Nieuwe hoed voor Thoolse molens 'Geen uitzondering maken voor baasjes in het buitengebied' uit verkoop Gewonde bij ongeluk in Oud-Vossemeer BOBBE DAMESMODE Woensdag 27 mei 2009 127 Plaatsen van kappen op molens in Flipland en Tholen trekt veel volk. door Rob Paardekam THOLEN - Onder grote belangstel ling is gisteren molen De Verwach ting aan de Vlasmarkt in Tholen weer van een kap voorzien, 's Mid dags kreeg ook de molen in Sint Philipsland zijn hoed terug. Die laatste molen, De Hoop, heeft; het ruim twee jaar zonder moeten stellen. In maart 2007 werd de kap er vanaf gelicht en voor reparatie naar een molenmakerij in Hoog- made gebracht. Daar bleek hij er slechter aan toe te zijn dan werd gedacht. Het gevolg: een tijdro vende reparatie en extra kosten voor de gemeente. Gisteren was het eindelijk zover. Het terugplaat sen van de kap bleek een fluitje van een cent. Het ging zo rap dat veel toeschouwers te laat waren. Molen De Verwachting aan de Vlasmarkt in Tholen heeft het ove rigens nog veel langer zonder hoed moeten doen: 79 jaar. Eige naar Jan van Gorsel brengt hem nu in de oude staat terug. Gisteren was een grote dag voor hem én veel Tholenaren. Zo'n honderd mensen verzamelden zich gisteren rondom de molen om te zien hoe de kap er op werd getakeld. O Meer foto's op onze website: www.pzc.nl/tholen. De molen in Sint Philipsland was 's middags aan de beurt. Na de kap wer den ook de wieken geplaatst. foto Ronald den Dekker College vindt dat iedere inwoner met een hond belasting moet betalen. door Rob Paardekam THOLEN - Burgemeester en wethou ders van Tholen voelen er weinig voor om de hondenbelasting af te schaffen voor hondenbezitters in het buitengebied. Het gelijkheids beginsel zou zo'n uitzondering in de weg staan. Het idee om inwoners van het bui tengebied te vrijwaren van hon denbelasting werd een half jaar ge leden geopperd door de SGP. Die partij stelt dat de belasting wordt geheven als dekking voor de kos ten die de gemeente maakt om overlast als hondenpoep te bestrij den. Om die reden vindt de refor matorische partij het niet eerlijk dat mensen in het buitengebied worden aangeslagen. Zij veroorza ken veel minder overlast en al hele maal niet op gemeentegrond. Wethouder Karei Heijboer reageer de destijds al niet positief op het plannetje. Het zou moeilijk uit voerbaar zijn, omdat nauwelijks te bepalen is wie wel en niet tot het buitengebied behoort. Het college komt daar nu op terug. „Met wat extra werk is het plan praktisch ge zien uitvoerbaar", aldus burge meester en wethouders. Nu hebben B en W een ander ar gument tegen de vrijstelling. Het zou juridisch niet mogelijk zijn in verband met het gelijkheidsbegin sel. „In Tholen betaal je hondenbe lasting puur voor het houden van een hond", legt een woordvoerder uit. „Of hij wel of niet op de open bare weg komt, maakt niets uit. Er zijn ook honden die binnen de be bouwde kom wonen, maar niet op de openbare weg komen." Het col lege vreest dat hondenbezitters die binnen de bebouwde kom wonen wel eens naar de rechter zouden kunnen stappen als het idee van de SGP wordt uitgevoerd. OUD-VOSSEMEER - Bij een ongeval op de Molendijk bij Oud-Vosse- meer is gistermiddag een 58-jarige vrouw uit De Heen gewond ge raakt. Volgens de politie is het slachtoffer met de auto van de dijk geraakt en tegen een boom gere den. Brandweer en traumahelikop ter kwamen ter plaatse. Zo'n honderd mensen zagen hoe molen De Verwachting in Tholen-stad gis terochtend weer een kap kreeg. foto Rob Paardekam Red het Sprookjesbos en win 7 x 700 Eftelingprijzen Vind het Rode Schoentje terug in Nederland! Verzamel t/m woensdag alle 16 letters en ga naar www.efteling.com BENELUX KAARTEN Beste service, laagste prijs! [WKtarmaktj NAVIGATIESYSTEEM Type MOOV200BNL. Gebruiksvriendelijk 3,5 inch touchscreen bediening «Gesproken instructies" normaal JW Hulst Zoetevaart 8, tel 0114 314398 Goes®Marconistraat 4, tel 0113 214224 'Middelburg** De Lange Geere 149, te! 0118 61440& Middelharnis Spui 2, tel 0187 482435 Oostburg Veerhoeklaan 5, tel 0117 440050 Terneuzen Kennedylaan 94. tel 0115 612423 Vlissingen Hermesweg 23, tel 0118412563 Zierikzee** Varremarkt 2-6 tel 0111 411059 "Donderdag koopavond WWW.mikrO.nl Afbeeldingen kunnen afwijken, prijswijzigingen en kennelijke fouten voorbehouden wolstraat vlissingen GIMBRÈRE DAMESMODE lange delft middelburg www.gimbreremode.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 51