen-Duivelandse teams zijn klaar voor sportieve topprestatie. BRUINISSE - De Roparunners van Schouwen-Duiveland moeten het tweede pinksterdag doen zonder feestelijke doorkomst op de krui sing Philipsdam-Grevelingendam bij Bruinisse. Het laatste stuk van de route voert dit jaar van Ossen- drecht via Bergen op Zoom naar Oud-Beijerland. Westelijker ko men de sporters voor het goede doel niet. De Roparun is een jaar lijkse estafetteloop van Parijs naar Rotterdam. Deelnemers zamelen geld in voor mensen met kanker. Op Schouwen-Duiveland zijn twee teams actief: Bru's Running Team en de Schouwen-Duiveland Runners. De teams vertrekken za terdagochtend naar de Franse hoofdstad. Van daar uit wordt - hoe laat is afhankelijk van de ge middelde snelheid van een ploeg - gestart. De Bruse club bijvoor beeld start (met een snelheid van 11,8 kilometer) die avond om 10 voor 8. Maandag wordt omstreeks 3 uur gefinisht op de Coolsingel in Rotterdam. Voor die tijd is het team onder meer toe te juichen op de parallelweg van de Harinvliet- brug, bij het knooppunt Hellegats plein. Verwachte doorkomsttijd daar is tussen 9.00 en 10.30 uur. Be halve de sportieve uitdaging is de Roparun vooral bedoeld om geld in te zamelen. Nog altijd wordt naar donateurs gezocht. Meer informatie over de Bruse run ners via www.bru.nu. Het andere team is de vinden via www.schou- wen-duivelandrunners.nl. KERKWERVE - De christelijk gerefor meerde kerk van Kerkwerve houdt zaterdag 30 mei aan de Bea- trixstraat in het dorp haar twee jaarlijkse verkoopdag. Naast de ver koop van nieuwe, gebruikte en ei gengemaakte spullen zijn er die dag in het dorp diverse activiteiten www.lekkerpuzzelen.nl -V en ook aan de inwendige mens is gedacht. De opbrengst van de rom melmarkt en verkoping komt deels ten goede aan een project van de kerk in China en wordt deels besteed aan het onderhoud van de eigen gebouwen. De verko ping begint om 09.00 uur. - GOES ZIERIKZEE - De eilandelijke kontakt- groep van mensenrechtenorganisa tie Jubilee Campaign voert tot het einde van juni actie tegen mensen handel. Tijdens de campagnewe- ken vormt de website www.cam- paignforjustice.nl het platform voor de actie. Hier verschijnen tij dens de actie onder andere film pjes, foto's, achtergrondinformatie en gefilmde interviews met politi ci, geestelijke figuren en (on) gewo ne mensen. Naast het aandacht vragen voor schrijnende situaties hoopt Jubilee Campaign tijdens de actieweken ook te werken aan be wustwording rond onrecht en wat mensen daar zelf tegen kunnen on dernemen. Geef je op bij je depothouder en maak kans op een fiets en een reischeque van 2000 euro. www.worddagbladbezorger.nl Miranda Buijsrogge met de net verjaarde Vasco. Op de achtergrond paarden van de equitherapie. foto Willem Mieras 0800 - 022 27 10 weGÖNGR NieuwsMedia

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 59