Paard oordeelt niet maar houdt Zinloos geweld schokt Strijd rond woning op camping duurt voort Bejaarde Vasco heeft Aemstie Alive geeft 500 euro aan Big 'S' PAC Zonweringen Kamerorkest Consonanti in Renesse 22 Woensdag 27 mei 2009 S door Emile Calon oost-souburg - Wim Houmes uit Oost-Souburg is geschokt dat 'om niets' zijn zestiende jarige zoon Jo ris in de nacht van zaterdag op zondag is mishandeld. Hij hoopt dan ook dat de politie erin slaagt de daders aan te houden. De zoon fietste die nacht vanaf discotheek jojo samen met een vriend rich ting huis. Op de Strandweg pas seerde het duo een groep van vijf jongeren uit Koudekerke. Die jon gemannen zouden een fiets tegen het hoofd van de Oost-Souburger hebben gegooid. Daarop viel hij en kwam met z'n hoofd terecht op de straat. Zijn vriend vluchtte maar keerde terug en zag dat Joris fors bloedde. Hij belde daarop de ouders van zijn vriend en het alar mnummer. Toen de ouders arri veerden namen ze de zoon mee naar de huisartsenpost. Daar con stateerde een arts dat een sleutel been was gebroken en er een scheur zat in het kaakbeen. De va der vindt het zeer vervelend dat de verdachten nog steeds vrij rond lopen. Woordvoerder Alwin Dom van de politie liet gisteren weten dat de politie de zaak onderzoekt. burgh-haamstede - Jongerencen trum Big 'S' in Burgh-Haamstede krijgt 500 euro van de stichting Aemstie Alive. De organisatie wijst erop dat Big 'S' de nodige ups en downs heeft gekend, maar toch steeds weet te overleven. Het Aemstie Alive-bestuur hoopt dat inwoners en ondernemers uit Haamstede het voorbeeld volgen. „Big 'S' heeft recht op een echte ju- bileumbijdrage. Een zelfbesturend jongerencentrum dat zich reeds meer dan 40 jaar weet te handha ven, terwijl het uitgaansleven in Renesse een directe concurrent mag worden genoemd, is een bij zonderheid waar Schouwen-Dui- veland trots op kan zijn", aldus de bestuursleden. Van je leerproblemen of faalangst afkomen door met paarden diverse oefeningen te doen. Kan dat? Volgens Miranda Buijsrogge zijn paarden ideale therapeuten. door Thijs Imandt Paarden hebben heel veel goede kwaliteiten: ze oor delen niet, ze houden je een spiegel voor, werken goed samen, zijn nieuws- en leer gierig en erg vergevingsgezind", somt Miranda Buijsrogge (35) uit 's-Gravenpolder op. „Met al die vaardigheden zijn het prima die ren om in te zetten bij therapie." Buijsrogge gebruikt al drie jaar paarden, om zowel kinderen als volwassenen zichzelf beter te leren kennen of leren om te gaan met persoonlijke problemen. Equitherapie, zoals het heet, kan uitkomst bieden bij diverse aan doeningen, het wordt veel toege past bij kinderen met leerproble men, ADHD of autisme maar ook bij volwassenen met psychische problemen als een burn-out of angsten en depressies. Therapie met behulp van paarden zorgt, volgens Buijsrogge, voor een heel andere benadering dan een therapeut die voor je zit. „Een the rapeut focust vooral op de negatie ve aspecten of gevoelens om tot een oplossing te komen. Equithera pie richt zich meer op de band tus sen mens en dier om tot andere in zichten en denkwijzes te komen. Door met paarden te werken wordt onder andere je non-verba- Ie communicatie beter." Hoe gaat de therapie in zijn werk? De mensen komen eerst langs voor een intakegesprek op de boer derij van Buijsrogge. Aan de hand van de persoon en zijn of haar pro blemen en doelstellingen kiest zij een paard uit dat kan helpen. „Elk paard heeft zijn eigen kwali teiten. Het ene is heel sociaal ter wijl het andere heftig kan reage ren. Het is belangrijk dat ik goed inschat wat de cliënt nodig heeft", zegt Buijsrogge. Bij het tweede be zoek beginnen de oefeningen op en met het paard. De voltige oefe ningen stimuleren volgens Buijs rogge naast het opkomen van be- door Emile Calon AAGTEKERKE - De strijd tussen cam pinghoudster Nely de Visser uit Aagtekerke en de gemeente Veere krijgt een vervolg. De gemeente legt zich niet neer bij de uitspraak van de Middelburgse rechtbank en gaat in hoger beroep. Nely de Vis ser kreeg voorjaar 2008 van de ge meente te horen dat ze haar wo ning op haar bedrijf, camping Nieuw Erve, moest slopen. Die wo ning zou daar al jaren illegaal staan. Bij een zware storm liep het huisje schade op. De Visser be sloot daarop het huisje te verster ken. Tijdens de bouw kreeg ze van de gemeente te horen dat ze direct moest stoppen en de woning paalde gevoelens de balans en mo toriek van eentepersoon. „Als je op een paard rijdt, onderga je driedimensionale bewegingen en die brengen een bepaald proces in je hersenen op gang. Er worden gedachten of herinneringen naar boven gehaald die anders verloren zouden gaan. Daardoor leg je mis schien een link met je persoonlij ke problematiek en kun je je gevoe lens beter benoemen." Reclame voor haar therapie heeft Buijsrogge nooit hoeven maken. Via mond-tot-mondreclame ko men de mensen vanzelfbij haar te recht. Ook Buitenkans, een soort bemiddelingsbureau, stuurt kinde ren vaak naar haar door voor dag bestedingsactiviteiten. De kosten worden meestal gedekt vanuit het Persoonsgebonden Budget, want zorgverzekeraars vergoeden de the rapie niet wegens het ontbreken van wetenschappelijk bewijs dat de behandelwijze werkt. Toch blijkt uit een onderzoek dat is uitgevoerd in de Verenigde Sta ten, dat equitherapie wel degelijk effect heeft. Een groep leerlingen van een meisjesinternaat in Cop per Canyon deed mee aan een test. Vierentwintig meisjes onder gingen paardentherapie en veer tien niet. De kinderen die equithe rapie volgden, scoorden na acht weken significant beter op de test onderdelen stressbeheersing en aanpassingsvermogen. „De resulta ten tonen aan dat studenten die paardentherapie volgen, beter functioneren in het dagelijks leven en meer genieten", aldus George Davies, mentor op het internaat en leider van het onderzoek. Equitherapie - De term equitherapie werd vijf tien jaar geleden geïntrodu ceerd door Dr. Ulrike Thiel, voorzitter van Nederlandse Stichting Helpen met Paarden. (SHP-E NL) De SHP-E NL heeft vijftig gedi plomeerde leden. Equitherapie wordt ook toege past in de gezins- en relatie therapie en op scholen voor moeilijk lerende kinderen. Hippotherapie is de fysio-thera- peutische variant van equithera pie en richt zich met paardrij den op lichamelijke klachten. Vasco, een paard dat tot een paar jaar terug ook voor therapie werd ingezet, werd vorige week dertig jaar. Vrij uniek voor een paard van zijn ras; hij is één van de Koninklijke Warmbloedpaarden Nederland (KWPN) die gemiddeld zesentwin tig jaar oud kunnen worden. In 1994 kwam Vasco bij Miranda Buijsrogge terecht. Tot zeven jaar moest slopen. Ze peinsde daar niet over. Tegelijkertijd spande ze een nieuwe zaak aan tegen de gemeen te. Vijf getuigen vertelden de rech ter dat Nely de Visser, zoals ze steeds beweerd had, al vele jaren in dat huisje woonde. Op basis daarvan besliste de rechter dat er geen sprake was van illegale bewo ning. De rechter heeft ook het huis bekeken en oordeelde dat het huis geen bouwval is, zoals de ge meente beweerde. Wat de rechter betreft kunnen de muren dienen als basis voor een nieuwe woning. Het college van B en W is zeer ver baasd over dat bouwkundig oor deel. Het vindt dan ook dat er gronden zijn voor hoger beroep. Red het Sprookjesbos en win 7 x 700 Eftelingprijzen Vind het Rode Schoentje terug in Nederland! Verzamel t/m woensdag alle 16 letters en ga naar www.efteling.com Rolluiken en dakramen Ook voor uw rolluiken en dakramen zijn wij het aangewezen adres! Tel.: 0118 - 552010 PAC Zonweringen Marie Curieweg 15/4389 WB Vlissingen Tel.: 0118 - 552010 www.paczonweringen.nl geleden bereden Buijsrogge en een vriendin hem bij dressuurwedstrij- den, maar door een iets mindere conditie is hij daarna alleen nog maar recreatief ingezet en zo nu en dan voor de equitherapie. Een aantal meiden uit de buurt komt hem regelmatig uitgebreid verzor gen en berijden. „Ook al zet ik Vas co nu niet meer in voor therapie, er zijn nog zoveel mensen die veel RENESSE - Kamerorkest Consonan ti komt naar Renesse. Het orkest - waarvan de wortels in 's Hertogen bosch liggen - geeft zaterdag 30 mei een concert in de Nederlands hervormde kerk in Burgh-Haam stede. Het kamerorkest is een mix van professionele- en vergevorder de amateurstrijkers onder leiding van dirigent Laurens Felix. Het or gel wordt bespeeld door Willie den Hollander. Lieke Daniels speelt tijdens het concert het viool concert in A-moll van Bach. Ver der op het programma onder meer werk van Handel en de Küh- nauvariatie van Hendrik Andries- sen en het Lyrisches Andante van Max Reger. Aanvang 16.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 58