'Politiek hoeft niet veel tijd te kosten' Patstelling in debat MODEFLITSEN! MINDERHOUD Onderzoek naar aardappelteelt op zilte grond Isaac Beeckman mogelijk naar Oude Veiling DONDERDAG 28 MEI B Woensdag 27 mei 2009 25 JUWELIER www.juwelierminderhoud.nl DANISH DESIGN 119 EIGEN REPARATIE-ATELIERSj Zuidstraat 66 Westdijkstraat 27 WESTKAPELLE ARNEMUIDEN Burgemeester Kramer roept inwoners op in de gemeenteraad te gaan. door Lilian Dominicus KAPELLE - Het is tijd voor vers bloed in de gemeenteraad, vindt burgemeester Siebe Kramer van Kapelle. En dus maakte hij de afge lopen week van zijn 'bericht aan de samenleving', dat in De Schel- depost en op internet verschijnt, een 'oproep aan de samenleving'. Niet dat bloedarmoede in de poli tiek nu zo uniek voor Kapelle al léén is. „Maar dat mensen niet geïnteresseerd zouden zijn in poli tiek is zo'n dooddoener. Kijk naar onderwerpen als ontpoldering en de mosselsector. Als het abstract en ver in de tijd is, is er geen inte resse. Maar als het mensen raakt, zijn ze wel betrokken", betoogt Kramer. De burgemeester, die nooit de deur uitgaat zonder zijn handels merk, zijn strikje ('een stropdas is zó onhandig'), is een van de weini ge burgemeesters die zijn inwo ners nog met een wekelijkse ru- 'Ik vond twaalf jaar eigenlijk te lang. Ik ging dingen op de automatische piloot doen' briek informeert. „Het voelt goed op deze manier. Je kunt natuurlijk 'twitteren', maar in de gemeente Burgemeester Siebe Kramer van Kapelle raadt potentiële kandidaten voor de gemeenteraad aan zich nu aan te mel den bij een fractie. foto Ronald den Dekker Kapelle wonen veel ouderen. Die lezen De Scheldepost uitvoerig. Ik krijg er altijd veel reacties op." En zo roept hij nu dus de inwo ners op om zich bij een partij aan te sluiten en zich kandidaat te stel len voor een termijn als raadslid. „De gemeenteraadsverkiezingen van 3 maart 2010 lijken nog ver weg, maar vergis je niet. Vooral bij de landelijke partijen moeten men sen zich nu aanmelden, als ze nog aan het eind van het jaar' op de kandidatenlijst willen komen." Het hoeft allemaal niet zo heel erg veel tijd te kosten om in de raad te zitten, is zijn stellige overtuiging. „Je moet je niet in alle onderwer pen willen verdiepen. Het is aan de fractievoorzitters om de porte feuilles te verdelen." Fracties zouden nieuwkomers ook beter moeten opvangen. „Het is niet altijd makkelijk om tussen de gevestigde orde te komen. Denk als fractie niet direct: 'die mensen weten van niets', maak ze enthou siast, betrek ze bij wat je doet." Kramer zat zelf twaalf jaar in de ge meenteraad. „Maar dat vond ik ei genlijk te lang. Ik betrapte me er op dat ik dingen op de automati sche piloot ging doen, ik ergerde mg aan bepaalde zaken. Het kan wel, maar zorg dan dat je telkens een andere portefeuille neemt." kruiningen - Aardappelteler C. Me ijer B.V. in Kruiningen krijgt 21.000 euro subsidie voor onder zoek naar de zouttolerantie van aardappels. Door middel van selec tie hoopt het bedrijf aardappel planten te ontwikkelen die beter bestand zijn tegen zilte grond. Meijer B.V. heeft daarvoor al proe ven opgezet in Spanje, en gaat nu op proeflocaties in Zeeland eigen planten beoordelen op zouttole rantie. Daarvoor krijgt het 21.000 euro subsidie, waarvan 14.000 van de provincie en 7.000 van de ZL- TO (Zuidelijke Land- en Tuin bouworganisatie). Het project kost in totaal ongeveer 36.000 euro. kapelle - De Isaac Beeckman Aca demie in oprichting onderzoekt of het mogelijk is de school te vesti gen op het Oude Veilingterrein van Kapelle, aldus wethouder Giel-Jan Burger (CDA, ruimtelijke ordening) gisteravond in een voor bereidende raadsvergadering. De directie van de Isaac Beeckman Academie, een middelbare school voor vmbo, havo en vwo, is in ge sprek met de projectontwikkelaar om het kantoorgebouw DCI voor maximaal vijf jaar te betrekken. De projectontwikkelaar wil de rest van het terrein voorbehouden voor de bouw van woningen. Fracties komen er niet uit in discussie over komst tunnel Kapelle. door Lilian Dominicus KAPELLE - Het debat over de komst van een fietsers-/ voetgangerstun neltje onder het spoor in Kapelle is dinsdagavond in een patstelling geëindigd. De fracties Gemeentebelang en Pv dA vinden de tunnel in principe te duur. CDA twijfelt of Kapelle wel moet kiezen voor de investe ring van 4,7 miljoen, waarvan 3 miljoen voor rekening van de ge meente komt. De rest betalen Rijk en provincie. SGP, WD en Chris tenunie zijn voorstander. Gemeentebelang vindt de prijs 'buitenproportioneel'. „Bovendien zorgt de hoek van negentig graden in de bocht voor te veel onveilig heid", betoogde fractievoorzitter André Schmid. „Niemand die ik spreek in Kapelle wil de tunnel er hebben", vervolgde hij. Op de site van Gemeentebelang staat een poll over de tunnel, waar tot nu toe 47 mensen op hebben ge stemd. „Drie zijn voor, de rest is te gen." Fractievoorzitter Evert Da- men van CDA vindt de helling van 5 procent 'veel te stijl'. „Drie procent is de norm." PvdA-er Mat je van Hekke, zelf in een rolstoel, kon dat beamen. „Ik kom daar met geen mogelijkheid tegenop", voor spelde hij. lange vorststraat - goes van 10 tot 17 uur: mannequins tonen u items uit de diverse zomerse collecties minimaal 100 3uk aardigheidje! voorraadstrekt) urn-UTF Bij aankoop va ontvangt u een (zolang

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 49