PZC Twijfels over nut vooronderzoek PZC Vakantieplannen? 22 21 23 Eendenvilla onder water lees vind leef J Dieven stelen geld en tabak Winkel Paard oordeelt niet maar houdt de mens een spiegel voor Geen doorkomstfeest van Roparunners in buurt van Bruinisse Woensdag 27 mei 2009 Tip? schouwen-duiveland@pzc.ni Raadslid Lievense voor uitbreiding van gratis toetsing bouwplan. door Melita Lanting Z8ERBKZEE - Het vooroverleg over een bouwplan heeft in de huidige vorm te weinig toegevoegde waar de. Dat zegt raadslid Robbert Lie vense van Leefbaar Schouwen-Dui- veland. Volgens Lievense is de in formatie die de mensen krijgen niet compleet genoeg. Mensen met bouwplannen zoals het verbouwen van een garage of het aanbouwen van een keuken kunnen bij de gemeente vooraf het plan kostenloos laten toetsen. Dan wordt gekeken of het plan past binnen het bestemmingsplan en of het plan voldoet aan de wel- standseisen zodat een bouwver gunning aanvragen (overigens niet gratis) voldoende kans van slagen heeft. „Dat heb ik altijd een verschrikke lijk goed idee gevonden", zegt Lie vense. „Maar nu heb ik in mijn omgeving een paar keer meege maakt hoe het gaat en ben ik min der enthousiast. Mensen krijgen al leen maar te horen of iets past bin nen een bestemmingsplan of niet. Ze krijgen niet te horen of er wel mogelijkheden zijn om het plan alsnog te realiseren door gebruik te maken van een vrijstelling of be stemmingsplanwijziging. Met geen woord wordt daar in de brief over gerept en als je de uitslag krijgt dat het niet binnen het bestemmings plan past ga je niet meer verder en dat is soms heel jammer." Lievense zou het liefst zien dat de LSD twijfelt aan de toegevoegde waarde van een globale toetsing van een bouwplan. De indieners krijgen nu alleen te horen of een plan past in bestemmingsplan. gemeente niet alleen kijkt of een plan in een bestemmingsplan past, maar gelijktijdig ook onderzoekt of er eventuele andere manieren zijn om het plan te realiseren. Hij wil in ieder geval dat mensen gewezen worden op deze mogelijk heden. Wethouder Roel van der Wekken ziet niet zoveel in een uitgebreide toets. „Deze regeling is eigenlijk al leen bedoeld voor kleine bouwver gunningen", zegt hij. „Puur om te kijken of die kleine verbouwing past in het bestem mingsplan. Als je ook gaat kijken of er vrijstellingen mogelijk zijn moet je veel meer onderzoek doen Daarvoor kun je een principever zoek indienen maar dat kost geld." De gemeente rekent voor een prin cipe-verzoek 500 euro. Dat is een vast bedrag maar dit bedrag wordt in mindering gebracht op de reke ning van de definitieve bouwver gunning. Van der Wekken wijst er op dat aan een vooronderzoek geen rech ten kunnen worden ontleend. Uit eindelijk zal de bouwvergunning gewoon beoordeeld worden. „Maar aan een vooronderzoek kun je wel rechten ontlenen", zegt Van der Wekken. ZIERI&ZEE - Zitten de Zierikzeese kwakers nor maal gesproken keurig droog op hun terras, daarvan is na de overvloedige regenval van de afgelopen dagen niet langer sprake. Het een- denhuis in de gracht bij de Nobelpoort staat dat rigoureuze baggerwerkzaamheden in de denonderkomen een kleine maand geleden te- deels onder water. Van het plateau is niets Zierikzeese grachten het noodzakelijk maak- ruggezet. meer te zien. ten de eendenvilla tijdelijk te verwijderen. Het bouwwerk is eind april teruggeplaatst, na- Voorzien van een vers verflaagje is het een foto Dirk-Jan Gjeifema Maak dan gebruik van de vakantieservice! Doe iemand anders een plezier met uw krant Laat uw krant op uw vakantieadres bezorgen Haal de krant af met vakantiewaardebonnen Meld u eenvoudig aan via www.pzc.nl/vakantieservice BRUINISSE - Bij twee bedrijven aan de Jachthavenweg in 'Bruinisse is in de nacht van maandag op dins dag ingebroken. Bij het ene bedrijf is een geldbe drag buit gemaakt. Het gaat om een bedrag van enkele duizenden euro's. Bij het andere bedrijf hebben de inbrekers tientallen pakjes sigaret ten weggenomen. De dieven hebben zich toegang tot beide panden verschaft door een slot te forceren. ZEEUWSE Onlangs verscheen een wat ouder echtpaar uit Terneuzen op het Goese regiokantoor van deze krant. Of ze even konden kijken naar een apparaatje waarmee dia's en negatieven van foto's kunnen worden gedigitaliseerd? De werknemers keken elkaar vra gend aan. Van het bewuste apparaat had den ze nog nooit gehoord, laat staan dat het zich bij hen op de Tipredactie@pzc.nl burelen zou bevinden. „Jaha, het stond in de krant", verduidelijkte de vrouw. Naarstig werd daarop de krant van die dag doorgebladerd, want er ging nog steeds niets dagen. De betreffende advertentie werd ge vonden, maar toen werd ook meteen duidelijk wat het probleem was. Het apparaatje was weliswaar te zien bij de PZC, maar dan wel in de webshop. Op internet dus...!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 57