Zeeland dertig jaar lang I? Kats vol argwaan over industrie in veerhaven Jongen (9) gewond bij Ovezande (9oót, Weót, ik pu/z/zel het heót aaJ STATE OF ART NZ OAKLAND Elk 2e artikel HALVE PRIJS: STEÜTEL HUGO BOSS BOSS ORANGE Elk 2e artikel HALVE PRIJS: STEÜTEL Verkeerslichten op hol door foutje software bezorgers.nl Word jij Dagbladbezorger van het Jaar 2009? Lees de feiten en cijfers van het Zeeuwse voetbal Kijk op www.pzc.nl/blogs Woensdag 27 mei 2009 23 Toen de boot er nog waszat je regelmatig stampvol. Via de mobilofoon lieten we de Cajac Tattoo Party op boot soms wachten oud-vrijwiiiigerPietvreeke Grote Markt in Goes Chauffeur Wil Buys (links) en 'Mister buurtbus' Jan Jansen. OVEZANDE - Een 9-jarige jongen is maandagmiddag gewond geraakt bij een aanrijding op de Slake in het buitengebied tussen Ovezande en 's-Heerenhoek. Hij fietste op de Slake achter een grote groep fietsers en wilde de weg oversteken. De jongen, afkom- www.lekkerpuzzelen.nl Qy stig uit Borsele, zag een hem tege moetkomende auto over het hoofd. Een aanrijding volgde. De jongen liep een hersenschudding op en kneuzingen aan arm en been. Ook miste hij een tand. De auto werd bestuurd door een 68-ja- rige man uit Borsele. .goes GOES - Tatoeages showen, body- en special paint en live muziek zijn de ingrediënten van de tweede Cajac Tattoo Party zondag op de Grote Markt in Goes. Bad Hair Day speelt als eerste vanaf 14.30 uur. Om 19.30 uur is er een freakshow met vuurspuwen. Roler treedt van af 21.30 uur op als laatste band. SP door Harmen van der Werf KATS - Mordicus tegen de komst van betonbedrijven uit Kamper land en Goes naar 'hun' oude veer haven zijn de bewoners van Kats niet, maar ze zitten wel vol arg waan tegenover het plan. Dit 'bleek gisteravond op de door ruim zestig bewoners bezochte jaarver gadering van de Vereniging Dorps gemeenschap Kats. Henny van Kooten, burgemeester van Noord-Beveland, legde aller eerst de procedure uit. De provin cie is de grote trekker van het pro ject en die gaat de juridische en fi nanciële haalbaarheid van het plan eerst onderzoeken. Blijkt dat het haalbaar is, dan komt er een procesvoorstel naar de gemeente raad van Noord-Beveland voor de verdere bestuurlijke gang van za ken. Iedereen krijgt vooraf de kans om onderzoeksvragen in te bren gen. „Zeker ook Kats", benadrukte Van Kooten. 'S-GRAVENPOLDER - Verkeerslichten bij 's-Gravenpolder en Kapelle blij ven knipperen, als passerende am bulances het verkeerslicht automa tisch op groen hebben gezet. Een foutje in het systeem om ambulan ces en andere wagens van hulp diensten voorrang te verlenen, is de oorzaak. Een gespecialiseerd be drijf uit Haarlem is door de provin cie ingeschakeld om de fout in de software weg te werken. Marien Kroes van de provincie verwacht deze week al resultaat. In Zeeland zijn inmiddels veertig van de ruim tachtig verkeerslichtinstallaties uit gerust met het voorrangssysteem voor hulpdiensten, het Korte Af stand Radio-systeem (KAR). Dit wekte argwaan. Verschillende bewoners vroegen zich af of er wel een haalbaarheidsstudie moet ko men. „Want daarmee geef je toch al aan dat je tenminste wilt mee denken over de komst van die be drijven." Van Kooten keek daar an ders tegenaan. „Als een mede-over- heid, de provincie, met een ver zoek komt, kun je dat uit goed fat soen niet weigeren. Wat kan er ook tegen een onderzoek zijn? Er ligt nog niets vast." „Breng dan ook in dat de haven een puur recreatieve bestemming kan krijgen", gaf een bewoner een voorzet, die Van Kooten overnam. „Alles kan in principe worden on derzocht." Kees Schippers, bewo ner van Kats en oud-wethouder, sprak dat min of meer tegen. Vol gens hem is vastgelegd dat PitBe- ton uit Kamperland naar Kats mag komen. „En", stelde hij als enige, „werkgelegenheid kunnen we wel gebruiken." foto Willem Mieras Geen elektriciteit in Reimerswaalse jops KRUININGEN - longerenontmoe- tingsplaatsen (jop) in de gemeente Reimerswaal worden niet voor zien van elektriciteit. Dat heeft het college van burgemeester en wet houders besloten. De dorpsraad Hansweert had aangedrongen op elektriciteit in de jop in dat dorp. Vanuit B en W was eerder al aan gegeven dat stroom niet wenselijk is. „Niet omdat we star willen zijn, maar het is gevaarlijk. Ook Delta raadt het af', aldus wethouder Hans de Kunder. Het college wil wel toestaan dat er ramen en deu ren in de jop worden geplaatst. Seniorenraad Borsele fietst op Schouwen WESTERSCHOUWEN - De senioren raad Borsele houdt vrijdag een fietstocht voor senioren in Wester- schouwen. Het vertrek en de in schrijving is tussen 9.30 en 10.30 uur bij 't Wapen van Zeeland in Renesse. De rit is zo'n vijftig kilo meter. Vervoer en transport van fietsen naar het startpunt is moge lijk, maar alleen voor mensen die werkelijk geen eigen vervoer heb ben. De kosten van de fietstocht zijn drie euro. Aanmelden kan tot morgen via 0113-311999. of bel 0800 -022 27 10 WeGGNeR NieuwsMedia Fietstocht voor Goese senioren door de Zak 'S-HEER HENDRIKSKINDEREN - Het fietscomité van het Goese ouderen werk houdt morgenmiddag een fietstocht voor senioren. Vertrek punt is het Heer Hendrikhuis, het dorpshuis van 's-Heer Hendriks kinderen aan de Te Werfstraat. De fietstocht is vijfentwintig kilome ter lang en leidt door de Zak van Zuid-Beveland naar Hoedekensker- ke aan de Westerschelde. Deelne mers worden om 13.30 uur in het Heer Hendrikhuis verwacht. Voor af aanmelden is niet nodig. Geef je op bij je depothouder en maak kans op een fiets en een reischeque van 2000 euro. www.worddagbladbezorger.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 47